Na severozápadě USA je město, omývané oceánem, obklopená modravými horami - Seattle. A v tomhle velkém městě je dům plný malých bytů, jako stvořených pro svobodné lidi. Sledujeme tři mladé muže a tři mladé ženy - jejich vzájemné vztahy jsou různé: bydlí ve stejném domě, takže někdo někoho zná dobře, jiného od vidění, dalšího skoro vůbec ne, a někdo je do někoho možná zamilovaný až po uši. Stejně tak různá jsou i jejich povolání - od inženýra - urbanisty přes ortodoxního rockera, ekologickou zachránkyni světa až po číšnici v kavárně. Ale ať každý z nich dělá cokoli, jakkoli se snaží vyniknout v práci nebo skvěle zahrát v rockovém klubu, odjet spasit Aljašku, uvařit dobrou kávu nebo si jen tak zatancovat, v jejich věku je prostě za vším láska... Jeden ji hledá, druhý jen čeká, třetí si vybírá tu pravou, další ji "zatím" odmítá... a jedna z dívek chce dokonce té své lásce pomoci operativním zvětšením ňader! Naštěstí to příroda zařídila podle svého, takže se ti praví po všech nadějích, zklamáních, bolestech a nejistotách nakonec najdou - vždyť to jsou vlastně sousedé! (oficiální text distributora)

pakobylka

Hloubková sonda do několika životů a lásek, která si nehraje na velké drama, protože to nemá zapotřebí. Renesanční ? Snad. V první řadě odlehčená, svobodomyslná, nezávislá - a přece spoutaná. Dost možná se v ní najdete - a nebo taky ne, ale i tak pro vás může být inspirací. ()

Juto

Režisér Crowe má výnimočnú schopnosť vychutnať si postavy bez stopy blahosklonnosti. Dosť dobrý romantický film. 7,5/10 ()

dr.fish

Byli jsme mladí a singles. Sedávali jsme zásadně na zemi, nosili dlouhý vlasy, otevřeni světu, čerpali jsme od všech, kteří se kolem nás pohybovali. Bydleli jsme na hostelu nebo na bytě, a ani jsme nevěděli, kdo s náma vlastně bydlí trvale a kdo jen přechodně. Tráva, občas i nějakej jinej experiment, Nirvana, Pearl Jam, Soundgarden, Alice in Chains. Spousta lidí, který přišli, znamenali moc, a zase zmizeli v nenávratnu. Nikdo nikoho nesoudil. A snili jsme o ženskejch, který budou úplně stejný jako my, stejný názory a stejný kapely, na který budem spolu chodit pařit. Dnes už se to těžko vypráví, když to vidím na plátně, je to i malinko směšný. Ale byla to moje doba a byl jsem to i já. Díky za ten film, abych si mohl připomenout kým jsem byl a snad i jsem, neboť ty kapely mi hrajou doma velmi velmi často... ()

Avathar

Poviem po pravde: Očakával som viac. Niežeby bol tento film zle zahraný či zrežírovaný. Proste nenaplnil moje očakávania a občas som sa pristihol, že sa nudím. Príbeh ma skrátka príliš nezaujal. 70% ()

dANo

Očakávania sa v mojom prípade vôbec nenaplnili, takže hodnotenie je kôli tomu nižšie... potešil ma dobrý výber hudby, hercov, ale samotné príbehy sú pre mňa tak vzdialené, ako Beverly Hills. :o( ()

Castrator

kingik někdy v komentáři vystihne mé pocity z filmu lépe než já, u Singles je to přesně ten případ, kdy není moc co dodávat. Film na mě také působí jako slátanina o ničem, která chce být děsně pro mladé a strašně cool, pro mladé je a strašně cool pro některé asi taky, ale připadám si jako při sledování Áčka a cítím se trapně za sebe, že na takovou blblost vůbec koukám. Ale když jsou tam ty rockové kapely, progresivní, Pearl Jam, hudby je hodně a té se taky film dost týká, tak je to asi dobré, že jo (ironie). No, já z toho takový pocit neměl a film mě nudil od začátku do konce. ()

greetchen

Dá se natočit film o singlech bez patosu? Dá! A výborně. Postavy jsou dobře napsané, děj nevázne, humor je dávkován přesně v takové míře, jaká je potřeba. Není to melancholické, spíš milé a úsměvné. Navíc se skvěle vybranou hudbou. Pane C.C., děkuji. ()

mcleod

Jelikož nemám rád filmy, jejichž scénáře jsou založené na jednoduchém řešení vztahů, nezaujala mě ani tato vztahovka ze Seattlu. Co mě na filmu nadchlo, byla výborná grungeová hudba místních kapel... s tím však musím dodat, že se bohužel už příliš nedostavila místní grungeová atmosféra. Zřídka se dostalo i na výborné vtipy, hlavně během dvou vystoupení členů Pearl Jam. Jinak ale pro mě vcelku nezáživný film. ()

V.Silver

Musím říct, že možná mírně nadhodnocuji kvůli velice pozitivnímu vztahu k Soundgarden, Alice in Chains a Pearl Jam, které tvořily hudební podkres celého snímku. Je to dobře napsané, dobře zrežírované a dle mého i dobře natočené, nemluvě o solidním hereckém obsazení se super cameem Paula Giamattiho. Ačkoli největší problém jsem měl s obsazením Kyry Sedgwick do jedné z hlavních, ne-li do hlavní role (protože je mi velice nesympatická), hrála fajn a stejně tak i ostatní herci. Velký bonus přičítám samozřejmě za obsazení Matta Dillona do role Cliffa, která by napsaná naprosto neprůstřelně dokonale :) Každopádně dodnes je to film, který nese sdělení platné v každé době - kdo hledá, najde. Doporučuju a dávám 75%. ()

blixadovan

Ve své době zásadní film pro fanoušky hudebního stylu grunge. Flanelky, bagančata, dlouhý háro, kozí bradka, to byl základ všeho. ()

Pecival

Crowův klasicky kvalitní soundtrack doprovází tuto sice nijak extra objevnou, ale zato upřímně myšlenou a nenásilně podanou mozaiku o vztazích. Vzestupy, pády, sny, očekávání, sklamání a naděje jsou tu podány jemnou formou bez extra velkých gest, trapasů nebo proslovů. A tak to mám rád. Chtělo by to trochu větší prokreslení jednotlivých postav. Matt Dillon s dlouhým páčem byl vážně fešák. Trošičku slabší 4. ()

venca163

Mojí favoritkou byla rozhodně spíš Bridget Fonda (jejíž jedinou ambicí je zhulit se už dopoledne a čumět celej den na telku) než ta levná kopie Erin Brockovichový, která se nechá oblbnout španělskym studentem (jak typický). Jako sonda do devadesátek to zrovna moc dobře nefunguje, je to spíš taková normální vztahovka, ale má to svoje momenty. Třeba když ten frontman kapely vypráví, jak je v USA sice nikde neznaj, ale v belgii jsou velký. (75%) ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé...jako tehdejší puberťák odkojení stylem Grunge, jsem o tomhle filmu samozřejmě dost slyšel, ale nějakým nepochpitelným řízením osudu jsem se s ním potkal až dnes...A musím říct, že mě docela zklamal. Je to opravdu víceméňe nuda - takové rockovější Beverly Hills. A ostatně - myslel jsem že té muziky tam bude taky víc. A nemyslím si, že bych hodnotil jinak, kdybych to viděl už tehdy... ()

masr

Film na půli cesty. Zdá se slibovat trochu komornější téma, má lehký náběh do nezávislé scény a charaktery zdánlivě nejsou úplně ploché, nejsou namířeny na juchajícího teenagera. Jenže zůstává na půli cesty, všecko je tak trochu přebarevnatělé, vtípky jsou tak nějak laciné, osudy tak nějak klišovité ( když člověk volá na záznamník holce, že ji miluje a pokud mu neodpoví, tak ji nechce vidět - a zrovna u tohohle se podělá záznamník...) Na "pravý Hollywood" moc pomalé a komorní, na alternativu banální, nicneříkající, přeplácané barvičkama a vysvětlujícím komentářem. ()