Jerry Welbach (Brad Pitt) dostane dvě ultimáta. Šéf gangu chce, aby odjel do Mexika a dovezl vzácnou starou pistoli nazývanou Mexičan, nebo ponese následky. Další podmínku mu dá jeho přítelkyně Samantha (Julia Robertsová), která si nepřeje, aby jeho spojení s gangem dál pokračovalo. Zůstat naživu i přes problémy se svou dívkou je lepší než být mrtvý, a tak se Jerry vydává k hranicím. Najít pistoli je jednoduché, ale dostat ji domů je jiná záležitost. Zbraň totiž údajně nese prokletí, kterému Jerry stále více věří, zvlášť když se Samantha stane rukojmím chladnokrevného zabijáka Leroye (James Gandolfini), jehož si najal Jerryho nervózní boss (Bob Balaban). (HBO Europe)

KdG

Čekal jsem trochu víc, Robertsovou nemusím, Bred je v pohodě. Prostředí mexika je super, děj trochu divnej a jako celek je to nakonec průměrnej film. ()

Marecko

Když spojíte dohromady fenomenální herce jako je Brad Pitt a Julia Robetrs, tak z toho musí být dobrej film! Nebo že by ne? Určitě nemůžu říct že by se tento film nějak zapsal zlatým písmem do mé paměti top filmů, ale až bude běžet znovu v televizi (jako že bude) tak se na něj rád podívám. ()

Rodin

Nuda. V podstatě nechápu, kde jsem vzal sílu an to, abych to dokoukal. Julia Roberts zde nicméně podala jeden ze svých nejlepších výkonů. To znamená, že zcela výjimečně nebyla zralá přímo na odpad. ()

_aandyy_

Tento film minimálně ani trochu nenudí... Zvláštní charaktery, zajímavé prolnutí ústředního příběhu s událostmi v historii a úžasné herectví obou hlavních hrdinů. Tento film mi sedl skvěle, ale existuje tam něco takového... možná vyumělkovaného, co mě odrazuje od toho, abych dala pět hvězdiček. Když jsem se rozhodla film zhlédnout, říkala jsem si, co to bude za další akční film s Bradem Pittem, že se zkusím podívat, ale moc jsem si od toho neslibovala. A bylo tomu naopak - velice mile mě to překvapilo. Kouzelný film. ()

smajly

Začátek filmu sliboval zajímavou podívanou, ale zanedlouho bylo jasné, že z téhle kombinace rádoby gangsterky a komedie nezbude nic, co by si zasloužilo pochválit, a to i přes dobré herecké obsazení. Takže za mě takových 40 %. ()

Hanzo47

Od filmu jsem čekal sice o dost lépe propracovaný děj a ten kazil i herecké výkony (Roberts mi tu fakt nesedla a celé to ještě zhoršila), ale vyprávění o zbrani, které v sobě mělo skrytý půvab vás donutí ty 2 hodiny přetrpět a na konci si říct ,že tihle dva do Mexika nepatří. ()

alldo.raine odpad!

Jsem velký fanoušek Brada Pitta, a proto vůbec nechápu, proč do takového to filmu šel. Na tomto filmu je vše špatně, od scénáře, po výkon herců, etc. Naštěstí je to ale jen výjimka v jeho jinak skvělé herecké filmografii, to samé se ale o Julii Roberts říct už nemůže. ()

Shitonit

Hezká pohádka, prima prostředí, prima lidi, nic moc se v tom neděje, celkově je to takový prima koukatelný a i se mi to vlastně celkově líbilo. ()

ForGump

Mexičan je hezky natočená bída, kterou způsobuje scénář, který stojí za prd. Nefunguje to skoro vůbec, ani jako komedie, ani jako krimi. Za mě to fungovalo jen v dialozích Robertsové a Gandolfiniho a to je slabá útěcha. Samozřejmě pokud máte rádi Brada Pitta a jeho modré svítící oči tak vás to potěší, fanoušky Hackmana varuju, aby nechodily na svého oblíbeného herce, který je tam hezkých 5 minut. A vlastně celý film nestojí skoro ani za shlédnutí. 30% ()

Ceja

Měl jsem strach, že poprvé uvidím špatný film s Bradem Pittem... Díky bohu ne!!! Překvapil mě i výkon "Soprana" Gandolfiniho... A J. Robertsová békala málo takže... dobrý ()

Sir Ludvig

Skvelé prostredie a herci ostali trestuhodne nevyužitý najmä kvôli neodsípajúcemu deju, resp. scenáru...ale i tak OK, raz môže byť :) ()

sovereign

Hm, o tomto filme som kedysi cital, ze nenaplnil ocakavania a ze je to tak trochu prepadak, neviem cim to je, ale ja som sa bavil. Nie je to sice klenot kinematografie, ale rozhodne prijemna komedia na nudny vecer. Lepsie tri ***. ()

curfew77

Mám pocit, že většina hodnocení je k Mexičanovi zbytečně krutá, ale... k tomu "ale" se vrátím až úplně nakonec. Žánrově je tenhle film v každém případě roztodivným mixem komedie, parodie, westernu a dobrodužna, takže jeho rozpětí dosáhne od Indiana Jonese až někam k Limonádovému Joeovi - pochopitelně, aniž by atakoval jejich kvality. Kdo čekal pod dojmem obsazení dua Pitt-Robertsová standardní popcorn, bude asi zaskočen, ale pokud se přistoupí na Mexičanovu hru, může to fungovat. Ba dokonce dobře fungovat, některé scény jsou přímo pozoruhodné: v tomto směru jasně dominuje ta v hotelovém pokoji, kam dorazí Samantha s Lerroyem chvilku po jisté "nešťastné náhodě"... Prostě, mě ten film docela bavil a mám pocit, že většina hodnocení je k Mexičanovi zbytečně krutá, ale... ale na víc než slušné tři hvězdy to nebude. Důvody? Přestřelená stopáž, naprosto zbytečný Hackman a scénář ústící jaksi nenápaditě a zdlouhavě. Ale zas taková hrůza to není. 60 %. ()

Mr.nachos

Zásadně nesouhlasím s komentáři a moje hodnocení tohoto filmu vybočuje mezi ostatními, ale opravdu nechápu, co proti němu všichni mají. Mě se to líbilo, bavilo mě to a přišlo mi to i vtipné. Ano jistě, místy to bylo přehrané, ale nijak zvlášť. ()

Havala

Původně "zaručená" kombinace Roberts a Pitt zde evidentně nefunguje. Není zde jasné jestli to je spíše romantika nebo krimi, tady tyslátaniny všeho fakt nemusím. ()

marek29

Usnul jsem u toho a do té doby to vypadalo jako počin plný klišé - "Hlavně hlídej tu bouchačku a toho chlapa s prostřelenou hlavou Brade Pitte.. Jasně papi" :) frnk a už ujíždělo El Camino s oběma pryč :D EDIT: napodruhé se to zdá jako docela pohoda film. Takže až nepoběží v pracovní dny 22-0:30 rád ho sjedu ještě jednou a dám mu šanci. Teď zatím průměr. ()

helrohir

Napriek zvučnému obsadeniu sa jedná o dosť nevýrazný film. Veľmi plytký scenár so zbytočne zmäteným dejom nevyváži ani pár vydarených scénok. Dosť mi vadila hysterická Julia Roberts a aj Brad Pitt, pre ktorého to bola jedna z rolí, pri ktorej som ochotný uveriť fámam o tom, že je vo filme skôr na okrasu než pre herecký talent. Možno keby tam bolo viac humoru a nebralo by sa to tak vážne, bol by som v hodnotení trochu zhovievavejší, ale takto musím film označiť len ako podpriemerný. ()