Dva bezcílní muzikanti, kytarista mexického původu (Cheech Marin) a bělošský bubeník (Tommy Chong), se náhodou potkají a zažijí spolu řadu podivných dobrodružství, včetně toho, že se podílejí na bizarním pašování marihuany. Profesionální huliči Cheech Marin a Tommy Chong se dávají dohromady v komedii Stoupat jak dým, která sleduje tuhle značně sjetou dvojici na okružní cestě po Kalifornii. Ačkoli je jejich cílem sehnat jen trochu trávy, nakonec jsou omylem deportováni do Mexika. Zoufale se odtamtud snaží dostat domů, a proto přistoupí na nabídku, že převezou přes hranice káru plnou marihuany. Podaří se jim to ale stihnout dřív, než všechno vyhulí? Po cestě navíc naberou dvě stopařky a jakousi šťastnou náhodou se jim vždy podaří setřást poldy, kteří jsou jim - zcela nepovšimnuti - celou tu dobu v patách. (Cinemax)

P1tr

Legendární zhulenecká komedie ve mě vyvolala nemalá očekávání, která se ani zdaleka nepodařilo naplnit. Film je velmi hloupý, což měl být evidentně vzhledem k tématu humorný záměr, ale v prezentované podobě vůbec nefunguje a nešikovnost hlavních postav je zoufale nevtipná a otravná. Párkrát jsem se lehce zasmál, ale povětšinu stopáže jsem trpěl a divil se kultovnímu statusu snímku a jeho vysokému hodnocení. Film mi bohužel příliš nesedl a nepovažuji ho za vtipný a musím říci, že zhuleneckých komedií jsem viděl hodně a spousta jich byla mnohem lepší, než tento klasický kousek. ()

Soweek

Na historicky prví komedii o hulení dost dobrý. Na to že je to točený v sedmdesátých letech ještě lepší. ()

klukluka

Úvodní scéna v autě krátce po seznámení naprosto vynikající, žádná další už mě ale tak nepobavila. Ty džouky byly jaksi nedotažený. X krát jsem čekal na pointu, která nepřišla buď vůbec, nebo v nějaké úsporné podobě. Na svou dobu to mohl být poměrně odvážnej a progresivní počin, za to to ode mě má body plus. Jinak ale slabší kus. ()

Devadesát Dva

-Could I see your license, sir? -Whuut? -Your license. Where's your license? -License. It's on the bumper, man! Back there, man! -No, I mean your DRIVER'S license. -Oh yeah, I got my driver's license, man... hey I thought'a somethin' really funny, man... hey, yo momma! (...) -Sir, what's your name? -Whaat? -Whats your name? -Uuhhh... isn't it on the license, man? Yeah, that's it! Pedro De Pacas, man, that's my name. ()

Han22

Teda to byl úlet. Filmy o hulení mě moc nebere, stejně jako hulení samotné, párkrát v životě jsem to zkoušel a prostě chlast je chlast :) A když na mě vybafly dva příšerné zjevy řešící kde sehnat trávu, málem jsem na tím spláchl a koukal se směsicí nepochopení, zhnusení a pobavení. Dva borci shání trávu, aniž by tušili že pašují mariánkovou dodávku přímo z Mexika, v patách parta policajtů co jsou ještě větší dementi než oni, cestou nabalí dvě holky (z nichž jedna vypadá jak 20 let na fetu) a nakonec světe div se vyhrají soutěž kapel. Muzika (jakýsi pravěký punkrock) byla dobrá, kupodivu to byla celkem nahláškovaná zábava (falešná šukačka v dodávce best :D) a opravdu je něco úplně jiného než cokoliv co se v koncem 70. let točilo. Ale stejně to tak nějak šlo mimo můj vkus. 3* jsou tak akorát. ()

B4TM4N

Super zhulenecká komedie starého ražení, aneb co když se dají dohromady špinavej, zarostlej mexickej esé a špinavej, zarostlej "John Lennon". ()

baXter

Tak dobře jsem se už dlouho nezasmál! Dost ujetá záležitost, na to kdy to bylo natočeno. Pokud to člověk zná a pobere všecky vtípky tak myslím že skvělá zábava :)) ()

showxman

Prapředek všech huličských komedií, vedle kterého Zahulíme uvidíme nebo Kdo hulí ten umí vypadají úplně směšně. Pokud se naladíte na stejnou vlnou jako Cheech a Chong, tak je to jasně za pět hvězd:) ()

Oxy

VAROVÁNÍ: Pokud jste si párkrát v životě nenacpali sklíčko nebo nesmotli brko, tak vám to bude připadat jak integrály v první třídě. ()

Mr.Dick

Hej mééén...tak to je úlet, mééén...Dva hipíci v dodávce z trávy, mééén... vyráží na soutěž punkáčskejch kapel, mééén... Fakt hlína...méén. ()

Ixbalanke

Dlouho jsem se takhle nepobavila:) Film opravdu ocení lidi, kteří mají zkušenost s marihuanou, ale i tak je film velmi dobře zahraný (hlavně smích Cheeche je fakt hodně přirozený). A koncert na konci je prostě mazec. Úplně mě mrzí, že jsem nežila v té době v Americe...:( To bych si užila:))) ()

Rozjimatel

3,5 To sú neskutočné, vymleté hovädá, tí dvaja, týmto ich počinom ma úplne odrovnali. Hoci to je žáner, na ktorý sa pozerám s dešpektom, v prípade tohto filmu si ale nemôžem pomôcť. Už len keď vidím ten rok 1978, v ktorom bol film nakrútený, tak sa nestačím diviť. Svojou drzosťou a "modernosťou" totiž pripomína súčasné "huličské" komédie, ale jednoznačne ich tromfne svojou kvalitou a zábavnosťou. Film šliape od začiatku do konca, pričom ho sprevádza poriadne nadupaná rocková hudba, ktorá výborne ladí s uleteným duchom snímky. Edit 2.9.21: Pri druhom pozretí to už až taká skvelá zábava nebola, znižujem zo 4 hviezdičiek na 3. ()

Oralfabet

Dva zhulenci v autě z trávy, to je celkem ucházející nápad. Ale dva zhulenci v autě z trávy, o kterém nevědí, že je z trávy, to je geniální. Btw... už dlouho před tím, než jsem film viděl, jsem věděl o tom autě z trávy a říkal jsem si: Auto z trávy? Jak to jako funguje? Pořád ještě asi neznám přesnou odpověď, ale ani mě to nějak netíží. Má to momenty, které budou asi připadat vtipné jen divákovi zhulenému, momenty, které nejspíš pobaví i lidi, kteří se marihuany nikdy nedotkli a momenty, které mě osobně přišly prostě jen divné, a ne dobrým způsobem. Když to vezmu kolem a kolem... Vcelku slušná komedie. "They're busting the nuns man, that's cold blooded." "Hey, let's watch, man." 7/10 ()

Viperine

Shlédnuto pod vlivem podpůrných látek... A jo, bylo to zábavné, příjemné a náležitě přemrštěné a potrhlé :) Nehulič si tohle pořádně neužije.. třeba si bude myslet, že jo, ale to prostě neni možný... ;) ()