Dva bezcílní muzikanti, kytarista mexického původu (Cheech Marin) a bělošský bubeník (Tommy Chong), se náhodou potkají a zažijí spolu řadu podivných dobrodružství, včetně toho, že se podílejí na bizarním pašování marihuany. Profesionální huliči Cheech Marin a Tommy Chong se dávají dohromady v komedii Stoupat jak dým, která sleduje tuhle značně sjetou dvojici na okružní cestě po Kalifornii. Ačkoli je jejich cílem sehnat jen trochu trávy, nakonec jsou omylem deportováni do Mexika. Zoufale se odtamtud snaží dostat domů, a proto přistoupí na nabídku, že převezou přes hranice káru plnou marihuany. Podaří se jim to ale stihnout dřív, než všechno vyhulí? Po cestě navíc naberou dvě stopařky a jakousi šťastnou náhodou se jim vždy podaří setřást poldy, kteří jsou jim - zcela nepovšimnuti - celou tu dobu v patách. (Cinemax)

Rakosnicek77

"Tohle že je joint? Vypadá to jako hot-dog" :-)) Tak tohle je velkej úlet. Dějově žádný zázrak, ale o ten tady teda určitě moc nejde. Tahle dvojka huličských průkopníků, si to teda sakramentsky užila a já s ní :-)) ()

CageDepp

Moc není komedií o hulení na týhle úrovní. Ale ta scénka jak je zastaví policajt a zeptá se co chcete? Tak u toho sem byl mrtvý smíchy. ()

JohnMiller

Najlepšia "huličská" komédia akú som kedy videl. Respektíve, jediná, ktorá mi neprišla trápna a išlo takmer výhradne iba o trávu. Drogové srandy ako Fear and Loathing in Las Vegas (1998) samozrejme nerátam. Bolo to naozaj vtipné, nápadité ale vo svojej podstate jednoduché a myslím si, že aj diváci ktorí nenávidia marihuanu sa minimálne pousmejú nad neuveriteľnými smoliarskymi situáciami, ktoré sa, vďaka inhalovaniu tejto zázračnej rastliny, prihodia týmto dvom hlavným postavám. Dvojica Cheech & Chong mi bola doteraz prakticky neznáma. Poznal som ich z jednej epizódy Simpsonovcov kde sa Homer snažil týchto dvoch, vtedy, pohádaných kamarátov dať opäť dokopy. Nejako ma vtedy nezaujali. Ale toto!!! To strieda jeden vtipný moment za druhým. Hneď keď sa na začiatku títo dvaja skrachovalci stretnú (Chong stopoval na ceste so sadou perkusií), vyfajčia neskutočne veľkého jointa. Chong, herec ktorý v tejto snímke takmer nič nezahral on bol proste celí čas zdrogovaný nad svoje limity, vytiahne pekne macatého jointa. Cheech to bez strachu vyfajčí zo slovami, že on už hulí od detstva, vyskúšal všelijaké druhy a odrody, jeho nič nepoloží. Keď sa však uvedomia ich auto stojí mimo cesty. Cheech začne mať paranoju a strach a tak mu Chong chce podať prášky na upokojenie, omylom si to zmýli z LSD a potom sa ospravedlní z úsmevom na perách, že ešte nikdy nikoho nevidel zjesť toľko kyseliny na raz. V tom sa u nich zastaví polícia a tak Chong rýchlo doje zostatkovú kyselinu. Vykecať sa v tomto stave, na prekvapenie, nedokážu takže skončia vo vezení. Snímka je plná takýchto momentov. Ako som písal, jednoduché ale úderné. Za zmienku rozhodne stojí aj chytľavá hudba, ktorá je plná skvelých originálnych skladieb.. Feťácke reggae, funk psychedelický rock. Máloktorý soundtrack si pustím samotne ako hudobné dielo. Ale tento medzi ne patrí. Podstata snímky je tá, že Títo dvaja nešťastníci si založia rockovú kapelu. Ale miesto cvičenia majú stáe problém si zaobstarať dostatočné množstvo trávy. V nahulenom stave sa rozhodnú, že zabojujú v súboji kapiel. Zabudli však na jednu podstatnú vec. Nemajú nacvičenú ani jedinú skladbu. Tak zfeťený, čakajúci v rade pred vystúpením skladajú, ako v groteske Keď na nich dôjde rad, opäť sú mimo a Chong si chudák nedokáže sadnúť za bicie aby ich nerozhádzal. Ale nakoniec a im to podarí, zahrajú skvelú skladbu. Primitívnym komédiám sa zvyčajne vyhýbam, ale niečo takéto prefajčene primitívne mi na moje prekvapenie sadlo parádne. ()

Tygrys

Jo to bejvavaly časy... Ústřední dvojice je hustá a pár momentů j velmi povedených, bohužel to je na film dost málo. ()

stuntmanMIKE

toz takto... je to v niektorych momentoch prestrelene ? ano je... dakedy je to naozaj az moc tlacenie na pilu, ale potom su tam take momenty, ze by sa z toho jeden umlatil smiechom a to sa mne veru nestava. 4 hviezdy by boli uplne objektivne, ale tych par momentov, ktore su tam...rec tela...you can knock, but you can't come in... to su neskutocne chutovky. Odporucam pozerat pod vplyvom... ()

fars

Tak tohle je ovsem sila! Kam se hrabe Zahulime uvidime, tohle je teprve pecka. Kanon naladovany tak silenymi kamenaky, ze jsem to obcas skoro nevydychal :-) ()

Radiq

Skvělej hipísáckej kousek. Kultovní. Plnej dobrejch vtipnejch fórů, chch. A plný všech možnejch drog, na prvním místě marihuany. Paka, který ke všemu přijdou jak slepí k houslím. Nebo v jejich případě spíš jak zmaštění slepí k zmaštěnejm houslím. Nebo jak jeptišky k celní protidrogové kontrole. Ale věřte mi - bude se líbit i nehuličům. ()

Sharlay

Dokud bude marihuana nadčasovým fenoménem, bude "nadčasový" i tento film (v rámci svého pojetí jakožto drogové komedie). ()

Courtemanche

Cheech Marin je prostě číslo. Jeho nápady...., panečku komplet celou Hollywoodskou brigádu těch let /Candy, Murphy, Chevy Chase a spol/ smete jak nic. Než oni udělají jeden normální gag, tak Marin už šlape ten desátý originální. Vedle dua je v hlavní roli i Stacy Keach (policajt), koho já asi začnu více sledovat, protože i tady je naprosto vynikající. Jednoznačně nejlepším hercem ,,večera,,. Tento film je vynikající jízda, věci se dějí pořád, navíc má i super soundtrack akorát do nálady. -se dá najít i pod názvem Vzhůru kouřem. 4/5 ()

Deyw

ten zacatek je neskutecna palba..ale pak je to nic moc pak zas palba a pak zase nic..takovy meh..cekal sem vic..ale dvojice legendarni! a ten zacatek,ten zacatek!! ()

Khumbac

Mazec. Absolutní klasika, kterou by měl vidět hulič i nehulič. Džouky téměř permanentní. Hudba cajk. Poslouchal jsem soundtrack a ten je také skvělý. ()

kumpi

Naladil jsem se na stejnou vlnu jako panove ve filmu a dlouho jsem se takto nepobavil. Skvělá komedie ze sedmdesátek, což ji hodně přidává na kvalitě. ()

hanagi

Tak nějak půl na půl. Některé fórky mě fakt dost pobavily, některé mi ale připadaly pitomoučké. Na někoho, kdo má po trávě depku, zatím co se ostatní chechtají jak blázni, jsou vlastně tři hvězdičky až dost. ()

Compadre

Jeden z těch filmů, který se vychutnáte v jakémkoli stavu, jenom ne střízliví...hodně oldschoolová stoner komedie pro hulící společnost. ()

Koryntos

Po shlédnutí tohodle filmu, bych si nejradši dala kytky do vlasů, odhodila svůj šat, možná, že bych letěla, až k nebesům, volná jak pták. Na cestu tam bych tu zčořila malej krásnej hippie Volkswagen,( kterých tu po Linci, mimochodem jezdí docela hodně v krásném retro-stylu.) A odjela bych šířit mír a lásku do celého světa. Milí kolegové, udivuje mě, že jste schopni, tak skvělému filmu, udělit tak nízké hodnocení a přitom kdejaké rádoby cool americké komedii o blbečcích pro blbečky, vpálíte plný počet hvězd. Peace hippies.***** ()