Newyorský detektiv Frank Keller v podání hvězdného Al Pacina prochází hlubokou životní krizí, opustila ho manželka a vážně uvažuje nad odchodem do výslužby. Vyhořelý policista dostává na starosti případ sériového vraha, který své mužské oběti nemilosrdně likviduje kulkou do zátylku za zvuků dávného šlágru Moře lásky. Jediné důkazy z místa činu představují vražedná kulka a cigaretový nedopalek, na němž zůstaly otisky rtěnky. Během vyšetřování se ukáže, že oběti pojí jediná skutečnost – publikovali veršovaný inzerát v magazínu pro svobodné. Frustrovaný Frank se domnívá, že ve městě řádí šílená vražedkyně, která se zaměřuje na osamělé muže. Jako léčka na její dopadení má posloužit rafinovaný inzerát, který ji vyprovokuje k další akci. Frank se setkává se všemi zájemkyněmi a zajišťuje jejich otisky. V síti podezřelých uvízne i atraktivní prodavačka obuvi Helen (Ellen Barkinová), jejíž krásou a vášní se nechá zkušený detektiv dokonale zaslepit. Poblouzněný Frank svádí vnitřní souboj s narůstající nedůvěrou a spalující vášní, která ho ale může stát život. (Česká televize)

Sfinkter

Rozmýšlel jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, nějakou úžasnou detektivku určitě nečekejte. Ale je tu noční NY, je tu Pacino a je tu erotika. ()

lennyd

Detektivové Frank Keller (Al Pacino) a Teri Sherman (John Goodman) se vydávají po stopě sériového vraha (vražedkyně). Všechny oběti jsou muži v nejlepších letech, zastřeleni a v okolí vyhrává gramofon profláklou skladbu Moře Lásky. A taky si všechny oběti v poslední době dali inzerát do seznamky. Detektivové se shodnou, že jediným způsobem jak vražedkyni odhalit je, podat si vlastní inzerát. A tak se Frank seznamuje s vášnivou Helen, která naplňuje všechny indicie - jenže je tu problém, Frank se do ní zamiluje. Dokáže vraha odhalit dříve, než doplní řady obětí? ... Filmu vévodí jediná hvězda, a to Al Pacino. Tato role je mu napsána téměř na tělo (obdobně jako v pozdější Insomnii), a nijak si nedovedu představit v roli detektiva Kellera nikoho jiného. Ostatní mu jen tak přicmrndávají, a to ať John Goodman jako jeho kolega, či příjemná Ellen Barkin v roli Helen. Rozuzlení mne docela překvapilo, i když je vlastně jediné logické - ale pravda, čekal jsem leccos. Moře lásky je asi nejlepší film Harolda Beckera - i když jeho pozdější filmy nebyly špatné, tomuto už nesahají ani po kotníky.. ()

uiu

Průměrná "detektivka", kde mě Al Pacino zklamal nejen výkonem, ale i tím, že do takového projektu šel. Ono to možná jako scénář na papíře vypadalo slibně, ale film jako celek je předvídatelné krimi, kdy Al Pacino s Johnem Goodmanem hledají vraha 3 mužů, kteří měli vždy společné to, že měli v novinách inzerát na seznámení (a že byla deska Sea Of Love v gramofonu není vůbec podstatné). Pustí se do hledání ženy, připraví past s vlastním inzerátem a věřte tomu nebo ne, ale Al Pacino se zamiluje do jedné ze slečen, které na inzerát odpoví a věřte tomu nebo ne, ale zrovna ona, za kterou by dal ruku do ohně bude mít něco s těmi vraždami společné. Promiňte ten spoiler, ale to napadne i hlupáka :) Očividná zápletka a romantické klišé mi do filmu s Pacinem nesedí. ()

rockwoman

Al Pacino nikdy nezklame a jeho hlášky tady nemají chybu. Sexy polda a ještě k tomu vtipnej a opuštěnej, tak ten nutně potřebuje záchranu od blonďatý dračice Ellen Barkin. A žádnou kapku, ale rovnou moře lásky :-) Díky bohu za tyhle starý dobrý kriminálky, díky bohu za Ala, s ním to má pořád šťávu. ()

mickyreed

Dobrá kriminálka, ve které skvěle exceluje Pacino coby detektiv, kterej se zabouchne do zdánlivé femme fatale. I přes to pomalejší tempo a lehkou přeslazenost hodně dobrej a neprávem přehlíženej film. ()

dANo

Tradične skvelý Al Pacino si spolu s ďalšími zaujímavými hereckými osobnosťami (najviac ma prekvapila a potešila epizódna rola Samuela L. Jacksona:) zahral vo filme, ktorý síce nemá nejaký brutálne zaujímavý scenár, ale diváka celkom slušne drží v napätí v štýle noir. Neľutujem tie necelé 2 hodiny, ktoré som strávil sledovaním tohto filmu... ;o) ()

-ELFKA-

Ako to ten Al Pacino robí, že sa vždy cítim akoby som bola v jeho koži?? V Insomnii som naplno prežívala jeho nespavosť a rovnako aj v tomto klasickom krimi thrilleri som sa cítila opitá a stratená medzi citmi a podozreniami ako on. Je to naozaj skvelý herec ak vám dovolí prežívať film týmto spôsobom. Netreba zabúdať na Johna Goodmana, ktorý dokonale dotváral atmosféru. ()

JohnSmith

Nebylo to špatný, Pacino s Goodmanem byli bezva a nápad s podáním inzerátu na seznamku a rande v baru byly celkem vtipný.Ale zas to s tou chválou nebudem přehánět ()

MI-380

Kdysi před mořem lásky a času to byly čtyři hvězdičky, dnes ubírám na tři. Důvody: průměrný příběh, mizerné dialogy a neodpustitelná chyba zkušeného policajta jsou skoro v rovnováze s dobrou atmosférou, překvapivým koncem a nadprůměrnými hereckými výkony tria Pacino, Barkin, Goodman. 65%. ()

šerminator

Al Pacino jako policajt - to už jsem někde viděl. A hle ono to stále funguje! Pravá policejní pecka jak má být a s docela nečekaným závěrem. Film je i lehce vtipný, i napínaný. Al Pacino velice kvalitní - jako vždy, taktéž velmi sympatický Goodmen, krásná (H)Ellen. Není to žáden velkofilm, který by mě nějak extra sebral, ale taková poctivá stará dobrá amerika. ()

ArdathBay

Výborně napsaný snímek se skvěle natočenou a delikátní erotikou. Ústřední dvojka policistů, vztah mezi Pacinem a Ellen Barkin, režie, kamera - vše je v naprosté rovnováze. Neo-Noirový nádech je znát v nádherné 18+ scéně, která je decentně nasvícena a za oknem prší. O "Sea Of Love" bych asi bohužel okem nezavadil, nebýt v něm mého adorovaného nerváka. ()

Mr.Jackass

Na spojení Pacina a Goodmana jsem se těšil a film mě nezklamal. Pacino jako policajt, co se nemůže zbavit X let vzpomínek na bývalou ženu a zaplete se s jednou podezřelou. Dobrý scénář i herecké výkony. ()

Han22

Policejní veterán vyšetřuje sérii vražd osamělých mužů a tak se seznamuje s ženami, aby našel vraha. Přitom potkává ženu, o které si není jistý, jestli je nebo není vražedkyně, ale do které se zamiluje. Zní to možná tuctově, ale námět a celé zpracování romance je velice uvěřitelné a navíc nehorázně nabitý erotičnem a sexem. Ellen Barkinová není zrovna sexbomba, ale tady tak působí a Al Pacino je prostě famózní. Znovu tu dokazuje, že umí vytáhnout jakýkoliv film na maximum. Jeho ztělesnění drsného, ošuntělého a přitom osamělého muže, který v noci volá bývalé ženě, protože nechce být sám a po hlavě spadne do vztahu je parádní, to že si odmítá připustit že by mohla vraždit a nechce důkaz je moc moc uvěřitelné. Díky tomu funguje romantika a díky tomu pro mě fungovala na 100% i thrilerová část, protože jsem doufal, že to nebude ona. K tomu občasné odlehčující vtípky Johna Goodmana, skvělé dialogy, perfektní finále, krásná titulní píseň, pointa co jsem neodhadl. Pro mě thriler roku 89 (moc jich nebylo, tuším těch známých asi dva, ale stejně) a nejlepší film jinak průměrného Beckera. ()

Billie777

Od chvíle, kdy se na ve filmu objeví femme fetale Ellen Barkin, je jasné, že to s tím vrahem nebude tam jednoznačné a odhalení skutečného vraha je tak překvapením. Zajímavé rozuzlení, napínavá atmosféra, trocha humoru, jiskření mezi Helen a Frankem a Pacinovi oči dělají z této romantické krimi nadprůměrnou podívanou. ()