Titulní postava Happy Gilmore je dospívající mladík z předměstí, který sní o kariéře slavného hokejisty. Přes své nadšení pro hru a temperament však postrádá pro hokej potřebný talent. Jednoho dne se stanou dvě věci, které spolu zdánlivě vůbec nesouvisí. Happy objeví, že babičku, která ho vychovala, soudně vystěhovali z domu, protože neplatí daně. A pak čirou náhodou zjistí, že jeho divoký styl střelby na bránu je sice pro hokej naprosto nepoužitelný, může však být velmi účinný v golfu. Aby mohl vykoupit babiččin dům zpět, začne hrát o peníze. Setká se přitom s golfovým trenérem Chubbsem, který mu začne pomáhat a přesvědčí ho, aby se přihlásil na místní turnaj. Překvapivý úspěch ho přiměje k přestupu na profesionální dráhu. Navzdory neobvyklému stylu, nesoustředěnosti a hokejovým manýrům, které se ke golfu příliš nehodí, začíná Happy vyhrávat turnaje. S Chubbsovou pomocí se snaží zlepšit styl hry a připravit se na střetnutí s favoritem Shooterem. Krátce před zápasem umírá jeho trenér, ale Happy, povzbuzován sympatickou komentátorkou Virginií, přece jen do hry nastoupí. (TV Nova)

Juto

Nie je to nič prevratné, ale je to pre mňa jeden z lepších Sandlerových filmov. Adam Sandler je v tejto komédií dosť vtipný. Na mladom idiotovi, ktorý sa má ešte veľa čo učiť, je niečo rozkošné. Pútavé na tom je, že jeho postava rastie. Je to nahnevaný a veselý chlapík. Jeho postava je taká, ktorej sa diváci môžu zasmiať. Jasné, že je to hlúpe, ale je to zábava. 6/10 ()

Martrix

Takový typ filmů umí snad jen amíci. Klišé zachumlané v takovém optimismu, že vám nevadí ani infantilní a hloupé vtípky, nebo stupidní repliky se zpěvem. Hranici mezi buranstvím a bezprostředností, stírá Sandler a jeho Štístko Gilmore. Těžko mu nefandit i přesto, že je to prchlivý surovec. Stačí, aby se snažil pomoct babičce, stál proti němu bohatý lotr a najednou je diváky milován. Ale jo, je to komedie a plebs prostě loosery na cestě ke štěstí zbožňuje. Mám sice raději chytřejší, černější, bizarnější humor, ale i tento vidlácký, pubertální, macfarlanovský, mi občas bránice poškadlí. ()

otík

Sice zcela klasická Sandlerovka, ale velmi vydařená a zábavná. Sandler si zahrál zarytého hokejistu, který musí hrát golf, aby vydělal peníze na záchranu babičina domku. Vskutku zábava a jedna velká pohodová golfová jízda. ()

Mol

I'M STUPID. YOU'RE SMART. I WAS WRONG. YOU WERE RIGHT! YOU'RE THE BEST. I'M THE WORST. YOU'RE VERY GOOD-LOOKING! I'M NOT ATTRACTIVE!! Dost možná nejlepší Sandler a mé vůbec první seznámení s ním, to když jsem si tuhle potřeštěnou komedii donesl někdy v devadesátejch letech na VHS z půjčovny. Jeho agrese, nadávky a mlácení lidí na potkání, jsou naprosto výborné. Takovou labilní osobu na golfovém hřišti jen tak nepotkáte. ()

dr.fish

Naprosto neobjevná komedie o chlapíkovi, co neumí hrát golf, ale chce zachránit babičku od exekuce, tak musí vyhrát turnaj. Favoritem je klasický slizký záporák, který hrát umí. Sandler je ve své klasické roli blboně-primitiva, kultivován a usměrňován manžerkou turnaje, do níž se zabouchne. Nic složitýho, ale docela fajn zábava...70% ()

Prometheus69

Tohle mě bavilo i proto že jsem v tom viděl i tak trochu sám sebe.. nejen taky proto že jsem se u toho dobře bavil. Jako že golf výsostně nesnáším. :) 85% ()

tom88

Adam Sandler ma nikdy nevedel poriadne rozosmiať, ale tentokrát sa mu to pomerne dobre darilo. Je to naozaj streštená komédia, ktorá ani na chvíľu nenudí. Bláznivý námet, bláznivo podaný. Pre mňa jedna z TOP sandleroviek. Carl Weathers ako bonus. 70% ()

inspektorsvihak

míček má vlastní energii, řekněme životní sílu. jeho přirozeným prostředím je jamka... tak ho pošli domů. sbalil kufry a už má letenku. vezmi ho na letiště, pošli ho domů. ()

mr.kliky

babička v masce genea simmonse z kiss mě bere dodneška.. oblíbená pakárna už od doby, kdy jsem byl ještě malej jantar a zkrátka - buranskej agresor sandler, slizák mcdonald a pečovatel stiller jsou fakt bezva postavičky..a "mimochodem, moje přítelkyně je mrtvá, spadla z útesu a zabila se", je nejlepší balící hláška všech dob. ()

Script

Začátek ani konec není nic moc, ale ten průběh stál za to. Asi jediný film se Sandlerem, který mě nějakým způsobem bavil. 3 hvězdy. ()

Mrkvič

Ještě ne tak trapný Sandler v lehce ujeté až pitomé komedii. Není to ani moc vtipné, ale zajímavostí to diváka po celou dobu udrží. I když na to narazím poněkolikáté, tak pár minut sledování vydržím. Kort, když se tam objeví někdo jako Čelisti nebo Apollo. ()

lennyd

Happy Gilmore (Adam Sandler), celý život zanícený hokejista, má ale jeden velký problém - moc mu nejde bruslení, a ani s morálkou na tom není úplně nejlépe. Ale ránu má pekelnou, a tak když si ho náhodou všimne golfový trenér Chubs, je o další kariéře Happyho rozhodnuto. Ale některým "pravým" golfistům je bezprostřední Happyho chování trnem v oku, a snaží se jej z konzervativního sportu vyštípat... Od filmu jsem nečekal nic víc, než hodinku a půl dobré zábavy a vtipů, čehož se mi dostalo vrchovatě. Sem tam jsem musel přivřít některé oči, to když Sandlerovo pitvoření přerůstalo únosné meze, ale celkově to bylo ještě ok. Golf nehraji, takže morální devastace tohoto sportu mi vůbec nevadila, právě naopak :). Potěšila i malinká role Bena Stillera jako sadistického ošetřovatele v domově důchodců - stejný typ postavy pak Stiller využil i v pozdějších filmech. ()

tnp101

Další ze Sandlerových variací na dobrosrdečného idiota. Naštěstí ne tak otravně debilní jako o rok starší bráška Billy. Děj je vcelku svižný, některé vedlejší postavy mají své chvilky a záporák taky není úplně k zahození. Určitě bych Happy Gilmora zařadil mezi to lepší od Sandlera, i když to není ani tak moc kompliment směrem k filmu, jako spíše konstatování. 50% ()

Danny F.

Solidní komedie s dost dobrým nervákem Sandlerem. Hybrid hokeje a golfu mi byl hodně k smíchu a dobře jsem se pobavil. Toto je jedna z mála Adamových komedií co stojí za smích (v dobrým slova smyslu):-) Taky mě mile překvapil pohled na dva populární komiky v jednom filmu, Sandler vs Stiller. 55% ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers