Romeo krvácí

Jack Grimaldi je newyorský policista, který pracuje v oddělení organizovaného zločinu. Kromě toho si však přivydělává jako informátor mafiánského bose Dona Falconeho. Za informaci o místě pobytu gangstera Nicka si vyzvedne odměnu na obvyklém místě a vrátí se domů, ke své ženě Natalii, kterou nade vše miluje, i když udržuje milostný poměr s mladičkou milenkou Sheri. Při přestřelce v hotelu zahyne nejen gangster Nick, ale také několik jeho strážců. Podle FBI zabíjela chladnokrevná vražedkyně Mona Demarková. Pátrají po ní nejen muži zákona, ale také gangsteři. Falcone má pocit, že Mona ohrožuje jeho pozici a nařídí Jackovi, aby ji zlikvidoval. Když ji policisté zatknou, má ji Jack dopravit do hotelu Niagara. Vražedkyně mu nejprve nabízí peníze, pokud ji propustí a potom ho úspěšně svádí. V nejlepším je však vyruší agenti FBI, kteří si pak z kolegy dělají legraci. Jack oznámí Falconeho spojce místo Monina úkrytu. Tam však gangsteři Monu nenajdou, protože se jí podařilo uprchnout. Rozzlobený gangster chce, aby Jack ženu našel a zlikvidoval jinak na to doplatí Natalie a Sheri. Jack najde Monu v hotelovém pokoji, ale nakonec přistoupí na její návrh. Ona opatří vhodnou mrtvolu, on zase papíry potvrzující, že Monu zabil. Tuší, že se ocitl v bezvýchodné situaci a navíc se mu začnou komplikovat i vztahy s oběma ženami. Sheri ho chce opustit, Natalie má plné zuby jeho nevěry. Navíc se znovu objeví Falconeho muži a jako trest i varování mu uříznou patu. Jack se přizná Natalii ke své spolupráci s mafií, dá jí všechny peníze a pošle ji pryč z města s tím, aby se po něm dvakrát za rok ptala v baru Holiday Diner. Potom se sejde s Monou. Ta se ho pokusí zabít, ale Jack se ubrání a postřelí ji. Ženě se podaří zmizet, a přestože Jack nepřestává být ve střehu, dostane se Moně do rukou. Vražedkyně ho donutí zaživa pohřbít zajatého Dona Falconeho a potom s ním chce strávit poslední noc. Jsou však zatčeni policií. Přes Jackovu zradu pro něj však mají kolegové jistou nabídku. (oficiální text distributora)

Gary

Tenhle film je pro mně stále oříškem.Když jsem ho viděl poprvé,připadal mi popravdě řečeno trochu nudný.Potom jsem ho viděl podruhé a byl lepší.Už vůbec ne nudný.A teď nedávno jsem se na něj díval potřetí.Připadal mi vynikající.Úchylný a zvrhlý svět a vněm i když zkorumpovaný,tak zoufalý policista ve ztvárnění vynikajícího herce Garyho Oldmana,který se dokáže vžít do Grimaldiho veselého i zoufalého a bojujícího o život.A tak dnes můžu dát filmu 4 hvězdičky. ()

SaNcHeZ_cz

Parádní herecký koncert, silný v detailu a působivý jako celek. Skvělá formální stránka i způsob vyprávění jsou jen jako bonus navíc. ()

Sidonka

Kdysi oblíbený thriller. Dnes už bych možná hodnotila trošičku slaběji, ale kdo ví, musím to znovu vidět a připomenout. Ono se po těch bezmála třiceti letech přece jen trošku zapomíná a možná i mění vkus. Co si tak pamatuji, tak ta Mona byla hrozná mrcha. Kdo by však této osudové manipulátorce odolal? Uměla si omotat chlapa kolem prstu a zblbnout, to se jí musí nechat a to si z toho filmu pamatuju asi nejsilněji. ()

jondzavid

Zvláštny pocit som mal po zhliadnutí tohto filmíku. Jazzová atmosféra mi to silne ťahala k starším noirom, ale niečím to bolo od nich iné. Ako policajný thriller s nádychom kriminálky či mafiánky to bolo miestami nedotiahnuté a miesenie romantiky v druhej polovici to zase zatiahlo do iných vôd. Ale celkovo to nejak fungovalo a môžu za to najmä výborní herci (celý film stojí na charizmatickom Garym Oldmanovi, femme fatale Leny Olin je jednou z tých ukážkových a ujde aj mafián Roy Scheider) a divné, že aj scenár, ktorý je síce žánrovým patvarom, ale prekvapujúco sa nato dobre pozerá (neprekáža ani večné komentovanie rozprávača príbehu a niektoré nápady sú nazaj originálne - "nakrmit jámu", šialená ad absurdum pomsta Leny či "happáč"). ()

vegetol.mp

Skvělej a nedoceněnej film, plnej bizarních nápadů, kterýmu vévodí famózní Gary Oldman a jednoruká sexy mrcha v podání Leny Olin. Ale samozřejmě chápu, že to není pro každýho a že je mnohem důležitější mít v oblíbených filmy o liliputánech, který hledají prstýnek z jablonecký bižuterie a pomáhají jim u toho chodící stromy. ()

Sheldra

Šílený smích je asi to jediné, co se mi vrylo do paměti, zbytek je zmatek nad zmatek, za což můžou pogratulovat hlavně zmršenému a pro samé narážky, jejichž význam je znám tak maximálně autorovi, zpola nesrozumitelnému scénáři, mumlání dabérů, debilnímu ozvučení a jankovitým dějovým zvratům. Nebýt Garyho a Leny, můžou se jít s celým Romeem a jeho krvácením klouzat. ()

Axis

Nicotnej lidskej život co chtěl něco víc a furt to nedostával. No a tak to zkusil zkratkou. Na jedný straně skála na druhý sráz, proti němu valící se pohroma a není kam uhnout. Tak co uděláš,kdo ti pomůže nebo to snad vzdáš. Jo jeden nikdy neví. Že jo? ()

MrPierc

Vyprávění bývalého policajta a jeho zkurumpovaného příběhu. V duchu jsme každý hodný, ale v reálném životě se chováme podle okolností. Lena Olin jako naprostý magor - žena, které nemůžete věřit ani na chvilku a přesto věříte, protože je uhrančivá a blázen k tomu! Dokáže udělat cokoli, aby žila. Její touha žít je tak velká, že prodá kohokoliv. Film je hlavně o policajtovi (Gary Oldman), ale Lena Olin hraje prim + její bláznivý smích . ()

Topco

Oldman je skvelý a jedine on ťahá tento 90tkový neo-noir do vôd lepšieho priemeru. Tento noir totiž obsahuje toľko, až fetišisticky poňatých a neraz samoúčelných prvkov (retrospektíva, voice-over, dážď, práca s mestskými lokáciami - samý most!, kamerové podhľady, neustály melancholický džezový podmaz, spomalené zábery na stropný ventilátor a zvonček, práca so zrkadlom)... až je prepálený. A postava femme fatale neznesiteľná, nepozerateľná. Tu by rozhodne platilo: menej je niekedy viac. Nebyť Oldmana, stratí sa tento kúsok v záplave priemerného stredného prúdu. A myslím, že sa aj stratil... čo by sa minimálne v rámci Garyho filmografie nemalo stať! ()

rockwoman

Gary Oldmana jsem viděla ve filmu dělat všechno možný, ale takhle rozkošně tancovat nad právě nakrmenou jámou ještě ne. :-) Jj milý Jacku, tak dlouho si dráždil hada bosou nohou, až si o jeden prst přišel. Nevím kdo byl tady víc rajcovní jestli Gary nebo Lena, ale mě se to jejich kočkování líbilo. ... " Byl to ten starý hlas, který mu vysál mozek a vyplivl ho na podlahu. Krmil jámu a jáma byla štastná. To bylo to jediné co uměl uspokojit." ()

pabulator

Není možná tentokrát to není pan dokonalý Gary Oldman,který táhne celý film nýbrž šílená všeho schopná psycho bitch Lena Olin. Celý film je tak nějak nepříjemně utahaný, forma vypravěče v pozadí spíš nudí,ale jakmile příjde na řadu akce hned se to zlepší o 100% všude hafo krve a tak to má být + hvězda navíc za nezapomenutelnou car escape scénu. ()

JohnSmith

Dost divný thriller o zkorumpovaným policajtovi a mafii. Oldman je fakt divný a jediný kdo za něco stojí, je Lena Olin. ()

Jello Biafra

Neo-noirová krimi o fízlovi v podaní Garyho Oldmana, ktorý sa zapletie do prúseru obrovských rozmerov. Vraždy, násilie, prachy a intrigy. To je svet tohto filmu, kde Oldmanovi zdatne sekunduje "femme fatale" v podaní maximálne sexi kočeny Leny Olin. Skorej než na nejaké prestrelky a akčné scény film vsádza na hustú krimi atmosféru a samotný Gary Oldman je tu najväčší sympaťák celého filmu, ktorému som celý film bezmedzne fandil. ()

sedm.1

Zajímaví film s báječným G.Oldmanem.Mě osobně film příliš nezaujal,přesto si dovolím považovat ho za dobrý snímek. ()

vitekpe

Protoze je to razeno mezi neonoir, musel jsem to videt. Ale nic moc. Oldman tak nejak hraje, Lena je tady nepresvedciva, a spis nez smrtici ff vyzniva jako (s prominutim) kurva, film je moc "dlouhy" a dost casto tak nudi, ...hraje tam pomaly jazz, misty pekne obrazky. Ale vic nez mirny podprumer to neda. P.S.: Sympaticka Annabella Sciorra s hezkym usmevem tak zustava jedinym svetlym momentem. ()

mArcElkrIz

Herecký koncert Gary Oldmana. Kriminalista, jež se náhle ocitá v roli myšičky, s níž si pohrává neskutečně manipulující kočka Lena Olin. Skvělý snímek čerpající z prvků noir s padnoucí hudbou, temnou atmosférou, černým humorem a gradací. Díra v zemi plná peněz, křepčící Gary, ďábelská a smyslná protivnice, scéna v autě s efektivním unikem spoutané do prázdné městské čtvrti, prohnilé ruce zákona a ustřelená paže podsvětí. A především vizuální dotaženost. Naivní mladičká milenka? Manželka s rodinným fotoalbem? Smyslná zničující smršť Lena Olin? Víc a víc prachů v úkrytu na zahradě? ...tak zase za měsíc, až se rozletí dveře, a třeba se objeví... ()

cyphercz

V tomhle filmu nedává absolutně nic smysl, což uznává i mnoho zdejších recenzentů a přesto tomu pálí 3-4 hvězdy jak na běžícím pásu. Čili ani na čsfd stránce tohoto filmu nedává nic smysl, jak poetické... 20% ()

ink flo

Hodně archetypální noir s Gary Oldmanem, kterej tam z nějakýho důvodu působí trochu Edwardnortonovsky. Zkorumpovanej policajt, kterej to hraje tak dlouho na obě strany (jak v práci mezi cajtama a gangsterama, tak doma mezi manželkou a milenkou Juliette Lewis), až mu to přeroste přes hlavu, nezbytnej jazzovej podkres, osudová fascinace penězi, monolog hlavního hrdiny provázející celým příběhem, konec na začátku, všudypřítomný NY metro, snové tempo, často i snová logika děje. Ale hlavně - naprosto famózní a nezapomenutelná femme fatale (Lena Olin) takového střihu, že by si Sharon Stone z Basic Instinct měla dělat poznámky. Psychopatická ruská vražedkyně, která se tam většinu času promenáduje v podvazkách a saku a jakmile si uřeže ruku a začne nosit umělou upevněnou koženým korzetem k tělu, tak to nabere zcela jiné obrátky. Nejvíc zabila hláška, kdy si osedlala Oldmana připoutaného k posteli pouty a jakožto předehru použila otázku "s ní, nebo bez ní?" :-)). Roy Scheider tam má taky povedenou dost démonickou roli a na konci potěšilo cameo mladýho Ron Perlmana. Vlastně je to místy tak přehnaný, že se to pohybuje na hranici černé komedie nebo mazaně nenápadné parodie na žánr samotný. ()