Život úspěšného mladého muže Nicka Beama se zhroutil ve chvíli, kdy se nečekaně vrátil z kanceláře dřív domů a našel manželku v ložnici se svým šéfem. Nick neztropil žárlivou scénu, ale potichu nasedl do svého auta a beze slova odjel. náhodou se pak při bezduchém bloudění po Los Angeles dostal až do velice nebezpečné čtvrti. Když zastavil na křižovatce, naskočil do jeho auta T. Paul s pistolí v ruce a hromadou výhrůžek na rtech. Smolařský lupič si ale vybral špatného muže ve špatnou chvíli. Nick nebyl v situaci, kdy by mu revolver mohl nahnat strach a tak zamkl dveře, šlápnul na plyn a přes protesty šokovaného lupiče vyrazil na "cestu smrti". Při následujících dobrodružstvích v arizonské poušti se dva naprosto rozdílní muži poznenáhlu sblížili až nakonec dostali geniální nápad. Vy&loupením vlastního podniku by se Nick pomstil záletnému šéfovi a smolařský zlodějíček T. Paul by se konečně dostal k pořádnému balíku peněz... (oficiální text distributora)

NICOX

Velmi příjemná, nefekální komedie. Tim Robbins mě potěšil tím, že umí hrát i v komedii a pro Martina Lawrence to byla prakticky role šitá na míru. Několik nezapomenutelných scén: tančící securiťák; useknutí "části" sochy a fuckování do kamery; tanec Nicka s hořícíma botama a do toho Scatman... Prostě nadprůměr, 4-. 75 % ()

Rudinsky

Jedna z mojich najobľúbenejších komédii. Svižná, a skutočne vtipná, a nie trápna, s oddychovým happyendom. Dokonca ani Martin Lawrence mi nevadí. Pozrite si, nie je čo stratiť! ()

klukluka

Komedie, jakých podle mě Hollywood posílá ročně do světa deset tisíc. Lucky ten, kdo se u toho tak bavil, že tomu dal víc než tři pecky. Tyhle lidi musej být 365 dnů v roce totálně vysmátý a rozjuchaný. Já to štěstí bohužel nemám. Dobrý, fakt dobrý řachačky objevím dvě za rok a konkrétně tenhle film mezi ně nepočítám. ()

Hopper

Tuctová záležitosť, ktorá od úvodných až po záverečné titulky prakticky ničím neprekvapí. Humoru je priemerne a aj to nie bohvieakého, Robbins ujde a aj Lawrence tu podáva zo svojich lepších partov, takže výsledok je jednorázová oddychovka, ktorá prinajmenšom neurazí. ()

AngiS

Tim Robbins + Martin Lawrence.. tyhle dva když jsem viděla vedle sebe řikala jsem si - Proboha, jen to ne.. Ale realita byla jiná :D A u tej hlášky se sochou a jejím ptákem sem byla mrtvá smíchy :D A scénu s pavoukem ani nekomentuju.. to byla málem moje smrt :D Jo, s radostí se na to zase jednou podívám :) Teda, to je ale velkej, sviňskej pavouk, vole.. " ()

cab

Neni co ztratit je vlastne o tom, jake to je, kdyz ztratite vsechno a padnete na uplne dno a pak se z neho skrabete. To vse kvuli domnele nevere. Vyborna buddy komedie s dvojici do ktere bych ani nerekl, ze me dokaze tolikrat rozesmat a pobavit. Bravo. Od zacatku do konce se nevybocuje z dobre postavenych koleji. 75% ()

Hanys_

Výborná komedie, která sedla oběma hlavním představitelům. Škoda, že Lawrence, mimo Bad Boys, točí samé sračky. 80% ()

Pretender

"You don't say "sorry" when you shoot somebody. You can say "sorry" when you step on someone's toe, or accidentally break their glasses, or when you fart while they're eating. You don´t say sorry when you shoot me!" ()

Ondis

Velká pohodička. Lawrence je vtipálek, se kterým se nudit nebudete. Ale kdo by do Robbinse řekl, že se dokáže vžít do role šíleného zoufalce?! Komedie, která ani napodruhé nezklamala. ()

blues

3 a půl *, na deštivý večer kvalitní komedie s pěkně zašmodrchanou zápletkou. Lawrence mám rád, Robbins byl také vybrán s citem pro "charakterní" roli apatického smolaře. Ke konci už film docela nudí, kromě telefonátu, který vysvětlí začátek už tam není důležité scény... ()

Haymar

Jedna z nejlepších komedií 90. let! Dvojka Robbins/Lawrence funguje výborně a jejich náhodné/nechtěné roadmovie je k posrání zábavný. Steve Oedekerk má smysl pro situační komiku (což dokázal již ve dvojce Ace Ventury 2) a atakuje bránici vršením jednoho gagu za druhým... Nemám tomu co vytknout! "Ty vole! Leze Ti po hlavě svinsky velkej pavouk!"... "Já tomu vašemu ghettovýmu černošskýmu slangu nerozumím! Co znamená 'Leze Ti po hlavě svinsky velkej pavouk'?"... "To znamená, ŽE TI LEZE PO HLAVĚ SVINSKY VELKEJ PAVOUK!!!" ()

Daqvid77

Tento fim jsem viděl mockrát a stále mě baví Robbins i Lawrence si tu jako dvojka važně sedli a mě nejvíc baví scéna s pavoukem:) ()

mira007

Docela miliónový motiv borce v podání Tima Robbinse, který v jedné sekundě zjistí, že se mu zhroutil jeho idylický manželský život a rozjede sebedestrukční jízdu po boku zlodějíčka Martina Lawrence. Škoda, že z toho nakonec vylezla taková neškodná, průměrná věc s americkým finále dokonalého happpyendu. Úsměvné a s dobře fungujícím duem profíků. ()

Pajčus

Poslední dobou mě nějak komedie neberou, ale tahle mě vážně dostala. Tim Robbins trochu jinak, ale jako vždy skvěle - nikdy by mě ani nenapadlo, že ho uvidím dohromady s Martinem Lawrencem, ale stalo se to a dokonce se to spojení i celkem povedlo. Tento film je ukázkou toho, jak to mají někdy zloději těžké. :) ()

Oxymoron

Tim Robbins načapá svou manželku s milencem a dá se na scestí - že by remake Shawshanku? :) Chvíli to tak možná může vypadat, ale jen dokud se na scéně neobjeví Martin Lawrence se svými ksichty. Ujetá, ale vtipná komedie - čtyři. ()

bolan

Jo koméédie nejsou moje krevní skupina, protože to co má člověku přijít asi vtipné a to co předvádí Martin Lawrence, mi přijde spíš trochu hloupé. ()