Clovek by mohl spekulovat nad tim, jak to vlastne ani nedrzi pri sobe, jak tomu obcas pada remen, a jak je konec naivni.. jenomze o tom to neni. Vsechno to podstatne je spis kolem dejove linky, vymazlene dialogy, absurdni situace, kouzlo detailu, proste to, co je hezke na fejetonech autora predlohy Dave Barryho se podarilo dostat i do filmu. Urcite to neni na nekontrolovatelne vybuchy smichu, lamani se v pase a placani do kolen, ale mracit se u toho nejde. A hitman v podani pana Fariny je proste dokonale zhnuseny.. Spokojeny usmev na tvari.(21.8.2013)

70%. Toto bola tak uletena komedia, ze jej proste musim odpustit nerealne situacie, hlavne s tou bombou na letisku, inac nazvanou drvic odpadkov. Mnoho postav, ktore sa dostanu do virusu nedorozumeni a chaosu ma pobavili tak, ze musim dat stvrtu * a cudujem sa, ako ma mohla tato blazniva komedia s hviezdnym obsadenim obchadzat az 8 rokov... 17.10.2010 _______ Tim Allen - (Eliot Arnold) +++ Rene Russo - (Anna Herk) +++ Stanley Tucci - (Arthur Herk) +++ Tom Sizemore - (Snake Dupree) +++ Johnny Knoxville - (Eddie Leadbetter) +++ Dennis Farina - (Henry Desalvo) +++ Jack Kehler - (Leonard Ferroni) +++ Ben Foster - (Matt Arnold) +++ Zooey Deschanel - (Jenny Herk) +++ Jason Lee - (Puggy) +++ Produkcia: Barry Sonnenfeld +++ Hudba: James Newton Howard +++ Nemecka Cinema - 75%(17.10.2010)

Ak sa povie Americká komédia, pravdu povediac, nemám veľmi chuť to pozerať. Česť výnimkám, ale ja osobne množsto ukričaných dialógov bez špetky inteligentného humoru za komédiu nepovažujem. Našťastie, sú ešte filmy ako tento, ktoré človeku zdvihnú náladu a dokážu ho dobre zabaviť. Netreba k tomu ani multimiliónových hercov, predraženeé triky a gigantickú reklamu. Stačí pár príjemných a dobre zvolených hercov, dobré a jednoduché gagy s vhodne doplneným komentárom a super komédia je na svete. A pri tejto komédii som sa fakt ani na minútu nenudil - a to si ju rád pozriem znova, napriek tomu, že som ju videl už možno aj 20x .... Preto odo mňa 5* lebo je na úrovni skvelých českých a francúzskych komédií .... P.S. Keď už som si myslel, že záver filmu je za dverami a budú nasledovať len záverečné titulky, nasledoval záber do lietadla plného bláznov s dvoma zabijakmi, ktorým sa po oznámení o meškaní letu za oknom objavia kozy ... to som už nevydržal a celé záverečné titulky som sa prerehotal ....(11.6.2012)

Označení "Velkého průšvihu" za krimi a navíc thriller je trošku zavádějící. Ne, že by to byl nesmysl, ale HUMOR to je ta nejdůležitější ingredience našeho příběhu. Styl jednoho anglického directora se nezapře. Herce to evidentně neskutečně baví a jejich entuziazmus se přenesl i na mě. A jde to i bez prdění, krkání, semenných tekutin a exkrementů. Děj skvěle odsýpá, nic nedře a častý problém přepálené stopáže komedií zde nehrozí. Na nezapomenutelnou podívanou to sice není, ale ve škatulce výtečných komedií mám o jednou víc.(23.8.2009)

Taková řekl bych zběsilá komedie. Film nemá jednu hlavní postavu, ale hned několik a ani to moc nevadí. Jenže velká spousta postav má za následek, že film se vlastně půlku filmu rozjíždí a druhou půlku už zase zběsile míří k závěru. Je to taková jedna velká groteska vystavěná na jednej zápletce, s minimem příběhu. Ale je to chvílema docela sranda, takže budiž bavil sem se.(15.11.2009)

• - Film měl mít původně premiéru koncem roku 2001. Kvůli teroristickým útokům z 11. září byla ale premiéra posunuta na duben 2002. (montana_cz)

• - Režisér filmu Barry Sonnenfeld propůjčil hlas otravnému fanouškovi fotbalového týmu Gators v rádiu, které poslouchají najemní zabijáci v autě. (montana_cz)