Titulní postava Happy Gilmore je dospívající mladík z předměstí, který sní o kariéře slavného hokejisty. Přes své nadšení pro hru a temperament však postrádá pro hokej potřebný talent. Jednoho dne se stanou dvě věci, které spolu zdánlivě vůbec nesouvisí. Happy objeví, že babičku, která ho vychovala, soudně vystěhovali z domu, protože neplatí daně. A pak čirou náhodou zjistí, že jeho divoký styl střelby na bránu je sice pro hokej naprosto nepoužitelný, může však být velmi účinný v golfu. Aby mohl vykoupit babiččin dům zpět, začne hrát o peníze. Setká se přitom s golfovým trenérem Chubbsem, který mu začne pomáhat a přesvědčí ho, aby se přihlásil na místní turnaj. Překvapivý úspěch ho přiměje k přestupu na profesionální dráhu. Navzdory neobvyklému stylu, nesoustředěnosti a hokejovým manýrům, které se ke golfu příliš nehodí, začíná Happy vyhrávat turnaje. S Chubbsovou pomocí se snaží zlepšit styl hry a připravit se na střetnutí s favoritem Shooterem. Krátce před zápasem umírá jeho trenér, ale Happy, povzbuzován sympatickou komentátorkou Virginií, přece jen do hry nastoupí. (TV Nova)

corpsy

Pravdepodobne prelomová sandlerovka, ktorá načrtla cestu po ktorej sa budú ďalšie hercove komédie uberať. A tým je povedané všetko. ()

Ajinka126

Adama a jeho vtip miluju. Já vím, že film není zásluha jen jednoho člověka, ale nebýt zde Adama, tak se na to nepodívám. Navíc bylo příjemné ho vidět zpětně tak mladého. Nedalo se povšimnout jeho hereckého a komického růstu kupředu. Je to skutečně člověk na svém místě! Jen tak dál :) ()

Torision

"Sračky jako seš ty si dávám jako moučník." - "Vy si dáváte sračky jako moučník?" Docela dobrá jedohubka, která splnila účel, tedy pobavit. Příběh je celkem jasně namalovanej a každej ví, jak to bude probíhat a skončí, ale je to primárně solidní zábava. Nastavenej humor mě bavit a zasmál jsem se hned několikrát.Nejlepší scény se tu točej kvůli Waetherse a krutýho ošetřovatele Stillera. Koncem už ale koncentrace gagů celkem upadala, ale i přeto jsem spokojen. 3,5* ()

Z0oMb3E

Som človek, ktorý dobrovoľne sleduje filmy automaticky radené do "čiernych" raitingov. Som človek, ktorého mnohí neznalí pomerov môžu považovať za filmového masochistu. No je málo vecí, ktoré mi dokážu zdvihnúť mandle. Jedena z nich je asi najmenej talentovaný a najmenej sympatický herec ktorý sa kedy objavil a pravdepodobne aj objaví na filmovom plátne. Áno reč je o Adamovi Sandlerovi. Preto dopredu upozorňujem, že koment bude predpojatý! Happy Gilmore je ďalší zo série filmov s neustále sa opakujúcou dejovou líniou. Neúspešný outsider získa v niečom skill, stretáva príbehového soka, ktorému preberie babu. Pár dejových odbočiek, pokusov o fóry a záverečný francuzák za burácajúceho orchestru. Takýchto filmových klonov chŕli Hollywood ročne na tony. A zakaždým je to len zbytočné plytvanie filmového materiálu. Tak v čom je tu zmena? V ničom, ale tie dva vydarené fóry možno niekomu budú stáť za ryhu na harddisku. U mňa to však nevyhral a prípadná reprojekcia neprichádza v úvahu! ()

mysiak

Skvelá Sandlerovka...ktorá patrí k lepším v jeho tvorbe...dobrý humor, nápad aj predvedenie...na zasmiatie aj viacej krát...a Ben Stiller ma prekvapil...je skvelý ()

jondzavid

2 1/2 - Rannejší Sandler, ktorý občas príliš prehráva, ale celkovo je to neškodná tupá zábava ako stvorená na vypnutie mozgu. ()

blackrain

I bývalý hokejista může být výtečným golfistou, jen musí krotit svůj temperament a držet svoje emoce na uzdě. Ben Stiller mě jako ošetřovatel v domově důchodců opravdu štval. ()

kaylin

Když jsem poprvé viděl tenhle film s Adamem Sandlerem, věděl jsem, že ten člověk bude moje krevní skupina. A i když jsou filmy, které se mi od něj skutečně nelíbí, většinou mě baví a já se s ním směju. Za to jsem rád. Happy Gilmore je taková jeho klasická postava, neurvalý balík, kterého stejně musíte mít rádi. Pro mě výborný film o outsiderovi se skvělými momenty. ()

rt12

Adama Sandlera mám ráda, s jeho tvorbou je to u mě jak na houpačce, jednou vrním jako kotě, podruhé mě film nebaví. No a to bylo v tomto případě. ()

Desperado

U Sandlera neexistuje stredná cesta, buď ho milujete alebo neznášate. Jeho buranskí jednoduchí hrdinovia jednoducho nedovolia sa na neho pozerať okom bežného diváka. Čo sa týka tejto komédie, je to celé postavené na prostičkom ale účinnom humore, ktorý na prvé zhliadnutie ponúka veľmi slušnú porciu zábavy, kde sa nik nezaoberá tým, ako to skončí, ale ako sa k tomu dopracuje. Sandlerov po všetkých stránkach nekorektný humor slávi úspechy a Happy Gilmore je jednou zo štartovacích mét k jeho momentálnemu statusu. Takže z môjho pohľadu je tento kúsoček typický guilty pleasure, ku ktorému sa hlasno hlásiť nebudem, ale nepopieram, že som sa bavil skvele. ()

Kopik

Parádní golfová oddychovka s Adamem Sandlarem. Skvěle se pobavíte, mě potěšila sportovní tématika a Ben Stiller šikanující důchodce - prostě sranda. Průběh filmu je sice docela předvídatelný, ale u takovéto komedie mi to vůbec nevadí. ()

SallyZen

Tento film musí do červené kolonky. Takhle dlouho jsem se skvěle nepobavil. Sandler sice hrál zase praštěnýho týpka v ujetý komedii, ale tahle byla ze všech zatím nejlepší. Vtípek za vtípkem a je o plný počet postaráno. 90% ()

shyster

Typická sandlerovka, která určila směr jeho filmů na několik let dopředu. Ňouma nebo hulvát, který se do nového prostředí hodí jako slon do porcelánu. Na první shlédnutí jsou vtipy dobrý, ale další jim už nesvédčí. Za to potěšila malá rolička pro Bena Stillera. ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers