Wolf's Rain

Japonsko, 2003, 9 h 58 min (Minutáž: 23 min)

Kamera:

Kósuke Arakawa

Hudba:

Jóko Kanno

Mamoru Mijano, Kenta Mijake, Akio Sujama, Hiroki Šimowada, Majumi Asano, Acuko Tanaka, Unšó Išizuka, Akio Ócuka, Maaja Sakamoto, Masaja Onosaka (více)

Epizody(26)

Kdysi byl svět stvořen vlky. Z nich pak vzešli lidé, jenž později začali vlky pronásledovat a podle mnohých jsou již vlci 200 let vyhubeným druhem. Svět pomalu zaniká a je nyní pod vládou Aristokratů - pánů alchymie a technologií, jejichž zatím nejpovedenějším výtvorem je dívka Cheza, kterou vytvořili z bájné měsíční květiny. Vlci ale nevymřeli - naučili se přijímat lidskou podobu a v jednom městě, kam je přivedla vůně květinové dívky Chezy, se setkávají čtyři z nich. Dívka jim má ukázat cestu k místu, kam se podle pověsti mohou dostat jen vlci a o němž každý sní - k Ráji. Než se ale vlci k dívce dostanou, unese ji aristokrat Darcia, který chce také z vlastních důvodů otevřít Ráj. Vlci se tedy vydávají dívku dále hledat, ale po jejich stopách jde i muž jménem Quent, který je přesvědčen, že mu vlci zabili rodinu a tak se svou polovlčicí Blue vyhledává a zabíjí vlky... (ČSFD)

ZIASystems

I přes několik nudnějších pasáží jeden z nejúžasnějších anime seriálu co jsem kdy viděl. Nádherně ztvárněný nepřívětivý postapokalyptický svět, ve kterém skupinka vlků hledá bránu do ráje, neboť se neúprosně blíží konec světa... Seriál má celkem 30 dílů, které doprovází skvělá hudba skladatelky Yoko Kanno. ()

eye candy

Wolf's Rain jsem zvládl na dvě posezení což asi hovoří samo za sebe. Autoři si zde sáhli na dno své fantazie a vytvořili nádherný a ojedinělý (i co se anime týče:) obraz postapokalyptického světa. Stejně tak jako si sáhla na dno, proti kterému je mariánský příkop trapnou kaluží, i skladatelka yoko kanno aby opět potvrdila, že dokáže neskutečně trefnou a výstižnou hudbou dát tvář stylově jakkoliv laděnému anime. Jediný co bych autorům vytknul je, že ony zmiňované díly ve kterých se opakuje děj z pohledu rozdílných postav nešoupli na konec jako bonusové epizody. Jinak, svým způsobem originální je i vyváženost všech postav, žádná není vyloženě stěžejní a žádná není odfláknutá. Tomuto majstrštyku se prostě nedá dát pod pět i kdyby vám nohu řezali a poslední co zmíním je vážný konec, který je logickým vyústěním celého seriálu a dává jasně najevo, že tentokrát se jedná o opravdu tuhou ždímačku kapesníku ()

WildevilCZ

Hlavní chyba byla, že postavy mě nedokázaly ničím zaujmout, tudiš jsem je neměl ani rád ani naopak. Přitom jsem si trošku oblíbil postavy které bych neměl, jako lord darcia či Jaguara, kterou od doby kdy se představila mi byla vykreslená jako zrůda v pěkném těle. Z tohoto nutně vyplývá, že závěrečná "ždímačka kapesníku" na mě bohužel moc nezabrala. Dále je tu to, že některé díly byly roztahné, místy o ničem a dosti mě nudily. Mít seriál 13 dílů tak by to bylo určitě lepší. A nakonec je tu ta věc, že ti vlci oklámavali lidi tím, že vytvářeli takovou iluzi (Iluze = vysvětleno tím, že jejich stíny byli stíny vlků), aby je lidé viděli jako lidi, takže opravdu nevím jak mohli nést Chezu aniž by do ní kousali atd... No abych jen nekritizoval, tak Cheza byla opravdu půvabná ve všech směrech a scéna jak tančila v jezeře byla úchvatná. V neposlední řadě ztvárnění postapokalyptického světa působilo velice reálně a chladně. ()

skretik

Nemám čo dodať k Mariusovi... chcela som napísať, že veľmi dobrý seriál, až na to prílišné vyhrotenie (americky tónované) charakterov, na tie 4 strašné diely, ktoré som naozaj preskočila (a to som si ani nečítala recenzie :D ) a na tie brnkačky na city v posledných dieloch (ktoré neviem prečo nie sú napísané v popise filmu... v skutočnosti je 30 dielov, nie 26)... Možno by som dala aj tých 5 *, ale tie posledné 4 diely, síce boli kvalitné a perfektné a tak všetko, tak boli prepísknuté, preto sa v konečnom dôsledku prikláňam k 4*+ ()

Ceres

"They say there's no such place... as Paradise. Even if you search to the ends of the Earth, there's nothing there. No matter how far you walk, it's always the same road. It just goes on and on. But, in spite of that... Why am I so driven to find it? A voice calls to me... It says, "Search for Paradise."" -------------------------------------------------------------------------- Opět jedno z nej animé, které je sakra brutálně našlapáno emocemi, zvláště v poslední třetině. Jo a takové věci já rád, které rozbije srdce napadrť. Navíc mám velmi osobně vázaný vztah k tomuto animé díky událostí v RL. ()

Kicune

Ani přesně nevím, čím si mě tohle anime tolik podmanilo. Jestli zápletkou, propracovaným dějem, hlubokými postavami, celkovou tak trochu depresivní/smutnou atmosférou, příběhem hledání, nalézání a ztrácení, podmanivou hudbou, neuvěřitelným finále? Možná vším najednou. Prostě srdcovka. ()

Vironey

Zajímavě vytvořená mytologie světa, ústřední postavy jsou sice trochu šablonovitější, ale to vůbec nevadí, naopak. Dostala mě ale hlavně opravdu nádherná animace s tak trochu "snovou" atmosférou postapokalyptického světa. Geniální závěr byl vážně geniální – o tom svědčí všechny ty spory v diskuzích, jak to sakra vlastně ten Okamura myslel ;) Pro mě to byla jedná velká symbolika filozofie času – nic nezačíná, nic nekončí, v každém okamžiku je zároveň minulost, přítomnost i budoucnoust (jo, Sapkowski ;)) A že je tam spousta nelogičností? No a co, krásný věci nemusí dávat smysl, člověk se prostě jimi nechá unést :) ()

Teg

Nejdřív nepochopení, potom očekávání, potom nuda, následovně zklamání a nakonec pochopení prýštící z posledních čtyřech dílů. Jako ukázkové anime bych to žádnému známému nedoporučil, protože se nemůžu zbavit pocitu, že šlo celou dobu jen o nastavovanou kaši, kterou vám režie neustále zacpává pusu a osladí vám ji až na konec když je snězená. ()

Cassandra

Po všech stránkách kvalitně odvedená práce (námět a linie příběhu se opravdu povedly). A pátá hvězdička? Tu většinou dávám dílu, které je velmi dobré až vynikající, a zároveň mě opravdu chytne. Ta druhá podmínka tu nebyla splněna úplně dokonale, ale to je hrozně individuální věc. ()

D.Snake

Bylo to fajn. Ale popravdě, nebýt těch posledních čtyř dílů, dal bych stěží 7. Vážně si nedokážu představit, že by to skončilo 26. dílem. Tvůrci naštěstí dodali další 4 epizody a jak se mi velká část seriálu zdála až příliš natahovaná a nudná, tyto díly to napravily. Postavy byly líbivé a celou dobu jim určitě budete fandit. Nejvíc jsem si oblíbil dvojku Hige a Blue, ale vlastně jsem neměl nic proti žádnému z hlavních protagonistů. Ending mi přišel dokonalý a dobrý k zamyšlení. V průběhu sledování jsem nevěřil, že bych něco takového napsal, ale můžu doporučit. 8/10 ()

mota

7/10 Strastiplna cesta vede do raje. Obcas najdete kolem i pohozenou hlubsi myslenku. Jinak ale zadne piplani se stvoritelu s detaily. ()

javaznenevim

!!!POZOR, OTRAVNĚ PŘESLAZENÝ KOMENTÁŘ!!! Normálně pětihvězdičkové komentáře nepíšu, ale zde udělám výjimku. Wolf`s Rain je totiž nejhezčí Anime jaké jsem měl kdy možnost vidět. První věcí která mě zaujala, když jsem si jej pustil, byla překrásná kresba. Celé to vypadá tak nějak nedigitálně, neuměle. Celý post-apo svět, který se řítí do záhuby je nesmírně krásně zobrazený do nejmenších detailů, od hromad s lebkami a hroby, přes opuštěnou krajinu a uzavřená města, až k lidem a vlkům žijícím tak jako by byli smíření s tím že se blíží konec. Z celého toho zničeného, rozpadajícího se světa dýchá atmosféra hodně podobná Falloutu (kdo hrál od jedničky jistě pochopí co tím myslím). Další moc hezkou věcí byl soundtrack. Krásné skladby které vás doprovází od úvodní scény po celý seriál, a tak nějak pořád něco hraje. Všechny písničky, od Stray, přes Gravity a Tell me what the rain knows se mi moc líbili a pravidelně se k nim vracím. Samozřejmě nejzdařilejší mi přijde Heaven`s not enaugh, hrající na konci 25 epizody. Postavy mi přišli sice možná lehce klišoidní, jak zde někteří uživatelé podotýkají, ale co nového pořád vymýšlet, že? Darcia, Blue, Tsume i Quent jsou borci, zbytek je taky celkem nadprůměr. Putování tou veškerou zkázou a prázdnotou, táhnoucí se všude kolem se mi strašně líbilo. A hlavní věc: Nejedná se o žádnou šílenost typu Naruto bez jakéhokoli smyslu či hodnoty, tenhle seriál má příběhem co říct a rozhodně stojí za to ho vidět. Za mě jednoznačných 5* s hodnocením 96% ()

CamperCz

Překrásné anime. Asi jsem ale udělal chybu, když první anime seriál, který jsem viděl, byl Death Note. Teď už můžu jen těžko najít jiný, lepší. Ale to nic nemění na tom, že Wolfs Rain je perfektni. ()

Horak

Zatím nejúžasnější anime, co sem měl to potěšení vidět. Absolutně strhující příběh, který je plný zvratů a neustálých překvapení. Seriál má hned několik hlavních postav, což dává prostor podrobně rozebrat jejich charaktery a velmi dobře s nimi celou dobu pracovat. Vynikající atmosféra, která nás vtáhne do příběhu hned od úvodních dílů. Hudba je další zcela mimořádná záležitost. Originální filmové hudby vznikají mraky. Troufám si tvrdit, že víc jak 90% je obyčejnou vatou. Ne tak u Yoko Kanno. Původní hudbou pro anime dělá už víc jak 10let a dělá ji sakra dobře (např. Cowboy Bebop). Hudba je právě to, co z tohoto seriálu dělá možná to vůbec nejlepší, co na anime scéně dosud vzniklo. Je zajímavostí, že v původní TV verzi měl Wolf´s Rain pouze 26 dílů a poslední 4 vyšly až na DVD. ()

mirliflore

Těžké, těžké rozhodování. Wolf's Rain má jednu z nejlepších animací, co jsem zatím viděl, originální scénář, vyrovnané uvěřitelné postavy (a to se týká i jejich vývoje), výbornou hudbu, perfektní atmoseféru umírajícího světa, slušnou akci a celkem dobrou gradaci. Konce některých dílů jsou opravdu výborné - zvlášť u prvních dílů - a člověka nutí si ihned pustit díl další. Pár scén je opravdu dokonalých (zmínil bych například závěr 25. epizody). Kdyby se o Wolf's Rain nedalo říct nic, víc, vyšlo by nám z toho celkově dílo, které by si zasloužiolo 5*. Jenže ono to není všechno. Některé díly byly trochu zbytečné a zbytečně se zaobíraly dějem, který neměl žádnou budoucnost ani na něj nic nenavazovalo (díly s Kibovým snem), a to jsem ještě vynechal zmiňované retrospektivní díly. To ale není nějhorší. Nejhorší je, že existují ty 4 "nadstavbové" díly, o kterých nemůžu uvěřit, že je psal stejný člověk jako díly předcházející. Zatímco závěr do 26. dílu nedává vydechnout a chvílemi jsem měl pocit, že jestli se okamžitě nedozvím, jak se to vyvine jak to skončí, tak se vyletím z kůže, tak o těch 4 dílů jsem se akorát otravoval a toužebně si přál, aby už to nějak ukončili. Ta poslední část je zbytečně dlouhá, plná patosu a odolnost postav přesáhla únosnou mez. V posledním díle sice bylo pár dobrých scén, ale byly přebity tou kupou hloupého a nudného balastu okolo. A navíc to celé ani není ukončeno v tom správném okamžiku, ale tvůrci z nějakého důvodu přidali navíc ještě dvě scény, z nichž mě ta první sice moc nepotěšila, ale byla aspoň relativně logická, a ta druhá už mi nedávala smysl vůbec. Celkový verdikt - dobrý seriál se strašným koncem. Moje zklamání z něj bylo takové, že přes všechny nesporné klady nakonec nemůžu dát víc než tři. Asi si za to můžu sám, že jsem neskončil u 26. dílu. Jenže - kdo by to u do té doby kvaltiního seriálu dokázal, když by věděl, že jsou ještě 4 díly navíc? Já jsem to tedy nedokázal. ()

Narciska

Čekání, co se z toho vyklube, bylo vystřídáno zjištěním, že vlastně ztrácím chuť to sledovat. Je pro mě záhadou, proč to v mém přístupu k seriálu tak dopadlo, když animace je v pohodě, vlky mám ráda, jejich propojení s lidským duchem je zde též příjemné... Možná mi tam chyběl zajímavý ženský prvek, postava, která by mi imponovala, alespoň do sedmého dílu, kdy jsem to zabalila. Mužský prvek byl zastoupen hned čtyřmi zajímavými osobnostmi, ale na to, abych se s někým z nich více sžila, byly jejich projevy velmi minimalistické až strohé... Ale kdo ví, třeba se k tomu jednou vrátím... ()

Crowen

Krásný, typicky japonský a oduševnělý příběh. Málo co se dá této sérii vytknout, ale já na toto moc nejsem... ()

gumbo

80% Dojemné a drsné. Postavy tvrdé jako kámen a přeci cítíte každou jejich emoci. Příběh o tom, že život má smysl ...a nebo nemá? ... To ví jen vlci.... Výborná kombinace apokalyptického světa a viktoriánského fantasy prostředí, spojená s až mystickým příběhem..."Nevěřili jsme mýtům a bájím a ani jsme si nevšimli, že jsou všude kolem nás." P.S. 26. dílem to nekončí, to je teprve začátek KONCE ()

fr3ak

S Wolf's Rain je to pravdu těžké. Na jednu stranu tu máme krásnou animaci (postavy, objekty, všechno...), na druhou stranu je tu spousta věcí, které se buď nevyjasní, nebo je nám něco vysvětleno spíše formou otázky. Nicméně by mě zajímalo co jste si asi představovali pod pojmem "ráj"? Ať už je to cokoliv, toto anime vám všechny iluze pěkně "srovná". Seriál plyne celkem zvolna (možná až moc) a v tom je jeho největší problém - když už si na tempo vyprávění zvyknete, tak vám autoři doprostřed vsunou 4 (slovy: čtyři!!!) rekapitulační epizody, ve kterých nevidíte zhola nic nového (např. by bylo by zajímavé sledovat ony události k nimž došlo čistě pohledem vybrané postavy a trošku víc poznali její charakter, třeba že bychom slyšeli její myšlenky a nesledovali vysekané zaběry z minula a slepené do jednoho dílu x 4), po těhle vsuvkách jsem byl rozhodnut že nad čtyři hvězdičky nepůjdu, ale jak vidíte dávám pět. Proč? Protože se mi dlouho nestalo, že bych po závěrečné epizodě ještě deset minut čuměl do monitoru, přesně tak silný dojem na mě udělal závěr, ale není to čistých pět, spíše 4,5. ()