Na severozápadě USA je město, omývané oceánem, obklopená modravými horami - Seattle. A v tomhle velkém městě je dům plný malých bytů, jako stvořených pro svobodné lidi. Sledujeme tři mladé muže a tři mladé ženy - jejich vzájemné vztahy jsou různé: bydlí ve stejném domě, takže někdo někoho zná dobře, jiného od vidění, dalšího skoro vůbec ne, a někdo je do někoho možná zamilovaný až po uši. Stejně tak různá jsou i jejich povolání - od inženýra - urbanisty přes ortodoxního rockera, ekologickou zachránkyni světa až po číšnici v kavárně. Ale ať každý z nich dělá cokoli, jakkoli se snaží vyniknout v práci nebo skvěle zahrát v rockovém klubu, odjet spasit Aljašku, uvařit dobrou kávu nebo si jen tak zatancovat, v jejich věku je prostě za vším láska... Jeden ji hledá, druhý jen čeká, třetí si vybírá tu pravou, další ji "zatím" odmítá... a jedna z dívek chce dokonce té své lásce pomoci operativním zvětšením ňader! Naštěstí to příroda zařídila podle svého, takže se ti praví po všech nadějích, zklamáních, bolestech a nejistotách nakonec najdou - vždyť to jsou vlastně sousedé! (oficiální text distributora)

nirvana91

Úžasný film! Síce má už pekných 20 rokov, ale skvelo to vystihuje život/životné situácie či už tie kruto pravdivé alebo tie komickejšie. Postavy sú sympatické, človek sa v niektorých ich myšlienkách/zamýšľaní nájde. A samozrejme je to doplnené skvelou hudbou (Seattle ´92 - grunge, Alice in Chains, Soundgarden, Pearl Jam, Eddie, Chris). ()

Vxxx

Koukatelný film bez sebemenšího smyslu. Je to příjemná podívaná, ale vůbec nic to divákovi nedá. Vývoj postav je minimální, příběhy dost všední, ale aspoň uvěřitelné. Na film si za pár dní už ani nevzpomenu a pouštět si ho znovu taky nemusím. 3* ()

kobejn

Velmi povedené, trefně vystižené situace a peripetie vztahů a to vše na pozadí výborné hudby, stále svěží a příjemná podívaná. ()

Popluh

Jeden z inspiračních zdrojů pro většinou současných indie komedií a romantických týmovek obecně. Parádní obsazení, nevtíravé postavy, netlačení na pilu a parádní popkulturní odkazy za přítomnosti třeba Tima Burtona, Chrise Cornella a Eddieho Veddera, tvoří povedený celek. 80 % ()

ABLABLABLA

Příjemný, sympatický a jednoduchý snímek s parádním hereckým obsazením řešící vztahy a přátelství. Nic prvotřídního, ale zároveň nic všedního. Naopak spíše vřeleji a lidštěji podané problémy lásky. Mě se to hrozně líbilo, ani sama nevím proč až tak moc. Asi si to našlo cestu skrz tu obrannou zeď vůči průměrným "romantikárňám". Dost komickou částí mi přišel ten počítačový program na prsní implantáty a jejich zvětšování samotnou Janet a následné zmenšování chirurgem. Povedená scéna podle mě parodující kancelářské komplexy složené ze "samostatných" buněk aka dvě papírové zdi, kdy stačí něco blbě položit a celé se to zbortí. Mimochodem můžeme být i rádi za to, že záznamníky téměř vymřely. Jedna blbá kazeta, která se zamotá a přijdete o životadůležitý vzkaz ovlivňující vaši šťastnou budoucnost. "To si musí každej tím projít? Ne jenom my. Já se snad nikdy nevdám. S touhle bych zůstal třeba na věky. S někým jsem se seznámila. To vím, ta je můj typ. Tohle není tvůj typ, spíš můj. Ale kdeže. Jaká je? Tak mi o ní něco řekni? Je báječný..." Tento úplný závěr byl perfektní - vířící město plné zrozujících se i zanikajících vztahů. ()

FilmFan24

Velice všední, příjemná a hlavně pravdivá sonda do života mladých a nezadaných. A vše, jak už je u Croweových filmů zvykem, podbarvené bezvadnou muzikou. ()

Skip

Hořkosladký film o hledání spřízněné duše. Výborné herecké výkony a skvělá muzika. Tenhle film mi parádně sedl. ()

Anglie

Skvělý scénář, dobré až vynikající herecké výkony, sympatické postavy. To je to, co mají filmoví fanoušci rádi na díle Camerona Crowea. Zmíněné podstatné klady jsou i v tomto filmu. Životní osudy skupiny nezadaných mladých lidí ze Seattlu tu jsou podány opravdu realisticky. Za pozornost stojí, že hudbu k filmu spoluvybíral Chris Cornell, zpěvák Soundgarden (dnes už neexistujících), který si ve filmu i zahrál (stejně jako část Pearl Jam). Musím též zmínit písničku Drown od mých oblíbenců Smashing Pumpkins, která zazní na konci filmu. ()

Eldrick

Budu se muset odstěhovat do Seattlu, protože tenhle životní styl je moje žrádlo. Vždycky si vzpomenu na cameo tehdy ještě vlasatýho Chrise Cornella s jeho Soundgarden, poskakujíc v klubu jak blázen. ()

OG_Swifty odpad!

Nechtěně jsem na tenhle blábol narazil v televizi a doufám, že už to nikdy neuvidím... film absolutně o ničem, nudné a nicneříkající postavy hudební podkres mdlý - ostatně to k tomu přesně pasuje... ()

kagemush

Asi tentokrát hodnotím dost neobjektivně, ale to proto zklamání!! Poprvý jsem to viděl pár let po dvacítce a nějak mě urazilo ,jak se mi tu už zas ,někdy s vážnou,někdy s rozjuchanou tváří,snaží někdo lacině vnucovat ,jak ten život nám mladým tak nějak plyne. Teď po patnácti letech jsem si to pustil znovu jestli jako nekřivdím dílu.- Nemůžu si pomoci,ale doufám že Kurt Cobain by na tohle ,,jako že sonda do duší moudrých ale přesto opuštěných" z vysoka.... Alespoň já si ho tak pamatuju. ()

Beagle

My dad left home when I was eight. You know what he said to me? Have fun, stay single. I was eight.__Chytrá a sympaticky obsazená pohlednice ze života šesti singles ze Seattlu 90.let. Nejsympatičtější role Kyry Sedgwick. ()

Jonash87

Pěkně natočený, i když trochu nenápadný film, který stojí zejména na výkonech jednotlivých představitelů. Snímek plný naděje do života! A samozřejmě také kvalitní rockové muziky. Každý si tam může najít "to svý"... Mezi 3 a 4 hvězdami jsem se nakonec přiklonil směrem nahoru. ()

dezorz

Dnes je emo na smiech, zaciatkom 90. rokov bol grunge vazny zivotny styl aj mldaych, ktori muziku nemuseli a zili si svoj zivot plny mladeznickych problemov bolestnej reality. ()

shyster

Z jiného úhlu pohled na "Přátelé" ze začátku 90.let. Občas je to přitažený za vlasy, ale ty "dokumentaristické" pohledy a vysvětlování do kamery film ozvláštňují a i samotný Cameron Crowe měl v té době ještě, co říct a nabídnout. ()

Lindiště

Narozdil od Kleopatry mě ta souvislost Singles - Samotáři napadla hned, jak jsem shlédla výše hodnocený film, samozřejmě až po Samotářích. Inspirace (nemyslím tím úplně kopírování) je zde podle mě úplně markantní, Ondříček si ani nedal moc práci s názvem filmu. Aktualizace: Po asi 3. shlédnutí musím ještě přehodnotit směrem nahoru. Především díky kapelám, jejichž hudba i představitelé se zde hojně vyskytují, to jsou prostě moje srdcovky, to nejde jinak. ()