Život úspěšného mladého muže Nicka Beama se zhroutil ve chvíli, kdy se nečekaně vrátil z kanceláře dřív domů a našel manželku v ložnici se svým šéfem. Nick neztropil žárlivou scénu, ale potichu nasedl do svého auta a beze slova odjel. náhodou se pak při bezduchém bloudění po Los Angeles dostal až do velice nebezpečné čtvrti. Když zastavil na křižovatce, naskočil do jeho auta T. Paul s pistolí v ruce a hromadou výhrůžek na rtech. Smolařský lupič si ale vybral špatného muže ve špatnou chvíli. Nick nebyl v situaci, kdy by mu revolver mohl nahnat strach a tak zamkl dveře, šlápnul na plyn a přes protesty šokovaného lupiče vyrazil na "cestu smrti". Při následujících dobrodružstvích v arizonské poušti se dva naprosto rozdílní muži poznenáhlu sblížili až nakonec dostali geniální nápad. Vy&loupením vlastního podniku by se Nick pomstil záletnému šéfovi a smolařský zlodějíček T. Paul by se konečně dostal k pořádnému balíku peněz... (oficiální text distributora)

dakarin

Tož začalo to na 5 hvězdičkách a vypadalo velmi, ale velmi nadějně.... tu však plnohodnotná hloupost v motorestu sjíždí až na dvě a od té chvíle jsme jako na houpačce, blíže však ke dvojce :-( Snad jen "úprava" šéfovi sošky a několik dalších zdařilých gagů zmírní zklamání z vaření z vody - nenapadá mě žádné vysvětlení, proč byl velmi slušně započatý film pohřben tak nešťastně :-( ()

truby

Ničím nevýjimečná bláznivá americká komedie. Styl "humoru" na míle vzdálený tomu mému. Trochu mně děsí, že (jak jsem se dočetl zde v komentářích) tohle někdo považuje za klasiku komediálního žánru. Pokud bych si měl obhájit dvě hvězdy u komedie se 76%, docela jednoduše: nesmál jsem se! ()

Kingjiri

Chtělo to víc posílit buď komediální nebo akční složku, nejlíp samozřejmě obě najednou. Každá povedená scénka byla vykoupená delší nudnou pasáží a čekánim na další zajímavej moment. Přes jistý rezervy (scény s babičkou, žádná příprava na loupež) přitom nebyl scénář vůbec špatnej, jenomže jeho filmařská realizace moc nevyšla - chtělo to zručnějšího režiséra, co by tomu dal větší šmrnc. Vzhledem k sympatickýmu hereckýmu obsazení (dvojice Robbins-Lawrence fungovala překvapivě dobře) je velká škoda, že vzniknul nevýraznej komediální průměr, na kterej si za chvíli ani nevzpomenu. ()

chrispe

Pro pobavení na jeden večer je to jako dělané, i když je to klišé jak prase a hlášky se povětšinou skládají z různého uskupení vulgarit všeho druhu. ()

Razzor_82

"Měl jste už někdy opravdu špatný den?" Smolař Nick zažívá domnělou nevěru své manželky. Začíná série omylů ve které mu osud nalajnuje setkání s velkohubým T. Paulem. Spolu pak naplánují jako pomstu  okradení svého šéfa. A jdou po tom po hlavě a tady už nemají co ztratit. . Svěží mix vtipných gagů ve kterých se ústřední dvojka Lawrence + Robbins dobře doplňuje. 7/10 ()

SFalconJ

Průměrná komedie s některými dobrými gagy. Bohužel herci často příliš přehrávali a také se zde ukazuje typický americký styl banální zápletky pro konzumního diváka začínající ve chvíli, kdy rozčílený Tim Robbins vyhodí zničehonic pěněženku z okna jedoucího auta. To je bohužel škoda, I přes tyto nedostatky si myslím, že si adekvátně zaslouží solidní tři hvězdičky. ()

Belieber

Perfektní komedie! Tim Robbins a Martin Lawrence jsou skvělá dvojka a své postavy zahráli výborně. Hlavně Lawrence mě potěšil, je to jeden z mých nejoblíbenějších herců. Vždycky se u toho nasměju. Tahle komedie prostě neomrzí. ()

Jenislávek

Patří k mým nejoblíbenějším komediím. Nevím čím to je, ale vzbuzuje ve mě pocity, že je to tak neskutečny, až by to mohlo byt i ze života. ()

Nix

Takový ten den blbec, kterej se trochu zvrtne. Tohle bylo fantastický, nejen ústřední dvojice si to střihla se vší parádou, ale líbilo se mi jak film byl hrozně nenáročný, jednoduchý a přímočarý. Vše sedělo jak mělo, všechny scény byly naprosto bombastické a já opravdu nemám co bych vytkl. Tohle mi fakt sedlo, možná i právě proto, že mi něco takového dlouho unikalo. Kdo se chce opravdu pobavit a zasmát, ať neváhá, stojí to za ty slzy a bolavou bránici. ()

Dreadlord

Normalni komedie s nadprumernym Timem Robinsem a podprumernym Martinem Lawrencem,kteri se navzdory tomuto faktu vyborne doplnuji a vybudili na mem obliceji nejednou divoky smich. ()

AlexDLarge

Výborná komedie s výbornými herci a výbornou hudbou. Není co dodat. Prostě jeden z hodně, opravdu hodně mála případu, kdy se spojí ušlapnutý běloch s ukecaným černochem a je to fakt zábava. Vřele doporučují. ()

DjMetal

Martin Lawrence je jednoducho skvely herec...Tato komedia ma pobavila....Nemáš ji ani nabitou:D:D....Uz som videl vela filmov s tymto hercom a este ma nesklamal. A ku tomu ochranka ako tancuje, no ze koneeec. ()

SKreyn

Priemerná komédia, s odstupom času aj menej ako priemerná. Radšej sa ani nebudem vyjadrovať k tým nereálnym a trápnym situáciam. 2* ()

Albyx

Videli jsme to v kine uplne sami, kdyz soubezne s tim davali Muze v cernem, kde bylo narvano. Kralovsky jsme se bavili. Kdyz film skoncil potkali jsme lidi vychazejici z druhyho salu a nijak zvlast se netvarili - za to my jsme byli vychlamani az hanba :-)) 85%.... ()