Dobrý synek

• USA The Good Son (více)

Henry Evans je rozpustilý a hravý klučina, za jehož andělským úsměvem se skrývá temné tajemství a láska ke smrtelným hrám. Jeho milující rodiče a rozkošná sestra nemají ani potuchy, čeho je Henry schopen. Pouze jeho bratranec Mark, který k němu přijíždí na návštěvu, vidí zlo, které se skrývá za Henryho úsměvem. Zlo, jenž může ohrozit život celé rodiny. Mark se je snaží varovat, ale bezúspěšně a brzy se on stává tím špatným. Dokud nebude Mark schopen ukázat pravou tvář jejich „dobrého synka“, musí proti němu bojovat sám v zápase dobra proti zlu. (Bontonfilm)

Janko_Vlyrd

Jeden z tých lepších trhillerov 90. rokov, ktorý sa práve vďaka námetu a hlavnej (zápornej) postave stáva vzácnym a nezabudnuteľným. Byť hlbšiemu venovaniu sa postavám a nie tak strmého konca, dal by som päť. Z iného uhla pohľadu, ak Vás už frustruje každoročný Sám doma a tajne túžite po niečom temnom a zároveň chcete "malého Kevina" vidieť, horor sa do toho! ()

Jaroslaf

Hudba je úplně debilní, nehodící se. Epický orchestr do tohoto ani náhodou nepatří. Mohlo to být hororovější. Rok vzniku a účast culkina není omluva. ()

Pidzey

Po trochu slabším, nemotorném začátku, přijíždí Elijah Wood přátelům svého otce a seznamuje se tam s postavou Macaulaye Culkina. Od této chvíle dostává film ohromné grády. Atmosféra se hutní a z „Kevina“ se pomalu stává pěkná svině. A nakonec jak už to tak chodí je film zabit debilním finále na skále. Ovšem co ti dva kluci předvádějí za herecké výkony, to jsem viděl snad jen v Šestém smyslu. I přes ty výtky jeden z nejlepších filmů daného roku. ()

Bozvav

Macaulay Culkin opravdu uměl hrát (možná i umí, už dlouho jsem ho v ničem neviděla). Ústřední dvojice proti sobě stanoucích chlapců funguje na jedničku, oba jsou výborní. Scénář je také dobrý, film nepostrádá napětí, vývoj postav a slušný závěr. Za mne spokojených 70%. ()

Elin

Macaulay Culkin se s vážnou rolí vypořádal překvapivě dobře. Nemůže ale utáhnout celej film. Zářný příklad toho, jak dobrý námět v niveč přišel. Škoda. ()

Andronikos

Culkinova postava ako stelesnenia chlapčeka bez akéhokoľvek sociálneho cítenia mnou kedysi naozaj otriasla. Záverečnú dilemu pani Evansovej možno riešiť donekonečna. Melancholická a svojím spôsobom pochmúrna atmosféra pobrežného mestečka v prírode takmer panenskej. To sú plusy inak slušne v napätí držiaceho filmu, takže za seba neváham dať 5 hviezdičiek. ()

Heroine

Docela se divím, že ještě nikdo nepřidal komentář typu "Sám doma a Frodo Pytlík". Žel, je to totiž pro valnou většinu diváků jediný důvod pro zkouknutí. Jako film je Dobrý synek průměrný kousek, s předpovídatelným dějem a ne úplně uvěřitelným finále. Upřímně, fandila jsem Henrymu aby aspoň mámu zabil, protože mi chybělo trochu hororového násilí. Jinak Culkin mi přijde jako herec o 100% lepší než Wood, nehledě na to, že na rozdíl od Wooda vypadá jako normální dítě. Nemůžu si pomoct, ale Wood podle mne vypadá trochu jako skřítek, a taky myslím že nehraje moc dobře. Je tam ale pár zajímavých nápadů, a celkově film nenudí. ()

Elbarto08

Ahá! proto už nešel do Sám doma 3, místo tropení pastí na dva lupiče si chtěl své nabrané zkušenosti zkusit na cizí rodině. A povedlo se mu to ()

helloween93

Zajímavý thriller s démonickým klukem v podání Culkina, který je opravdu schopný všeho. Jinak škoda, že víc prostoru nedostal David Morse, který tu byl v netypické kladné roli. Závěrečná scéna na skále je pro Hollywood velmi netypická. 3* ()

JohnnyBane

Neuvěřitelně podmanivá hudba, skvělý syrový příběh a především důkaz toho, že už jako dítě měl Eliah Wood herecké kvality. Bohužel pro většinu už navždy zůstane zaškatulkovaný jako Frodo. Jejich škoda. ()

Katcat

Je pravda, že měli prohodit herecké obsazení Culkina s Woodem a nemělo by to chybu. Elijah je proste lepší. Ale jinak mrazivý thriller, který jsem poprvé viděla na VHS, když mi to máti přinesla domu podle názvu jako pohádku. Jako malej smrad jsem z toho byla úplně na prášky :) ()

Rathalos

Tak horor to nie je ani z daleka,je to thriller o jednom chlapcovi,ktory navonok vyzera ako anjel,no vo vnutri sa skryva je odvratena stranka osobnosti,ta zla,psychopaticka,musim vyzdvihnut hlavne herecke vykony oboch detskych hercov,ale aj samotny film je nadpriemer vo svojom zanri...:-) ()

emdvojka

Pred vzhliadnutím filmu som prečítal knihu. Film nebol zlý, Culkin to hral dobre a wood ako nepoznaná detská hviezda sa tiež veľmi snažil...ale proste kniha je predsa len kniha... ()

Ondr@932

Dost kvalitní a napínavý thriller!!! Ale horror to URČITĚ není!! Pod kategorii horroru si představuji něco jiného! Dávám 7/10 ()

tranquill

Zapomeňte na Kevina, tenhle spratek překračuje všechny meze... Přitom Culkin svůj výraz nemusí moc posunovat, vlastně vůbec ne... ()

geek.ondra

Lehce nadprůměrný a ničím výjimečný thriller. Co mě ale zarazilo jsou až (vzhledem k jejich věku) dechberoucí herecké výkony Culkina a Wooda. Ani jeden z nich už nikdy lépe nehrál a předpokládám že už ani hrát nebude. 7/10 ()

Vabr

Asi se všichni shodneme, že scéna s útesem je jasnej top. A to je i důvodem, proč jsem se na film hlavně podíval. Když jsem byl menší, konec filmu jsem viděl, a tak bylo zajímavé, že uvidím i zbytek filmu a ten můžu zhodnotit. Herecké výkony jsou dobré, film není nenápaditý a kouká se na to v pohodě, ale prostě to bylo jen takové fajn. Odvedené to bylo, tak jak by mělo být, což zvládli přesně tak, ale tenhle typ filmu už lepším nemůže být. Brácha docela dost ale usínal. Je super, že scéna s útesem byla tak skvělá, jak jsem si ji pamatoval, protože když si vždycky pustím film kvůli nějaké scéně, kterou si pamatuju z dřívějška, tak už tak dobrá nebývá. Vyhodnocení: Bad boy ()