Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Strhující drama natočené podle skutečné události. Michael Smith (Kyle McLachlan) nastupuje do neblaze proslulé newyorkské věznice Attica jako dozorce. Poznává nepsané zákony života ve vězení a odhaluje zavedenou hierarchii vztahů mezi vězni a bezohledné praktiky dozorců. Krátce po jeho nástupu vypukne ve vězení mohutná vzpoura. Michael se ocitá v moci vězňů jako rukojmí. Snaží se napomoci k dohodě mezi věznicí a vzbouřenci, ale po sérii neúspěšných jednání se vedení věznice a vláda rozhodnou vzpouru krvavě potlačit. (RetroMan)

(více)

Recenze (9)

SeBig 

všechny recenze uživatele

Film o vzpouře, která mě teda vubec nebavila.. vím, že je to podle skutečný udalosti, ale viděl jsem filmy z vězenskýho prostředí podle skutečnosti, a jsou daleko lepší. Tenhle příběh mě fakt nebavil. ()

Hapretor 

všechny recenze uživatele

Tímto počinem viděn další příběh nápravného zařízení, jeden z mnoha, který zabavil, donutil zamyslet se, ale rozhodně neuchvátil mé divácké srdce. Nebýt to podle skutečné události, nemá tento snímek velkou výpovědní (filmovou) hodnotu. Útěk z Alcatrazu, Vykoupení z věznice Shawshank, Věznice Carandiru, ... mám pokračovat? ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Kyle MacLachlana teda fakt nemam rad, ale nejak obiede som ho prezil, asi hlavne kvoli tomu, ze film mal dobre tempo, vyborne prostredie basy, perfektne dialogy. Jo a vzbura, tak to je masaker sam o sebe. 71 % ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Ako fanúšik žánru - väzenské drámy - musím vyjadriť značné sklamanie. Nudnejší film o vzbure doteraz nenatočili. ()

Galerie (3)

Zajímavosti (1)

  • Film se natáčel v Clarksvillu a Nashvillu ve státě Tennessee – mimo jiné se také natáčel v bývalé věznici v Tennessee, která byla v roce 1992 uzavřena. (ČSFD)

Reklama

Reklama