Výčet postáv tejto šialenej akčnej komédie je chorý, ale funguje výborne. Každá postava má čím prispieť, či už je to hláška alebo nejaký šialený čin. Navyše sú herecky výborne obsadené a zahrané. Big Trouble je nabušený komickými situáciami a šialený vývoj príbehu, ktorý sa točí okolo jedného kufríka nepúšťa nohu z pedálu počas celej stopáže.(13.8.2013)

„To je všetko?!“ – „Obchody idú zle.“ – „Osemnásť dolárov?!“ – „Veľmi zle.“ Barryho Sonnefelda „nemusím“, hoci som sa minimálne u jeho ADDAMSOVEJ RODINY 1-2 a MUŽOV V ČIERNOM 2 dobre bavil, ale skôr mi Sonnenfeld (kedysi špičkový dvorný kameraman bratov Coenovcov, prípadne Reinerovej kingovky MISERY) pripomína Tima Burtona, ktorý zabudol, v čom je sila Tima Burtona. VEĽKĚ PROBLÉMY sa z jeho skromnej režisérskej filmografie vymykajú tým, že sa snažia o civilnosť, napriek tomu sa od prvých minút budete musieť niečoho chytiť, aby ste také tempo, natrieskané nápadmi od výmyslu sveta (prepad krčmy, Xena, dalmatínka, drvič odpadkov), zvládli. Snímka mala mať premiéru skôr, ale po Jedenástom Septembri producentom nepripadalo múdre púšťať do kín „závadné“ filmy (ďalej napr. schwarzeneggerovka PROTIÚDER), preto také filmy strčili na pár rokov do trezoru alebo ich prestrihávali (alebo oboje naraz). Tohto filmu sa však komplikovaný pôrod prekvapivo nedotkol a vy nebudete vedieť, kde vám hlava stojí. Tim Allen kope do počítačov („Keď sa na to tak spätne obzerám, asi som ten článok napísať mal."), Zooey Deschanelová je každú polhodinu postriekaná („Idem do svojej izby, mama, tu je to... trápne.“), utrápený slušný nájomný vrah Dennis Farina pozoruje kozy na diaľnici („Bolí ma z tohto mesta hlava.“), Stanley Tucci má problémy s mafiou a svojou úchylkou („Nina, toto je môj dom, ty tu pracuješ a ja ti chcem lízať palce!“), policajti Kramitz a Romerová sexuálne harašia („Vyzerá nebezpečne ako člen kapely Backstreet Boys.“), dvojica najskurvenejších agentov FBI si robí čo sa jej zachce („Ivan, toto voláme končatinový zásah a obeť ho spravidla prežije bez ujmy na zdraví, čo sa však už nedá povedať o takzvanom trupovom zásahu.“), Tom Sizemore a Johnny Knoxville ako dve stroskotané socky s pančuchami na hlave bijú tarzanovských ježišov šľapkami hlava nehlava („Serie ma takýto život... poďme na pivo.“) a ropucha pľuje bufotenín (silný halucinogén) na každého, kto sa k nej priblíži. Rozhlasový moderátor, vyzývajúci fanúšikov prehrávajúceho tímu Gators, aby zavolali do rádia („Voláte iba ak tím Gators vyhráva, inak nemáte gule!"), na čo fanúšikovia tímu Gators zavolajú, ale nemajú k téme čo povedať ("Voláme, aby sme dokázali, že máme gule.“), patrí ešte k tým slabším vtipom. Áno, toto je jedna z tých bláznivých komédií, ktoré mierne pripomínajú Monty Python. „Bol tam nejaký chlap s puškou.“ – „Ako to myslíš, že tam bol nejaký chlap s puškou?“ – „...Akože AKO to myslím?!“(3.1.2009)

Dramatických, životopisných nebo dokonce akčních filmů s dobrým hodnocením (občas i koukatelností) je nad hlavu. Ale natočit dobrou bláznivou komedii je opravdu náročné. Ve Velkém Průšvihu se ukázalo, že pokud chcete vytvořit dobrý film béčkového žánru, nepotřebujete áčkové herce z vrcholu žebříčků. Lepší je vybrat sit-comové odrhovačky jako Kutil Tim nebo Jmenuji se Earl a na paty jim pověsit Doktora Foremana, židovského bosse z Podfu(c)ku a nebo dokonce Johnnyho Knoxvilla. To vše už jen doladíte za pomoci třešniček na dortu, jako třeba Zooey Deschanel s účesem álá Denis Postrach ulice a dílo je hotovo. Zápletka je trošku zamotanější než bývá u tohoto žánru obvyklé, ale rozhodně to není na škodu. Hodnocení, které zde dali festivalový honiči nad nic neříkajícími dramaty je jako u všech bláznivých komedií na tomto serveru totálně pod vhodnou mírou a proto tomu trochu pomohu těma 5* i když normálně bych dal asi o jednu méně.(12.8.2014)

Nejsem schopen zcela přesně určit, zda mě více bavila debilita lupičů, znechucení zabijáků, nervozita potenciální mrtvoly, nechápavost policejní hlídky, tupost pracovníků ochranek, vyrovnanost Ježíše nebo přesvědčovací metody agentů FBI. Nicméně jsem si naprosto jist, že jsem si honbu za jaderným drtičem odpadků skvěle užil.(7.3.2013)

Tohle je proste neskutecnej masakr. Film trosku pripomina Podfu(c)k, ale rozhodne to neni nejaka lacina kopie. V hlavni roli je psanej Tim Allen, ale imho tady dostane stejnej prostor zhruba 15 lidi, ktery Sonnenfeld vymyslel perfektne, kazda postava je svym zpusobem nejak ujeta a krom toho jsou skvele zahrany sympatickejma hercema. Fakt tezko rict, kterou postavu jsem si oblibil nejvic, ale treba takovej Jason Lee nema chybu. K tomu si pripoctete skvelou hudbu, neskutecny mnozstvi vtipu a originalnich napadu a kratkou stopaz, diky ni je film jedna velka jizda. Vynikajici komedie.(16.11.2006)

• - Režisér filmu Barry Sonnenfeld propůjčil hlas otravnému fanouškovi fotbalového týmu Gators v rádiu, které poslouchají najemní zabijáci v autě. (montana_cz)

• - Film měl mít původně premiéru koncem roku 2001. Kvůli teroristickým útokům z 11. září byla ale premiéra posunuta na duben 2002. (montana_cz)