Malá upovídaná rybka Oscar je sice obyčejným čističem jazyků v myčce velryb, ale touží po slávě a exkluzivním bydlení na špičce útesu. Proto hodně sází, ale bohužel jen prohrává a dluží nerudnému šéfu Sykesovi už pět tisíc škeblí. Ten je potřebuje, aby mohl zaplatit výpalné gangu mafiánských žraloků, vedených Donem Linem. Naštěstí je tu Oscarova vyvolená Angie, pracující v myčce jako recepční. Maskuje jeho pozdní příchody do práce a pomůže mu zaplatit dluh velkou růžovou perlou po babičce. On je však nepoučitelný a místo splacení dluhu vsadí na dostizích mořských koníků. Samozřejmě prohraje a je za trest svržen do hlubin. Tady ho překvapí synové Dona Lina, žraloci Frankie a Lenny. Lenny je dobrák a navíc vegetarián, ale Frankie nehodlá nechat rybku uniknout. Při honičce ho náhodou zabije padající kotva a z Oscara se stává slavná hvězda. Lenny, který se před ostatními žraloky schovává, protože má výčitky z bratrovy smrti, najde úkryt u Oskara. Ten vymyslí plán, který by jim oběma mohl pomoci. Zinscenují souboj v ulicích, při němž Oscar Lennyho jako zabije. Posílí si tím postavení hrdiny, Lenny bude moci zmizet. Angie však jejich plán odhalí a s Oscarem se rozejde. Jenže chobotnice ve službách mafiánského bosse Angie unesou. Pokud ji chce Oscar zachránit, musí se tentokrát postavit samotnému Donu Linovi a jeho gangu. (TV Nova)

Jeremiah

Jako u většiny animovaných filmů "made in u.s.", i zde velmi kvalitní animace a slušný hudební doprovod. To je ale vše. Příběh mě nedokázal oslovit, že bych se smíchy popadal za břicho to také ne, a do toho typické kapitalistické "rychle vydělat co nejvíce peněz, peněz, prachů, protože bez nich jsem přece absolutní nula". Je smutné, že motto peníze - úspěch - peníze je nadřazeno všemu. Proto ode mě pouze dvě * . ()

zdeny99

Jeden z mála animovaných filmů, který se mi líbíl. Nejlepší na celém filmu je žralok vegetarián a zákon potravinového řetězce, kde uklízeč je až za planktonem absolutně na dně. [32015. hodnocení, 367. komentář, 64%] ()

freeze.art

I žraloci mají mafiánské rodiny. A když syn jednoho z nejváženějších bossů nalezen mrtvý na dně oceánu a u něj malý budižkničemu Oscar, začíná pravé pozdvižení. Nic ale není jak se zdá, protože jsme v počítačovém animáku, který má na starosti PDI, tedy studio odkud vzešel slavný Shrek. Velice dobrá zábava, vřele doporučuji.. ()

tragos

Nejhorší animák, co znám. Nesedl mi humor a vysloveně se mi nelíbila hudba. Jednoduchý příběh už to nemohl zachránit. Nevím, kde se stala chyba, každopádně Příběh žraloka nedoporučuju. 4/10 ()

Puol

V záplave animákov skôr podpriemer. Žraločí De Niro je fajn, podobne aj Angelina, Oscar je nesympatický hneď od začiatku. ()

gootchy

Vážení přátelé, dlouho mi nebylo po filmu tak blbě. Nemám rád přikořisťování na úspěchu jiných. Což je zrovna tenhleten případ. Ubohá kopie filmu Hledá se Nemo neměla vůbec vzniknout. Pomotaný neonový korál si žije svoje, ryby maj strach z gangsta žraloků, je tam jeden sígr a kolem něj se to všechno motá. Nic novýho. Ani snaha aby se ty rybí xichty podobaly skutečnejm dabérům( De Niro, Smith, Jolie) nepomáhá. Totok jsem přetrpěl až do konce abych se na to už nikdy v životě nemusel dívat. ()

Heroine

Dost velký humoristický nářez. Je tu pár fakt dobrých fórů, zvlášť pro příznivce mafiánských filmů. Což dokazuje i přítomnosti Martina Scorseseho a Roberta De Nira. ()

figliar

Neviem prečo by niekto chcel vidieť, ako majú ryby tváre známych hercov. Ok, pre malé deti to môže pripadať milé, ale aj tak oni určite nevedia, kto je Will Smith, De Niro, Zellweger, Jolie a ďalší. Animácia tiež nedosahuje svetových kvalít. Proste, úplne priemerný animák. ()

Luk Skywalker

Další tradiční animák, který chtěl si vzal prostředí z Hledá se Nemo, přičemž tento film se mi líbil více. Jinak je to pořád to samé POZOR SPOILER - zprvu ne- a pak naplněná láska s nějakou odbočkou (konkurentka), využití situace k vlastnímu prospěchu a poté přiznání a odpuštění. ()

Octane

Nechápu tohle nízký hodnocení, tohle je prostě parádní vtipnej animovanej film. Každej přece chce žít na vrcholku "útesu". Fakt, celou dobu jsem se bavil a někdy smál na celý kolo. ()

Rikky007

Milá animovaná komedie, která vyniká stejnou originalitou jakou většina filmů od Dreamworks. Kostra příběhu sice není nic objevného - prostě klasická pohádka , ale provedení je skvělé, pobaví se u toho i dospělí a celkově je pěkně vyvedený podvodní svět jako paralela k tomu našemu. Rozhodně taky těží ze skvěle obsazeného dabingu. ()

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

16.02.2023

Další slavná hra míří na velké plátno

Další slavná hra míří na velké plátno

03.08.2020

Režisér filmů Příběh žraloka a Pokémon: Detektiv Pikachu Rob Letterman se upsal filmové adaptaci známé herní značky Beyond Good & Evil od společnosti Ubisoft. Snímek, na nějž zakoupil práva… (více)