V kufru vozu taxikáře Koukala (Miroslav Macháček) je při namátkové silniční kontrole nalezena mrtvola nahého muže. Případ dostává na starost major Mlynář (Milan Sandhaus) se svým týmem. Taxikář Koukal se při výslechu zapřísahá, že o ničem neví, navíc je i ochoten s policisty spolupracovat. Uvádí, že často vozil své zákazníky za tučnou odměnu do pokoutní herny, kde se hrály hazardní hry. Mrtvola je identifikována jako cizinec, Rakušan Mitrik, kterého odvezl do herny další taxikář Kvěch (Jiří Zahájský). Ale jak se tělo Mitrika dostalo do kufru Koukalova auta, nikdo neví. Krátce po propuštění je podezřelý taxikář Koukal zavražděn. (Televize Seznam)

ostravak30

Nutno říct, že se jedná o zcela průměrnou kriminálku, která by klidně zapadla v jednom z dílů Malého pitavala. Jenže tam na to stačila hodinka. Zde je stopáž větší a tvůrci bez nějaké originality, vlastní invence a nápaditosti (pokud ovšem do jedné z kategorií neřadíme koupajícího se kriminalistu nebo policisty hrající si v kasinu na hrající klienty) divákům předkládají klasické vyšetřovací postupy. Opět tu hraje hlavní roli cizí státní příslušník a skupina navíc pašuje drogy. Závěr je pak vyloženě pokažený, protože si policisté akci připravili jako naprostí amatéři a stejně se chovali i na stadionu při pronásledování. ()

LuckyK

Dobrá detektivka, dýchá z ní atmosféra reálného socialsimu, šedivé oprýskané město, špinavý sníh, velmi přesné. Pointa taky dobrá, jen zápletka trochu pokulhává a přestřelka na Spartě výborná, reálné exteriéry jsou vždy v topu. ()

Phex

Legendární hláška: "Počkat pánové vona je nadívaná." V hlavních rolích gotesové plátýnko, žaludský spodek a mladý policista v podání Ivana Vyskočila. ()

Nerajohn

Asi nejlepší česká kriminálka druhé poloviiny 70. let. POměrně zajímavý děj, reálné lokality a velmi slušné obsazení. Civilní a uvěřitelný náčelník M. Sandhaus, jeho parta J. Kodet, I. Vyskočil, patolog F. Němec, vynikající M. Macháček i členové bandy (P. Čepek, B. Poloczek). Hvězdička navíc za to, že děj začíná dva dny po mém narození. ()

Warden75

Klasická kriminálka ze 70. let v ČSSR, s dobrým hereckým obsazením. Zvláště P.Čepek a B.Poloczek jako valchaři byli boží... Skvělý Macháček. Vynikající hudba M. Kratochvíla. ()

rigby

Tak tahle kriminálka mě vůbec nechytla. Už od začátku je to jemně nepřehledné a pak se tempo zastaví skoro úplně. Pro diváka zcela nezáživné a unylé. ()

Etrox49

Na svoju dobu mimoriadne vydarená kriminálka! Civilná, nestrojená a veľmi zručne osadená do depresívnej šedi zimnej Prahy. Na rozdiel od podobných kúskov z tej doby, tu má príbeh od úvodu svižné tempo, veškeré nevyhnutné úvody sú okresané do zahajovacej retroscény náhodnej policajnej kontroly, ktorá sa prelína s následným výsluchom. Doplnené o výborný hudobný podmaz – divák je okamžite vtiahnutý do deja, dovolím si tvrdiť, jedno z najlepších otvorení ČS kriminálneho filmu vôbec! Ani následné minúty nenudia, je to bez zbytočných dejových kombinácií či supernudných ód na mravenčiu prácu verejnej bezpečnosti. Pochopiteľne, treba si aj trošku namáhať hlavu, no po veľmi nenásilných a často nenápadných indíciách, citlivo podsunutých, začína byť vrah jasný dávno pred akčným finále na Letnej. Herecky je to pomerne zaujímavá zmeska osvedčených, no tentokrát sekundujúcich „koní“ (Kodet, Macháček, Čepek) a k tomu verejne menej známy Sandhaus, rovno v hlavnej roli. Dialógy maximálne chválim – výborne servírovaná atmosféra undergroundového kasína bez jediného hovno, kurva, prdel. Príslušníci kriminálnej služby sú podaní ako borci s autoritou, nie však dupaním po krku podozrivých alebo neustálym mávaním odznaku pred ksichtom. Chápem tunajšie priemerné hodnotenie Pasti na kachnu, to už je holt údel tohto žánru spred roku ’89 a to nielen v rovine predpojatosti ale aj množstva slabučkých, zaspatých či naopak prepísknutých kriminálok z rovnakého obdobia. Toto je ale úplne iná kategória, kedykoľvek si tento kúsok rád pozriem zas. ()

Peabody

Moc se mi tu líbí pan Macháček, ostatní jsou taky velmi dobří, ale on je nezvklý a mezi námi i Milan Sandhaus, jinak naprosto mi neznámý, je docela solidní (zejména když to srovnám s Černou punčochou, kde je hlavní neznámý herec příšerný). Pan Kodet je takový jakopřeskopírák, padouši Čepek a Poloczek velmi dobří, Očko a gotes se mi líbí moc, ale já karty vůbec rád, skoro bych dal i 4, ale pak to opravdu trochu ztráci napětí a přehlednost a proč je tam proboha honička na Spartě ? tehdy ještě Křetinský za product placement (mimo jiné) neplatil. Nicméně v tu dobu - jsme v tuhé normalizaci - je to nadprůměrná detektivka, není třídních nepřátel, dokonce se ani nesoudruhuje, mám pocit, že se říká pane majore atd., Celkově takové solidní tmavé oprýskané podsvětí Prahy, vezmu-li mnohem pozdější směšné Tísňové volání Miloše Zábranského, tohle určitě lepší. Škoda, že KK pak natočil už jen takový podivný film a víc mu nenechali. , . ()

evangelik

Docela dobrá normalizační detektivka, nepostrádá i určité napětí a je tam i určitá podobnost s jedním dílem Colomba (To je vražda, řeklo Portské), kdy vraha napomáhá odhalit déšť a zpětné telefonáty na meteorologickou stanici. Je tam ale zase velký nadbytek policajtů (jako ve všech detektivkách 70. let) a ta "heroinová spojka" v Husákovské Praze je taky trochu uhozená. ()

xentrixx

Kdo je Milan Sandhaus, ptal jsem se sám sebe při sledování této ponuré a šedivé krimi. V jiném filmu jsem ho neviděl, možná snad v nějaké vedlejší roli. Svým hlasem a zjevem perfektně dokreslil těžkou, olověnou atmosféru, která se celým snímkem prolíná, stejně jako výborná doprovodná hudba skupiny Jazz Q Martina Kratochvíla. Jinak nic světoborného. Za zmínku snad ještě stojí scéna ze sparťanského stadionu - myslím ono rozsvícení světel - to jsem si hned vzpomněl na Dirty Harryho a jeho honičku za sériovým vrahem. ()

Bragi66

Příběh se dobře rozbíhá, pak nějak ustrne a nakonec v několika posledních pikosekundách se vše vyjeví. Je to sice propagandistické dílo, kráčející ve stopách Josepha Gobbelse - jako třeba Třicet případů majora Zemana, ale vypovídá věrně o době svého vzniku. Uvědomělí socialističtí kriminalisté jsou vybaveni stíhacími žigulíky, přehazovačkami, elvisovskými kotletami, býtlsovskými vlasovými drny a mají ohavnou civilní ústroj z Moděvy (včetně ochranných kostkovaných bekovek). Naproti tomu zloduši používají zásadně Polski Fiat 125p. K poslechu překvapivě hraje hudba Martina Kratochvíla. Je to prostě dobová podívaná, ze které si lze vzít poučení. ()

vinducha

Tak tohle je nekompromisně za 5 . Nenápadný "opravář" B.Zahajského , celá vyšetřovací parta , bratři krimoši pánů Poloczka a Čepka , taxikář p. Macháček . Ta atmosféra prostupující celým filmem je opravdu parádní.  A v neposlední řadě režie K.Kovář , který za svůj krátký život stihnul natočit 2 a 1/3 filmu , ()

Jasmín

Tož nebylo to špatné. Film jsem vnímal jako celek a jako takový se drží celkem dobře - to jestli tam Macháček či Čepek přejeli ostatní nebylo pro mě podstatné, všichni si to svoje odehráli velmi slušně (Čepek tam navíc ani moc prostoru nedostal...). Závěr před konečným finále se trochu vlekl, byl to však takový klid před tou finální "bouří" na staré Letné. Takže ve výsledku spokojenost. ()

McIron

Famózní pardubický bard Milan "Sandy" Sandhaus a jeho jediná velká filmová role, na níž byl náležitě pyšný. I když - samozřejmě, že vedle prvoligových herců (Kodet) či extraligových herců (Macháček, Čepek) je to poněkud znát, že nebyl úplně excelentní...:-) ()

ERRORMAKER

Výborná kamera, vynikající hudba, působivá atmosféra. Ve svý době to musel být velmi dobrý film. Milan Sandhaus podal zajímavý výkon, vzhledem trochu takový český Belmondo. ()

quido.morava

Normalizační české detektivky stojí za prd - zejména v porovnání s těmi přednormalizačními - tady tato to jen dokazuje, naprosto zmatený a chaotický děj se samoúčelnými rádoby akčními scénami, nebýt skvělých českých herců, bylo by to naprosto o ničem. Jediné, za co dávám body je hudební doprovod Martina Kratochvíla, jehož jazzrockovou tvorbu mám obecně rád. ()

MichalStxt

Velice nadprůměrná detektivka v kontextu tvorby konce sedmdesátých let. Škoda, že režisér Karel Kovář předčasně zemřel (vlastní rukou). ()

milos.bradik

Nepovedená detektivka z nepovedené doby. Za komančů bylo všechno špatně a v tomto filmu také. Major z kriminálky, kterého zná celá galerka se vydá do doupěte hazardních hráčů, vrah, který říkal, že neumí německy, trapně reaguje na větu v němčině, prostě chyba za chybou a na závěr to vyvrcholí, přestože vědí kdo je vrah, číslo si ještě kontrolují z notýsku, tak zorganizují monstrakci, při které probíhá nejen honička jako z grotesky, ale ještě vrahovi mezitím vymění auto, aby nemohl ujet, to nevymyslíš. Opravdu totální nesmysl z nesmyslné doby. Herecké výkony tak 50 na 50, Sandhaus a Vyskočil stejní jako vždy, ti asi jinak ani hrát nedokážou, Kodet jako vždy nad věcí a dodává tomu nadsázku a šmrnc a klasicky spolehlivě dobří Macháček a Čepek. ()