Hrdinou příběhu je roztržitý profesor Sherman Klump, který se na první pohled zamiloval do své kolegyně, Carly Purlyové. Má to však háček. Klump je téměř dvousetkilový tlouštík a bojí se, že právě na to by mohla jeho láska doplatit. Hnán děsivými sny, rozhodne se vyzkoušet na sobě svůj objev, preparát, který testoval jen na morčatech. Ten z něj sice udělá štíhlého mladého muže s poněkud extravagantním chováním, ale má jen dočasnou účinnost, což znamená, že zpátky v tlouštíka se začíná měnit v ty nejnevhodnější chvíle, a to zcela nečekaně. Navíc se po čase štíhlé já, které si říká Buddy Love, začne až příliš vměšovat Shermanovi do života. Pokusí se mu přebrat Carlu, připraví ho o místo i bydlení, a dokonce se pokusí natrvalo zaujmout místo v jeho těle. Jenže dobrácký profesor si to nenechá líbit a je odhodlán zůstat sám sebou i za cenu nepříjemné tloušťky. (TV Nova)

Brylin

Přízemní, fekální humor, hloupé rádoby vtipy, ale scénář pracující s jakous takous zápletkou uchránil film od hodnocení "odpad!". Oskara za "best make-up" ovšem nechápu - masky nebyly špatné, Eddieho proměny byly poměrně věrohodné, avšak film takovéto úrovně si vůbec nezasluhuje byť jen zahrnutí do širokého výběru jakékoli soutěže, natož Oskarů. Jedna hvězda. ()

hobbitko odpad!

Takzvaná komedie, která se neštítí skutečně ničeho a v zoufalé snaze učinit film vtipným sahá na úplné žánrové dno a hojně využívá tak pokleslých prvků, na které se místami nedá koukat - obří tlusťoch Murphy prdící přes celé město, tatínek prdící u večeře, obézní dítě zvracející večeři zpátky do talíře a další ukázky orálně-análního "humoru". To skutečně existuje někdo, komu tohle přijde vtipné? ()

Serpencis odpad!

Naprosto otřesná komedie, u které nevím jestli se smát nebo brečet. Vtip založený na nechutnosti a trapnosti pro mě prostě být vtipem nemůže a potřel jakýkoli jiný zážitek z filmu. Jediné co si z něj odnáším je jen spousta odporných zvuků. ()

Wardan

Nevím, co mě přimělo se na to po letech opět kouknout, asi jsem měl tak trochu sebevražednou náladu. Bylo to ale ještě horší než jsem si pamatoval. Jednoduše už dlouho jsem neviděl film, který by mi byl tak nepříjemný. Dvojku chci vidět. Zvědavost je až příliš silná. ()

zdeny99

Ujetá crazy komedie s Eddiem Murphym v příšerném kostýmu tlustého černocha. [18709. hodnocení, 267. komentář, 41%] ()

helloween93

Komedie z dob, kdy už Eddie nebyl vtipný, ale lidi na něho do kina chodili. Po přelomu milénia už diváky přestal bavit jeho fekální humor a Eddie se na víc než na oslíka ze Shreka nezmohl...Zamilovaný profesor je komedie plná prdění a scény rodiny u stolu jsou vyloženě utrpení a jedna velká trapárna, naštěstí na zbytek se koukat dá. Jedna hvězda za Eddieho a druhá za masky - 2*. ()

Rathalos

Mne je jedno,kto si co mysli,ako komedia to funguje uplne v pohode a Eddie Murphy je zabavny i namet filmu je fajn,takze ok...:-) ()

MickeyStuma

Remake snímku ´Zamilovaný profesor´ (1963), který byl přepracován doslova na tělo Eddiemu Murphymu. Původní snímek se v podstatě honosí tímtéž, neboť si ho napsal, sám režíroval a zahrál i hlavní roli Jerry Lewis. Jerry však pojal profesora jako hubenou postavu, zatímco nyní je obtloustlý. Motiv nápoje ve změně osobnosti je také jiný, jinak se v podstatě vše drží původního konceptu. Eddie Murphy prokázal, kromě komediálního talentu, svou schopnost zahrát několik postav v jedné scéně už ve snímku ´Cesta do Ameriky´ (1988) a právě v tomto snímku mu byla dána stejná příležitost. A dle očekávání to opět zvládl na výbornou. Zahrát typickou stereotypní rodinu, v tomto příběhu Klumpovu, čítající dohromady šest osob napříč generacemi i pohlaví, plus nepříjemná hubená verze profesora, je vskutku herecký majstrštyk. Eddie to zahrál s takovou energií, že nezasmát se tomu dokáže snad jen opravdový morous. Co se týče masek, jejich dokonalost už ani tak moc překvapivá není, neboť v minulosti něco takového bylo k vidění několikrát. Například ve snímku ´Mrs. Doubtfire - Táta v sukni´ (1993). Zamilovaný profesor je především výřečná komedie, takže co se týče Eddieho, z jeho dosavadní filmografie je to tak trochu jiný film. Pokud je v těle obtloustlého profesora, je prostě takový nesmělý, ale zato v hubené verzi jeho pusa jede jako kulomet. Místy to i vypadá, že přehrává, ale v rámci výbušnosti humoru se to i přesto zdá být ještě přijatelné. Kromě slovního humoru má snímek také známé moralizační poselství a tím je moudro, že člověk se nemá hodnotit podle toho jak vypadá, ale jak se chová. Vzal si někdo z diváků z toho něco? Příběh jako takový je jinak hodně jednoduchý, takže i na první shlédnutí může být ve svém vývoji předvídatelný. Vlastně je v tom znát i klasická romantická šablona. I přesto nemusí být snímek pro každého, ale tak už to z diváckého hlediska prostě bývá. A co se týče toho maskování, obzvláště muže v ženu, počínajíc výše zmíněným snímkem s Robinem Williamsem, vznikla určitá filmová éra, ale to už je jiná kapitola. ()

plagjoklas odpad!

Co to je za blbost??? Co to vlastne je? Trapne prdiace vtipy absloutne nesympatický Eddie Murphy. Nie toto nemusím. Uz nikdy viac... uff len tolko som chcel. PS: Vyhnite sa tejto sracke velkým oblúkom!!! ()

salamandrr

Tvoje máma je tak tlustá, že má místo krve marmeládu! Co to je? Účes, nebo máš na hlavě nasráno?...tyto veselé momenty, střídá romantická část, která film pro mě zbytečně sráží ()

Miki68

Řekněte mi, muselo to být? Asi ano... Jestli to měla být variace na Jekylla a Hyda v komediálním hávu, tak se tvůrci dost sekli. Chvílema mi bylo místo veselo fakt trapno. Bodík dávám za masky a dabing Oldy Kaisera. ()