Po perfektních cca 20 minutách přichází menší rozpaky až se z toho stane prvoplánová komedie. Závěr to zas trochu pozdvihnul, ale očekávaní ze začátku to naprosto nenaplnilo. Puggy je jednou z nejzajímavějších postav co jsem kdy ve filmu viděl, bohužel nedostal moc prostoru a v druhé polovině z něj udělali šaška. Celá hlavní zápletka s bombou mi přišla hodně ubohá, kdyby se ve filmu místo ní více rozvinuly jednotlivé postavy, líbilo by se mi to o dost víc. *** Ve zkratce: Jsem Puggy. Žiji na stromě.(16.5.2010)

Označení "Velkého průšvihu" za krimi a navíc thriller je trošku zavádějící. Ne, že by to byl nesmysl, ale HUMOR to je ta nejdůležitější ingredience našeho příběhu. Styl jednoho anglického directora se nezapře. Herce to evidentně neskutečně baví a jejich entuziazmus se přenesl i na mě. A jde to i bez prdění, krkání, semenných tekutin a exkrementů. Děj skvěle odsýpá, nic nedře a častý problém přepálené stopáže komedií zde nehrozí. Na nezapomenutelnou podívanou to sice není, ale ve škatulce výtečných komedií mám o jednou víc.(23.8.2009)

Docela vtipná komedie, která dokázala leckterými velice absurdními momenty opravdu pobavit. Nájemní zabijáci prostě neměli chybu, stejně tak i halucinogenní ropucha sedící na psích sucharech, a samozřejmě i amatérští zlodějíčci, ale těch absurdních postaviček a situací zde bylo tolik, že jsem se ani skoro nestihl dosmát jednomu vtípku a už tu byl hned zase nějaký jiný. Měl bych se asi omluvit, že jsem filmu příliš nedůvěřoval (možná mám jen nedůvěru k filmům s Timem Allenem), protože tohle opravdu dokázalo královsky pobavit. Absolutně jsem nevěděl, co od toho čekat, ale nyní nelituji, tahle absurdní komedie opravdu stála za to. A co je nejvíce potěšující, mí dva méně oblíbení herci, DJ Qualls a Tim Allen, zde zahráli docela dobře a ani mi nikterak nevadili, film totiž neměl vysloveně nějakého hlavního hrdinu, a to je asi na něm to nejzajímavější, že každá postava dostává zhruba stejný prostor a každá z těch postav dokáže být vtipná. V tom je síla této komedie a v tom je toto dílo jedinečné. A nejlepší je, že vlastně jednotlivé události na sebe vážou další události a ten kolotoč pak už nejde absolutně zastavit. Tohle není jen tak nějaká komedie, ale velice solidní zábava, s kterou čas velmi příjemně plynul a která nikterak nenudila. A z toho důvodu uděluji kvalitní čtyři hvězdy.(3.6.2010)

Lepších 70%. Byla to taková šílenost, až to bylo sakra vtipné. Sled naprosto absurdních situací, přehršel šílených lidí a obrovské množství pekelných hlášek z toho udělalo vynikající komedii. Jde vidět, že od začátku to bylo točeno s neskutečným nadhledem. Protože pokud ne a chtělo by se to tvářit jako nějaká "seriózní" komedie, tak by to dopadlo katastrofálně. Ale tady je od začátku jasné, že je to tak absurdní a na nic si to nehraje, že je to prostě vtipné. A i plejáda známých herců svědčí o to, že si to prostě šli užít. A povedlo se. Několikrát jsem se fakt šíleně zasmál, spoustu krát normálně a párkrát jen pousmál. Celek výborný! Tohle se povedlo! Howgh!(10.6.2012)

Kromobyčejně příjemná, sympatická a vtipná komedie ála Ritchieho Snatch, jen trochu uměřenější a méně namachrovaná. Plejáda cool postav a herců, řízné dialogy, skvělé situace, krásné ženy (má oblíbená Zooey), sem tam i lehce černý humor. Prča dle mého gusta a velké doporučení. Vynikající čtyři hvězdy.(22.12.2005)

• - Režisér filmu Barry Sonnenfeld propůjčil hlas otravnému fanouškovi fotbalového týmu Gators v rádiu, které poslouchají najemní zabijáci v autě. (montana_cz)

• - Film měl mít původně premiéru koncem roku 2001. Kvůli teroristickým útokům z 11. září byla ale premiéra posunuta na duben 2002. (montana_cz)