Život úspěšného mladého muže Nicka Beama se zhroutil ve chvíli, kdy se nečekaně vrátil z kanceláře dřív domů a našel manželku v ložnici se svým šéfem. Nick neztropil žárlivou scénu, ale potichu nasedl do svého auta a beze slova odjel. náhodou se pak při bezduchém bloudění po Los Angeles dostal až do velice nebezpečné čtvrti. Když zastavil na křižovatce, naskočil do jeho auta T. Paul s pistolí v ruce a hromadou výhrůžek na rtech. Smolařský lupič si ale vybral špatného muže ve špatnou chvíli. Nick nebyl v situaci, kdy by mu revolver mohl nahnat strach a tak zamkl dveře, šlápnul na plyn a přes protesty šokovaného lupiče vyrazil na "cestu smrti". Při následujících dobrodružstvích v arizonské poušti se dva naprosto rozdílní muži poznenáhlu sblížili až nakonec dostali geniální nápad. Vy&loupením vlastního podniku by se Nick pomstil záletnému šéfovi a smolařský zlodějíček T. Paul by se konečně dostal k pořádnému balíku peněz... (oficiální text distributora)

pekas

Po letech jsem si tuhle komedii zopáknul a zjistil, že je pořád dost dobrá. Jistě, znám i lepší, ale tahle je docela laskavá, - pozor spoiler - nikdo neumře a dobře to dopadne. A když se tak dívám, jaké má film hodnocení teď zrovna zde, sedí naprosto přesně. Navíc žena se smála jak divá i když se nad komediemi ošklíbá. 76% ()

PlayEasy

Timu Robbinsovi šly vždy role mužů, které sužují deprese, tu dostal a Martinovi Lawrencovi vždy role sprostých "Harlemských" rodáků :-) a tu dostal. Řežba, která se z vtipného road movie stane lupičskou krimi komedii. A ano, Martin se vyrovná Eddiemu v BH Cop. Jinak vtipné, napínavé a "rebelské". Zazářila i Irma P. Hall s jejím švihem:-) Asi kvůli tomuto kousku dostala roli v "The Ladykillers", celou dobu jedou pecky z 90. let a scéna s hořícíma botama a do toho hraje "Scatman" - to už svědčí o super bláznivosti :)) 85% ()

Jonatthan

Komedie od které jsem nic nečekal a příjemně mě překvapila, ale tu pointu jsem tak nějak celou dobu předpokládal... Vrchol filmu byla krádež peněz s finální "pomstou" na sošce erotického bůžka. ()

Honzus

Osvěžující komedie s velmi pozoruhodnou ústřední dvojicí a řadou na bránici útočících scén. V komické roli ještě více vyniká obrovské Robbinsovo charisma a i Lawrence je fajn, ačkoliv zde na rozdíl od svého parťáka hraje to, na co je víceménně zvyklý. Není co ztratit je film, který si na nic nehraje a nabízí intenzivní a inteligentní zábavu. Čert vem konec, který je odhadnutelný dlouho dopředu, shlédnutím tohoto filmu nemáte co ztratit. ()

rafix

Šílená pohodička s dobrým hereckým výkonem Tima Robbinse. O Lawrencovi nemluvím je taky dobrý komik.To ví každý. Je to svižná komedie s dobrým koncem. ()

DooFooS

Takový Volný pád v odlehčené komediální poloze a abych nezapoměl: Tim Robbins tančící na Scatmana se nazapomíná :-) ()

sirrgulo

Příjemná komedie s vynikajícím Timem Robbinsem. Výborně jsem se při ní bavil a ne jen napoprvé. To se mi moc často nestává. Tancování s hořícíma botama je vynikající. ()

Titleist

I přesto, že je scénář slabší, jsem se skvěle bavil. Martin Lawrence srandu dělat umí, ať si říka kdo chce, co chce! ()

Gloza19

Velmi dobrá komedie u které se člověk dokáže poměrně dost dobře zasmát. Martin Lawrence nepatří mezi moje favority co se týče herců, ale v tomhle filmu mi docela sedl. „Slyšely ste to i vy pouštní ještěrky“! :-D ()

Gortyna

Pro mě tuctová, zapomenutelná komedie, jakých byly natočeny tisíce. Navíc s nepříjemně řvoucím Robbinsem. Jenže tam jsou absurdní kameňáky, jako když dva primitivní omezení lupiči v autě poslouchají Pachelbelův Kánon, tanec bezpečnostní služby nebo uvítání maminkou (možná tchyní) při pozdním návratu domů. Člověk se zasměje, i když nechce a tenhle styl humoru mu nesedí. A tak je 65 % na místě. ()

Mr.Lojza

Skvělá dvojice Tim Robbins a Martin Lawrence. Především bych chtěl vyzvednout výkon Tima Robbinse, který svou roli pojal velice věrohodně a člověk mu tu šílenost prostě baští celý film. Navíc film není jen o nevěře, ale i sblížení dvou lidí z rozdílných vrstev a tím se řadí ještě výš do našeho pomyslného žebříčku. ()

Slam7

Na tuhle komedii nedam dopustit. Nepatří uplně k mej nejoblíbenějším, ale kdykoliv zjistim, že to dávaj, tak se na to strašně těšim. Víte co myslim... ()

Cerebrum

Parádní oddychovka! Takovéhle filmy vznikaly jenom v devadesátkách :-) Skvěle debilní humor, sympatičtí herci (i ten transLawrence je hodně fajn), cool muzika - I'll C U od Coolia je moje srdcovka. ()

Blongie

Vynikající komedie... Miluji M. Lawrence, a s Timem Robbinsem tvoří neskutečnou dvojku, až jsem se popadala za břicho... :D ()

Skytavka

Můj názor je, že jako jeden z mála je tento snímek zde podhodnocený. Chechtali jsme se u toho s manželem docela slušně. Tima Robbinse zbožňuju. Někteří herci nedokáží zahrát vše, tak jako on. Zdá se mi ještě o něco kvalitnější,než všemi opěvovaný Tom Hanks, ale to už tu zajisté nejednou bylo. S šaškem typu Lawrence tvoří dokonalý pár. Pro mě minimálně 80% ()

a0001

S komediami je to u mňa ťažké, nemám rád moderné demencie, ktoré sa stali nutnou súčasťou, či skôr hlavnou črtou filmu, sílený, predvídateľný humor, ktorý nemá čím prekvapiť a na dej sa už vôbec nedáva. Zmysel tak isto out. Tento film však vsádza na skôr bežný život manžela, cieľavedomeho, úspešného muža, ktorému sa začne rútiť všetko po tom ako načape "svoju manželku" Môže sa deň ešte viac posrať? Zkomplikovať určite, stačí, že mal "šťastie" na chudobného lupiča so zbraňou s ktorým vytvorili dokonalý problém. ()