Muž přepadne ženu, uškrtí ji a hodí do řeky Ohio. Pittsburská policie pak vyloví čtvrtou oběť škrtiče „Karkulky“. Tom s otcem, kapitánem Vincem Hardym, po dramatické honičce škrtiče dostihnou, ale při pokusu zastavit ho obě auta havarují. Škrtič uteče, Tom je zraněný a kapitán Hardy v přestřelce umírá. Z  jeho smrti je obviněný tulák Kesser, ale Tom v jeho vinu nevěří. Podle něho je Kesser jen obětním beránkem a na základě zjištěných skutečností Tom tvrdí, že jeho otce zastřelil policista. Děj pokračuje po pěti letech. Uzavřený a samotářský Tom bydlí na hausbótu a slouží u říční policie, kde má pověst odvážného muže, který má však slabost pro alkohol. Stále se nevyrovnal se smrtí svého otce a nevzdává pátrání po jeho vrahovi. Dostane nového parťáka, ale nelibě nese, že je to začátečník, a ještě k tomu žena. Musí však uznat, že Joan Christmanová je dobrá, spřátelí se a zanedlouho se jejich přátelství změní na lásku. V té době řeka zase vyplavuje jednu ženskou mrtvolu po druhé a John je přesvědčen, že jde o stejného pachatele, i když před lety vrah své oběti škrtil a teď je střílí. Dokonce je přesvědčen o tom, že mu vrah oběti schválně předkládá, aby je našel právě on… (TV Prima)

Her0.89

Tak teda nevím, asi jsem se díval na jinačí film než všichni ostatní. Mě se to celkem líbilo a o nudě nemůžu mluvit ani náhodou. Bruce předvadl solidní výkon a zápletka také nebyla nejhorší.... ()

Alementina

Kdyby to nebylo tak stare, tak bych rekla, ze Willis natocil parodii sam na sebe. Absolutne zadne napeti a vlastne ten film nema zadny moment, ktery by alespon trochu zaujal. ()

suicide

Rozporuplný film. Proč rozporuplný? Protože nevyvážený a nedostatečně propojený. Pan režisér totiž nějak nezvládl vážnější a gradující chvíle filmu a zaměřil se jen na ty akční - ale ty zase stojí za to. Kdyby takto vedl celý film, dívali bychom se na opravdu kvalitní snímek. ()

YURAyura

Prvni film, kde jsem videl SJP. Ta jednina me se svym nosem oslovila. Jinak to bylo vazne otresne. Jinak napsat o tomto snimku "drží nad vodou" je vic nez pekna hricka ;]] ()

stration

Chvilkama to bylo i napinave a divat se na to rozhodne da, ale nejak me nezajimalo, jak to dopadne. A Willis taky nebyl zrovna ve forme. ()

Thomassi

Méně známý detektivní film s Brucem Willisem a Sarah Jessicou Parker. Policista Tom Hardy je považován za zrádce a odstupuje k říční policii. Tam se dostává do styku s vrahem, kterého měl na mušce ještě, když byl detektiv. A větří, že se jedná o policistu. Bohužel, tak jak známe Bruce třeba z Die Hard, tak tady je to úplně jiný člověk. On ale za to možná nemůže, i když ne moc výrazná postava Hardyho, právě Bruce drží tento film v tom průměru. Spíš scénář a hlavně režisér do toho nedal všechno a pak to tak dopadá. A Bruce si toto určitě nezasloužil. Asi tak hodinu se téměř nic nedělo, až posledních dvacet minut to bylo napínavé s dobrým zvratem. Ale na druhou stranu, viděl jsem daleko horší kriminálky, tato je takový průměr. Váhál jsem mezi 2 a 3*, ale za Bruce dám výšší hodnocení. ()

vegetol.mp

Má to své mouchy, ale nakonec to není tak špatné. V Cinemě tomu sice ty vořežprutí dali 40%, ale čas ukázal, že to zas taková kokotina není. Dá se na to koukat i po letech a akční scény jsou i na dnešní poměry špičkově natočené. Willis se za ten film tuším veřejně omluvil, ale za to že je Republikán už ne. No jo, některý lidi sou fakt divný. ()

lekr

Od tohohle filmu sem hodně očekával ale mé očekávaní se nenaplnilo vůbec. Z filmu se vyklubal propadák který nemá ani nijak originální námět a spíš připomíná epizodu z nějakého laciného seriálu kopírující Pobřežní hlídku. Divim se že se Willis vůbec nechal do takové hrůzy obsadit!! Jediné co se mi na tomhle filmu líbila byla celkem slušná titulní melodie. Kdyby jí nebylo tak je to ale jednoznačně odpad!! ()

Martin741

Filmiu vladne dost rozcarovany scenar, ktory sa venuje chvilu patraniu po seriovom vrahovi a chvilu zase korupcii v policii. A tak samotny divak nevie, ci sa ma zamerat na to patranie, alebo na tu korupciu. A ked sa prida rutinerska nezazivna rezia Rowdy Herringtona, tak sice vznikne slusny film, ale iba v intenciach priemernosti, sedosti a fadnosti. A hlavny herec Bruce Willis myslim objavil, ze ma v sebe nieco nove, comu sa v odbornych kruhoch hovori herecky talent : 66 % ()

MrPierc

90. léta přála akčním filmům. Poldové byly drsní, čestní a plní mouder i hlášek. Jiný není ani Tom Hardy, který svědčil proti svému parťákovi a znepřátelil si tak všechny policajty. Zároveň pátrá po sériovém vrahovi, který zabíjí všechny ženy kolem něj. Jako detektiv skončil a dělá pobřežní stráž. Nensnáším takovéto baywatch filmy, ale tohle bylo velmi napínavé až do konce s mnoha zvraty - do konce stále všechny podezíráte a nakonec je to zcela jinak . S.J. Parker jako nová policejní parťačka kupodivu nelezla na nervy a okořenila i příběh. Bruce Willis sice hláškuje, ale dokonce to skloubil i s jiným hereckým výrazem než jsme u něj zvyklí a to nebylo vůbec špatné. ()

bourec

Myslim, že by všichni, co tady napsali, že je to nuda, a vypadá to staře, měli s přihlédnutím k tomu, co se v tomhle žánru točí teď za lejna změnit hodnocení. Ať má tenhle film alespoń 80%. Snad nejste takový hovada. 80%. ()

Juto

Pri tomto filme máte pomerne dobrú šancu uhádnuť vraha v prvých piatich minútach, i napriek tomu je film zábavný a má dostatok akcie a napätia, aby vás udržal na svojom mieste. 6/10 ()

PROCESOR

Je znát, že už se jedná o starší snímek z devadesátek. Některé scény a dialogy působí už úsměvně. Pachatel na mě působil, jako hodně velkej retard. Na svoji dobu to byl, ale určitě obstojný thriller. ()

emo

Cekom slušná detektívka s kvalitným hereckým obsdadením slušným scénárom avšak odfláknutou réžijou.... ()

c.tucker

Standardní průměr. Akční scény trochu přilepšují, dramatičnost u vražd trochu ubírá, ale celkově slušné s pěkným výkonem Bruce a pěknou Sarah Jessicou. ()

otík

Willis v dobách, kdy dokázal slabší snímky vytáhnout nahoru. Jeho policista je opět bezchybný, bohužel scénář je trochu děravý. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore