Odvážný Shrek (Mike Myers) pátrá se svým kamarádem, sympatickým a chvastounským oslem (Eddie Murphy) po krásné a divoké princezně Fioně (Cameron Diaz). Za její záchranu chce od intrikána Lorda Farquadda (John Lithgow) získat zpět svou milovanou bažinu. (Bontonfilm)

Borecz

Skutečně kvalitní, zábavný a nápaditý animovaný film. Nezanechal ovšem takový dojem, abych mu udělal plných 5*... ()

Black3R

Nemôžem sa na TO dívať,jedine osol je dobrý, ale proste je to strata času. Kopírovanie všetkého možného čo len existuje ): ()

Asdas

Po dlhých rokoch som si to konečne pozrel a je to len paródia na Disneyho animáky s perfektnou vedľajšou postavou výrečného Oslíka a pár podarenými vtipmi. V porovnaní s Monsters Inc ,ktoré sú omnoho cool to Shrek jasne prehráva. ()

Emmet

Vtipy nabitý animák od začátku až do konce. Může soupeřit i s naprostou většinou hraných filmů. Nechybí ani skvělý dabing jak český tak samozřejmě anglický. Hlavně oslík by si ho zasloužil. Navíc oscar za nejlepší animál. Shrek je prostě jeden z průkopníků moderního animovaného filmu. ()

Aintcha

Skvělý, vtipný animák, který neomrzí ani při dalším a dalším zhlédnutí. A v tomto případě také musím dát za pravdu, že český dabing patří mezi ty nejlepší. ()

yaqwsx

Dokonalost sama. Taková moderní pohádka, která bere "inspiraci" ve spoustě filmů - třeba i Matrixu. Vyniká animací, inteligentním humorem a v neposlední řadě i originálním příběhem. Prostě srdeční záležitost. ()

xxlch

Tak todle je inteligentní animovaná podívaná pro celou rodinu.Skvělé akce,super tempo a spousta skvělých hlášek ,které doprovází vtipný hudební doprovod.Nejlepší je oslík a jeho "Mám draka a nebojím se ho použít!".V mé filmotéce má zaručeně jedno z předních míst na opětovné pokoukání,prostě skvělý filmík. ()

Numerobis

Po dlouhém čase jsem se na tuhle zeleninu opět podíval a zjistil jsem dvě věci: Jak neuvěřitelně tenhle film stárne a nemyslím vůbec po grafické stránce. Možná stárnu já a doufam, že se to brzy zastaví - dřív mě bavil daleko víc. A druhá věc? Musel jsem překopat hodnocení dalších dílů. Ospravedlňuji tím, že dvojka je O.K. pokračování a trojka neskutečná sračka... ()

Nessos

Nejlepší animovaný film všech dob to není, ale místo v TOP 5 určitě má, a to nepochybně. Revoluční dílko, podle kterého se dlouho určovala kvalita ostatních animáků. Kdo by dneska neznal (i mezi dospělými) zelenou příšerku jménem Shrek? ()

Peter-1307

Pixar sa tentokrát vyznamenal. Rozprávka síce nie pre najmenšie deti, ale pre všetkých ostatných už áno. Rozprávka kde kráľuje vynikajúca animácia, vtipné dialógy s rozprávkovými hlasmi, fajn hudba a rozprávkový príbeh, kde dobro víťazí nad zlom. V "Shrekovi" mi sedelo všetko, len tie anténky namiesto uší si mohli autori odpustiť. A ešte jedno čo mohlo byť odpustené a čo mi zároveň nesedelo. Ten komerčný "humbung" a "shrekovská" hystéria okolo filmu. Táto rozprávka to určite nepotrebovala, dokázala by sa presadiť aj bez tohoto. ()

vaclaw

Přelomový počin v oblasti 3D animovaného filmu, který dokázal, že i v tomto spíše technicky zaměřeném žánru lze vytvořit film s kvalitním příběhem, vtipem i originálními postavami. To navíc skvěle doplňují dabující herci, jejichž výběr byl taky naprosto geniální a ukázal, že pro animované filmy je dabing věcí poměrně klíčovou. Prostě skvělá pohádka pro děti i dospělé. ()

RigorMortis

Stará dobrá klasika. Rozprávka, ktorá zďaleka nie je taká nevinná, ako sa môže zdať, kvalitné gagy, super dabing (čo sa často nevidí) a ukecaný Oslík. ()

maoc

Je to pěkné a positivní, (quassi)pohádkový svět je vymyšlen dobře, ale vtipy mi nepřijdou moc vtipné a český dabing je tragický, což je u filmu, který je jakože pro děti docela průser. ()

IceWine

Průlomový animák, ale hlavně tak strašně originální jako nic jiného. Tolik pohádek v jednom a přeci to k sobě ladí. ()

helrohir

Najlepší animák, čo som kedy videl. Baviť sa na tom dá aj opakovane, čo sa o väčšine iných animákov povedať nedá. ()

J*A*M*B*O

Dobrá animovaná rozprávka, to sa musí uznať. Na rozprávky nie som ale Shreka si pozrieť nemám zas až taký problém. Dávam 8/10 bodov. ()

anyonecek

Překrásná animovaná pohádka, která je známá určitě po celém světě. Řekl bych, že neublíží ani starým a ani mladým divákům, každý člověk si v ní něco najde a myslím, že se i pobaví nad některejma situacema. Ta hudba je překrásná a bez ní by to nebylo vůbec ono, pro mě je tu půlka zásluhy dána hudbě a animacím, protože ty písničky slyším denně a jsou nádherné. ()

Pátý Shrek má zelenou

Pátý Shrek má zelenou

05.04.2023

Těžko uvěřit, že už to je víc jak dvacet let od premiéry prvního Shreka. Poslední film z milované série pak dorazil do kin v roce 2010, už tehdy se ale zdálo, že byl koncept vyždímán na maximum a… (více)

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům