Titulní postava Happy Gilmore je dospívající mladík z předměstí, který sní o kariéře slavného hokejisty. Přes své nadšení pro hru a temperament však postrádá pro hokej potřebný talent. Jednoho dne se stanou dvě věci, které spolu zdánlivě vůbec nesouvisí. Happy objeví, že babičku, která ho vychovala, soudně vystěhovali z domu, protože neplatí daně. A pak čirou náhodou zjistí, že jeho divoký styl střelby na bránu je sice pro hokej naprosto nepoužitelný, může však být velmi účinný v golfu. Aby mohl vykoupit babiččin dům zpět, začne hrát o peníze. Setká se přitom s golfovým trenérem Chubbsem, který mu začne pomáhat a přesvědčí ho, aby se přihlásil na místní turnaj. Překvapivý úspěch ho přiměje k přestupu na profesionální dráhu. Navzdory neobvyklému stylu, nesoustředěnosti a hokejovým manýrům, které se ke golfu příliš nehodí, začíná Happy vyhrávat turnaje. S Chubbsovou pomocí se snaží zlepšit styl hry a připravit se na střetnutí s favoritem Shooterem. Krátce před zápasem umírá jeho trenér, ale Happy, povzbuzován sympatickou komentátorkou Virginií, přece jen do hry nastoupí. (TV Nova)

Wishkah

klasický Sandler. Chvílemi brilantně vtipný a chvílemi neuvěřitelně trapný a mezitím průměr. A plusem navíc další brilantní překlad anglického názvu filmu do češtiny ()

Marrty3

Adama mám rád a to hodně. Nějak jsme si na něj opět vzpomněl a chtěl si pustit něco starého a něco co jsem ještě neviděl. V tu chvíli jsem narazil na Rivaly. Hodnocení bylo celkem slušné tak jsem se do toho pustil. A co k tomu říct ?! Je to prostě klasický Sandler pod Duganovou taktovkou. Ten má tenhle humor rád se bude bavit, kdo ne najde se tu pro něj pár scén, které ho zaručeně pobaví. Já si to celkem slušně užíval a dnes si zřejmě pošlu další nášup od dvojice Sandler&Dugan. ()

filipvrbik

O hodně slabší Sandlerovina, než například o něco novější Vononoš..Hodně gagů vyzní trapně ne vtipně. Hodnotím nízko, protože ostatní filmy (např. Klik) jsou úplně někde jinde. Ale alespoň jsem rád viděl jednu z jeho "prvotin" . Potěšil "Zub", napopak Ben Stiller byl toporný, až odporný... 40% ()

Yardie

Hodně slabé! Kouknul jsem se na to, protože jsem to kdysi dávno viděl a zdálo se mi to dobré. Nebylo! Vtipných scén je tady co bych na jedné ruce napočítal a to je ten hlavní problém. Příběh je totiž klasika, nic nového. Být to vtipné, je to v pohodě a příběh by to malinko vynahradilo. Ale todle bylo opravdu téměř nevtipné a po většinu času o ničem a nudné. Howgh! ()

Martin_W

Docela hodně průměrný snímek, na který jsem se podíval jen kvůli Sandlarovi. Hodně stupidních vtipů, né moc kvality, navíc s příšerným dabingem. Nějak mi Happy Gilmore prostě nesedl. Čekal jsem něco lepšího. 52% ()

jckl

Příjemná komedie, u které se sice nebudete válet smíchy po zemi, ale celkově je to všechno hrozně příjemně koukatelný. ()

Olczyk

Jeden z prvních filmů Adama Sandlera mne příjemně překvapil a moc jsem se pobavil. A není to rozhodně náhoda, že nás tento skvělý herec a komik baví doposud. ()

beniczech

To takhle Adam Sandler veme hokejku a jde hrát golf. Ano, hokejku. Pokud máte chuť vypnout mozek, spořádat velký pytlík bramborových lupínků a v ruce třímat telefon s facebook messengerem, je tohleto váš film. /55%/ ()

Helldo

Míčku proč si nechtěl jít domů!.....:) Skvělá komedie s výborným Sandlerem, která mě vždy připraví dobrou náladu! ()

Jeremiah

Adam Sandler patří do kategorie herců, které nikdy nebudu cíleně vyhledávat. Na jeho humoru v tomto filmu neshledávám nic zábavného, dokonce na mě působí dosti vulgárně. Nedovedu si dost dobře představit, že by se i jiní lidé chovali podobně ( snad z výjimkou některých našich poslanců ). Myslím, že Sandler / nebo scénárista / našli pro chování hlavního hrdiny inspiraci v pavilonu opic v nejbližší ZOO. Dvě hvězdičky přiděluji z důvodu, že jsem se i přes to občas zasmál a hlavně za příležitost pro toho bezdomovce, který nosil Happymu golfové hole. ()

zdeny99

Pro mě obrovské překvapení, jak samotným filmem, tak hlavně předvedeným hereckým výkonem Adama Sandlera. Ačkoliv za tento film nominován na Razziers, tak mě se jeho výkon moc líbil. Možná je to i jeho nejlepší herecký výkon, ale také tam jde o tu jeho roli. Ten vyhořelý hokejista, z něhož se časem stane cholerický, impulzivní frajírek na golfu mu doslova sedl. Jemu obstojně sekunduje v roli jeho největšího rivala bručoun Christopher McDonald a cenné rady mu dodává jednoruký Apollo Creed. [6785. hodnocení, 199. komentář, 65%] ()

FilmWave

Klasický Sandler, několik opravdu povedených vtipů, několik nepovedených a mezitím dost nuda. Především zápletka na celovečerák nestačí. ()

Hopkins

3 hvězdičky a tak nějak něco mezi 55-60 procenty. Be stiller jako šílený ošetřovatel byl fajn :o) Richard Kiel jako správný fanoušek :o) Nemohu říct že bych se vyloženě nudil to ne některé scény stály opravdu za to ovšem mnhdy trapnost převyšuje nad humorem, který rozesměje. ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers