Na severozápadě USA je město, omývané oceánem, obklopená modravými horami - Seattle. A v tomhle velkém městě je dům plný malých bytů, jako stvořených pro svobodné lidi. Sledujeme tři mladé muže a tři mladé ženy - jejich vzájemné vztahy jsou různé: bydlí ve stejném domě, takže někdo někoho zná dobře, jiného od vidění, dalšího skoro vůbec ne, a někdo je do někoho možná zamilovaný až po uši. Stejně tak různá jsou i jejich povolání - od inženýra - urbanisty přes ortodoxního rockera, ekologickou zachránkyni světa až po číšnici v kavárně. Ale ať každý z nich dělá cokoli, jakkoli se snaží vyniknout v práci nebo skvěle zahrát v rockovém klubu, odjet spasit Aljašku, uvařit dobrou kávu nebo si jen tak zatancovat, v jejich věku je prostě za vším láska... Jeden ji hledá, druhý jen čeká, třetí si vybírá tu pravou, další ji "zatím" odmítá... a jedna z dívek chce dokonce té své lásce pomoci operativním zvětšením ňader! Naštěstí to příroda zařídila podle svého, takže se ti praví po všech nadějích, zklamáních, bolestech a nejistotách nakonec najdou - vždyť to jsou vlastně sousedé! (oficiální text distributora)

Sagisia

Doslova rockové a filmové nebe. Takovou kumulaci sympatických muzikantů a jiných lidí v jednom filmu jsem už dlouho nezažila. V první řadě můj oblíbenej Eddie Vedder z Pearl Jam (bůh prostě) plus ještě jeden od nich, polovina Alice in Chains, Chris Cornell a nakonec samotný Tim Burton. Vynikající film o vztazích a nevztazích, kde rozhodně nechybí vtip ani styl, skvělý soundtrack u Camerona Crowea samozřejmostí...Láska na první pohled. ()

subic

Lepší průměr. A TAKY něco jako průvodce alternativního rockového stylu GRUNGE (kapely Soundgarden, Alice in Chains, Stone Temple Pilots, Pearl Jam a další a další... zasvěcení vědí), který byl doma na přelomu 80. a 90. let právě v Seattlu, kde se příběh odehrává. ()

Jehan

Mám ten film rád. Skvěle vystihuje věčný problém seznamování společný lidem velmi rozmanitého založení; zde v báječných kulisách éry grunge rocku a počátku 90. let, kdy všechno vypadalo tak nějak optimističtěji a přitom stejně beznadějně jako vždy, když hledáte toho pravého nebo tu pravou. Na muži jménem Cameron Crowe obdivuji jeho schopnost empatie k hrdinům, které vytvořil, a přesné charakteristice doby, do které je vypustil. ()

curfew77

V časech MÉHO mládí to v českých kinech neuváděli jako Mládí, nýbrž pod původním názvem Singles, a byla to pro nás gympláky samozřejmě kultovka. Viděno s realistickým odstupem skoro třiceti let (proboha, je to možné?!?) to asi není nejlepší Croweův film, nicméně jeho charakteristické trademarky nechybějí. A Bridget Fonda byla naprosté hollywoodské zlatíčko, ke své vlastní smůle jsem ale bohužel před pár týdny někde zahlédl, jak vypadá teď (proboha, je TOHLE možné?!?). Dávám nostalgických 70 % ale popravdě, nebýt vzpomínek, bylo by to o deset míň. ()

Blazkowicz

Pohodová romantická komedie, kterou si vždycky za nějaký čas pustím. Plná komplikovaných vztahů. Sama o sobě je docela dobrá, ale vyšší hodnocení je kvůli neokoukanému Seattlu a samozřejmě grungeovým kapelám. Najdeme tu výběr téměř všech nejlepších, včetně Alice In Chains, Soundgarden a Pearl Jam. Tyto tam přímo vystupují, ale moc prostoru nedostali. Moje hudební ucho zaslechlo i Tad a k dokonalosti chybí jen My Sister's Machine. Chválabohu že tu není žádná Nirvana. To by letělo hned do odpadu (dělám si srandu, trochu). 4* ()

mr.bredok

Když jsem film viděl byl jsem zadán a záviděl hrdinům filmu, že mají to hezké jako první schůzka a první pusa s novým partnerem atd ještě před sebou a když to příjde jdou to vydýchat do samostatné domácnosti. Pak jsem byl singl ještě několikrát a s láskou vzpomínal na chvíli, když jsem šel ruku v ruce se svou milou z tohoto filmu. Příjemný film, viděl jsem to dvakrát a musím to někde sehnat abych to viděl znova. ()

PetrJulian

Když jsem to viděl po letech, už mi to nepřipadlo tak zábavné jako napoprvé. Tentokrát tomu ale napomohlo to, že jsem film viděl v originále s titulky, což je jiný zážitek - z perfektní angličtiny, hereckých výkonů. Herci (aspoň pro mě) neokoukaní, a některé scény byly vážně nadprůměr. A nesmím zapomenout ani na nadprůměrnou hudební složku. Je škoda, že v naší distribuci (včetně té televizní) tenhle film poněkud zapadl. ()

route60

Krásna hudba a hlavně krásný film Camerona Crowea, Don corleone to vystihl opravdu skvěle, já si Singles vychutnávam opravdu pokaždé s chutí. ()

v3s

Srovnávám dvě shlédnutí filmu, které od sebe dělí minimálně 16 let. Tenkrát mi to přišlo skvělý bez výhrady, v současnosti to trošku ztrácí dech. Od té doby bylo natočeno mnoho vztahy-pitvajících vtipných filmů a seriálů (zajímavou paralelou by mohl být třeba HIMYM) a ty zvedly standard, kterého tenhle film už teď nedosahuje. O to víc si člověk může užít prostředí filmu, Seattle, muziku, styly oblékání atd. Jediné, co se mi na podruhé opravdu špatně rozdýchávalo, byla hlavní ženská postava Linda (Kyra Sedgwick), která byla protivná a nevzhledná až na půdu. ()

jokerik

Viděla na doporučení. Čekala jsem více grunge, chlastu a hudby, méně lásky - přesto film příjemně překvapil humorem. Za něj, Eddieho Veddera a názoru, že ženská s malými prsy je také sexy - dávám ***. :-) ()

pimp odpad!

Tuctovka, která by bez účelového spojení s muzikou stoprocentně zapadla. Mladí skoroyuppies řeší své všední problémy v tehdy módním Seattlu. Jako stafáž kolem nich rozmístili pár mániček (mj. i Eddieho Veddera) a vykopli je pořešit své vztahy na koncert Alice In Chains. Plytké, povrchní, účelové. Vlastně ani nechápu, proč tuhle kravinu hodnotím? Asi kvůli tomu, že jsem už tenkrát tenhle film nesnášel a nedokázal se smířit s tím, že něco tak blbýho je spojeno s mojí oblíbenou muzikou. A grunge není žádný hudební styl, spíš místopisné označení, každá ta kapela hrála úplně jinak. ()

Selous_Scout

Vedle Grand Canyonu jde o druhý film, který, jak by řekl lyrik, "mne vždy rozechvěje". Tak trochu bych si poplakal, kdykoliv jen o něm slyším, a zasmál se zároveň, a čert ví proč. Komu bylo v roce 1992 do třiceti, asi mne pochopí. Díky, Crowe, že točíš. ()

Simako

Skvělej film, opravdu podařenej!! Rovnou dávam za čtyři!! -Co mě uchvátilo nejvíc, no přece hudba, to je hudba mého srdce-Pearl Jam, Alice in chains, Mother love bone, Soundgarden atd.!!Vyborne napsane postavy, skvela hudba, jak jsem řekl!!co na to říct:za čtyři!!! ()

AnnaW

Moc příjemný film, byť trochu roztříštěný, skvělá muzika. A hrozný je, že mi to letos - 2005 - připadalo tak trochu film pro pamětníky :-) ()

schwejk

Směs zajímavých lidských příběhů, které se odehrály na pupku světa své doby - začátek 90. let v Seattlu. Ach jo, tak moc bych si přál to tam v tu dobu zažít... Takhle to tam mohlo docela dobře vypadat, Bridget Fonda je nádherná a ta hudba! A TIM BURTON!!! ()

Maiken Algren

To bolo znova raz utrpenie, mám na takéto filmy v poslednej dobe šťastie. Príbeh o parte retardov bez sebavedomia a štipky zdravého rozumu ako sa zmietajú na povrchu módnej vlny zvanej grunge a tvária sa neskutočne správňácky. V každej chvíli. Beverly Hills 902 10 na "undergoundový" (pardon) spôsob. Jedna hviezda za skvelý citát, ktorý ale funguje iba úplne vytrhnutý z kontextu: "This negativity just makes me stronger, we will not retreat, this band is unstoppable!" ()