Velmi nebezpečné známosti

• USA Cruel Intentions (více)

Kathryn (Sarah Michelle Gellar) a Sebastian (Ryan Phillippe) jsou dva bohatí zhýčkaní teenageři z té nejluxusnější části Manhattanu. A také papíroví sourozenci, protože jejich nechutně bohatí rodiče spolu uzavřeli manželství. Výraz zlatá mládež se ani zdaleka nepřibližuje jejich dekadentnímu životnímu stylu. Sebastian poznal všechny krásné dívky z Manhattanu a také Kathryn je na svůj věk neskutečně zhýralá. O to víc ji rozzuří, když dostane kopačky od svého přítele, který vyměnil její rafinovaný půvab za panenskou nevinnost naivní Cecile (Selma Blair). Kathryn proto s bratříčkem uzavře ďábelskou a náležitě pomstychtivou sázku. Pokud playboy Sebastian, kterému ještě nedokázala odolat žádná dívka, připraví Cecile o panenství a navíc dokáže svést další květ andělské nevinnosti Annette (Reese Witherspoon), připraví mu nevlastní sestřička noc plnou nadpozemské rozkoše. Pokud Sebastian prohraje, přijde o svého milovaného Jaguara, ročník 56... (oficiální text distributora)

Greedo

Dílko má v sobě úžasnou atmosféru a na tomto aspektu mi záleží hodně. Pro mě je důležité jak se divák u filmu cítí a co si z něj odnese jako ponaučení. Tady je skvělá atmosféra ještě podtrhnuta vynikající hudbou. Když porovnám hnusné, trapné a nic neříkající konkurenčí filmy určené teenagerům, tak právě Cruel Intentions jsou z mého pohlednu jedny z nejlepších. Žádné trapné oplzlosti a další blbosti. Tady jde o dokonalé a neurážející zpracování těchto problémů. A toho si v hromadě hnusné konkurence velmi cením. ()

defagoo

Výborný počin, příběh funguje, povedené záběry - zvláště úvodní sekvence. A to nejdůležitější u tohoto filmu - velmi vydařené postavy a povedli se i herci. Všichni čtyři jsou velmi perspektivní, mě se nejvíce líbila Selma Blair a Ryan Phillippe. Mimochodem připomíná mi to High School Musical :) Chybí jen písničky a celý svět je zde realističtější a méně vysněný než u muzikálu. ()

Tristaver

Kvalitní film s oslňujíci SMG. Bohužel jsem neviděl ani Valmonta, ani Nebezpečné známosti, takže nemohu srovnat, každopádně tento počin je opravdu kvalitně natočen, s kvalitním obsazením a skvělým koncem ve stylu Verve-Bittersweet symphony. ()

Angelino

Ak sa vžijem do svojho tíneďžerského veku, tak by som bol zaujatý, pobavený, inšpirovaný a určite by som rozmýšľal aj nad zavedením denníčka (i keď by sa mi plnil určite pomalšie, ak vôbec :-), predstavoval by som si, aké by to bolo žiť v takom blahobyte a môcť tráviť voľný čas podobným spôsobom. V tomto veku už sa do tej naivity vžívam iba ťažko... ()

Prochy38

Knižní předlohu jsem bohužel nečetl, takže úplně nevím, s čím ostatní snímek srovnávají. Já ho tedy ohodnotím, jako film bez nějakých předloh. Sympatičtí herci, všichni. Dokonalá hudba! Příběh zajímavý a místy nečitelný a neodhadnutelný. S.M. Gellar svou roli zvládla úžasně, věřil jsem jí uplně všechno. Zvláštní konec. Na mě to mělo zvláštní působení... Spokojenost. ()

Standito

Hviezdičky za hudbu a za Reese, ktorá hádam ako jediná hrá trochu normálnejšiu babu a nie nesympatickú slepicu. Tá plytkosť, naivita, trápna skratkovitosť a biedne jednoduché dialógy nie sú pre nič pre moje filmové zmysly. Nechápem, čo na tom ostatní vidia, možno sa im páči táto predstava, keby... ()

chaometic

Pubertální, až moc předvídatelné. a hlavně The Verve - Bitter Sweet Symphony . Placebo - Every you Every me Film na který si chut najdu vždy..... ()

efko

Najprv som tento film hodnotil výrazne lepšie...do chvíle, kým som nezhliadol Nebezpečné známosti Stephena Frearsa z roku 1988. Teraz mi pripadá už len ako celkom milý teenagersky remake. ()

Blazin

Poměrně slušný snímek s dobrým nápadem, ale bohužel chvílemi trochu nezáživný, ale na druhou stranu se strhujícím a nečekaným koncem. ()

Dallas

Asi je už zrejmé, že tento príbeh nejde natočiť zle. Práve naopak je z toho parádne pozeranie. Mne sa síce viac páčil Malkovichov Valmont, ale Ryan Phillippe to tiež hrá parádne. Ostatne všetci herci tu odvádzajú výborné výkony (väčšina z nich svoje životné). Sarah Michelle Gellar je bitch akých moc nieto a rozhodne je krajšia ako Glenn Close (to len taká poznámka). Príbeh mi bol už dopredu známy, ale je výborne nakrútený, napasovaný do dnešnej doby a skvele graduje do finále. Hudba, tá je na ďalší celý komentár, taká je výborná. Záver, ďalšie nebezpečné známosti, ďalší výborný film. 75% ()

Yardie

No, donutila mě se na to juknout přítelkyně, u které to je jeden z nej filmů Já nevím proč. Možná jsem poznamenán tím, že jsem viděl Nebezpečné známosti. Musím říct, že atmosféra filmu nebyla téměř žádná. Ryan Phillippe se mi do role svůdníka vůbec nehodil, naprosto mi nepřipadá jako ten typ. (i když přítelkyně z něj byly vždycky hotová) Navíc mi tam chybělo nějaké větší rozpitvání vtahu hlavních hrdinů, kde to bylo nějak narychlo odfláknuté - viděli se snad 3x a už se milovali až za hrob. Co bylo pozitivum filmu byla hudba, ta se celkem povedla. Konečné resume proto zní - průměrný film s nevhodným hlavním protagonistou, který se snažil napodobit jeden klasický film. Podruhé to vidět už nemusím, ale uteklo to celkem rychle. Howgh! ()

B!ker

Film neni určen pro lidi, kteří ještě nepoznali dokonalou ženu, jelikož nepochopí situaci. Lesbické hrátky Sarah Michelle Gellar jsou naprosto skvělé a je vidět, že si svou roli opravdu užívala. Dávám 4* ()

spiritus

Relativně originální drama, které má jasně definovanou skupinu cílových diváků - teenagerů. Proto přece jen na tento film koukám s jistým nadhledem. Ale v celku se to celkem povedlo a není se zač stydět. ()

Me6i

tak tenhle romanťák u mě asi nic nepředčí, je to skvěle obsazený, film má spád, vtip, spoustu intrik, úžasnou hudbu a hlavně to nedopadne "šťastni až do smrti", ještě dodám že právě soundtrack považuju i za nejlepší ze soundtracků (bulim jak želva pokaždé) ()

dobso

Na tento film sa da pozerat z dvoch pohladov. Podla mojho nazoru ho bud zboznujes alebo nenavidis. Ak si ho pochopil len ako americky romanticky blabol s prvkami komedie, kde na konci vyhrkne zopar slz, tak si ho podla mna vobec nepochopil. ()

Když si někdo koleduje o „odpad“

Když si někdo koleduje o „odpad“