Odvážný Shrek (Mike Myers) pátrá se svým kamarádem, sympatickým a chvastounským oslem (Eddie Murphy) po krásné a divoké princezně Fioně (Cameron Diaz). Za její záchranu chce od intrikána Lorda Farquadda (John Lithgow) získat zpět svou milovanou bažinu. (Bontonfilm)

Kutkey

Jeden z mých nejoblíbenějších animáků, a to hlavně díky humoru a skvělým soundtrackům, vizuál je samozřejmě taky skvělý a nadčasový. ()

thomasnikrs

Souhlasím s Golfistou.. ovšem "zmrdům" v naší zemi byl za dabing dal přes držku, ne řád Filipovského... Normálně jsem dceři zakázal se dívat na tu "zrůdnost" co dávali včera vTV... kdy se opět ukázalo, že krásně nadabovaný film je třeba zkurvit dalším předabováním.. GRATULUJI debilové.. ()

Stejšn

Ve své době absolutně nejlepší animák, inovativní, vtipný, technicky bravurní a přitom neinfantilní, bez hluchých míst. S odstupem už skoro dvaceti let stále úžasný film. ()

ostravak30

Rozhodně mezi to nejlepší, co v DreamWorks vytvořili, patří Shrek. Animovaný snímek o zlobrovi, ve kterém se mihne celá řada pohádkových postaviček s geniálně humorným oslíkem a celou řadou dospělých i dětských parodií. Shrek je umocněn skvělou hudbou i originálním příběhem s morálním a poučným přesahem. Tvůrci si troufli i na dospělé vtipy, takže film není určen čistě jen pro děti. A díky vynikajícímu českému překladu pak máme možnost zaznamenat odkazy na české pohádky, postavičky a slovní vtipy. K tomu pak české písničky. Český dabing film tak ještě povýšil. ()

Mkartaylas56

Shrek je přesně ten typ filmu, co jsem miloval jako dítě a nyní, z pohledu odrostlého diváka, jsem schopen mu nahlédnout více do hloubky a ocenit ho ještě o dost více. Navíc mám konečně za sebou originální znění a především Eddie Murphy mě svým Oslíkem bavil alespoň dvakrát více, než Oslík v českém dabingu. Takže nakonec, po spoustě let, kdy jsem Shreka neviděl, musím jít z hodnocením ještě o něco výš, než tomu bylo doposud a nebýt Jak vycvičit draka, které je u mě stále nejvýše, tak bych ho klidně označil za nejlepší animák, co studio Dreamworks kdy stvořilo. 90% ()

Tominni

Za mě asi nejlepší animovaný film všech dob, který neskutečně baví (a to i po x-tém zhlédnutí). Je to vlastně mix pohádky, romantiky, parodie na jiné filmy + spooooooustu hlášek a hodně pohody. Takže se můžeme vydat na cestu za princeznou Fionou, aby byla bažina zase prázdná a zkoumat, proč jsou zlobři jako cibule. ()

PlysovyMacko

Príbeh je mixom klasickej rozprávky vyšperkovanej originálnymi nápadmi. Je vhodný aj pre deti, ktorým sa budú páčiť farebné postavičky aj pre dospelých, ktorí zas ocenia vtipy a hlášky ukecaného oslíka. Shrek je výborné napísaná postava a veľký sympaťák. ()

majk_n

Naprosto geniální dílo, které nemá žádnou slabinu (snad jen, že v dabingu se mi líbil kupodivu mnohem více než v originále) ()

kadef

Animace, dabing, osel to všechno je supr. Já jsem tady, ale postrádal více vtipů. Myslím si, že třeba u takové doby ledové se člověk zasměje víc, i když je to spíše určeno dětem. ()

forrest11

Prekrasne spracovany animovany film, co sa tyka animacii, tak aj samotnym scenarom. Je az prekvapivo vtipny a hlavne postavy zeleneho zlobra Shreka a jeho zmateneho osla si musi kazdy divak oblubit...aj ten starsi..najkrajsi animak, co som kedy videl! ()

SirGawain

Jedná se o vysoce inovátorský animovaný a chvílemi velice vtipný film. Zaráží mě jenom to, že i když film zeměšňuje klasické pohádky je plný takových těch scén, jež se snaží diváka rozplakat. Takové scény já fakt hrozně nemám rád. Proto jenom 4. ()

jamoje

"Zlobri jsou jako cibule" "Smrdej?" :DDDDDDD hehehehe najkrajsia a najvtipnejsia animovana rozpravka s akymi sa po tomto a po Dobe ladovej len roztrhlo vrece.... no ziadna sa prvemu Shrekovi nevyrovna..... kraasne gagy, hlasky ktore chapu skor dospeli ako deti, jednoducho kraaaasa... 95% + mam velmi rad filmy v povodnom zneni ale tento film mi nevadilo pozerat ani v ceskom dabingu a to cesky dabing uz velmi nemusim...... ()

Miloško

Videl som omho lepšie animáky. Absolútne ma to nezaujalo. S odstupom času som to videl viac krát,ale nepripadá mi to na také vysoké hodnotenia. Proste celá skupina okolo Shreka mi nieje sympatická. ()

Pátý Shrek má zelenou

Pátý Shrek má zelenou

05.04.2023

Těžko uvěřit, že už to je víc jak dvacet let od premiéry prvního Shreka. Poslední film z milované série pak dorazil do kin v roce 2010, už tehdy se ale zdálo, že byl koncept vyždímán na maximum a… (více)

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům