Jeff "Dude" Lebowski je nejlenivější chlápek z Los Angeles a okolí. Miluje bowling, koktejl zvaný Bílý medvěd, marihuanu a svůj koberec. Díky shodě jmen je ale považován za boháče, který se shodou neskutečných náhod stane obětí vydírání. Místo toho, aby mu skutečný boháč Lebowski zaplatil zašpiněný koberec, musí Jeff se svými neschopnými kumpány předat výkupné za jeho rozmazlenou dceru. Vše by mohlo jít docela v klidu, kdyby se Jeffův kámoš Walter (John Goodman) nerozhodl shrábnout prachy na výkupné bez ohledu na následky. Big Lebowski je dnes již kultovní klasika bratrů Coenových s Jeffem Bridgesem v hlavní roli. (Cinemax)

Ještěřák

Joel Coen je Tarantino dvě se všemi plusy a minusy. "The Big L" mě zpočátku sral a to dost, nicméně musím uznat, že Coenovic schopnost vystavět (nakonec i docela fajn) zábavu na pozadí jakkoli střeleného plotu je jednoduše pozoruhodná. Některé výborné scény ("Dude" za volantem a jeho malý nemilý problém s pivem & cigaretkou, abych jen tak nekecal do prázdna) + skvělí actors + prý jsem se zatraceně hlasitě řehtal = four stars. A škoda některých zbytečných keců, postav i celých situací. ()

Moskoe

Po hodině jsem to vypnul a hned jsem se odebral sem, abych zde vypsal své pocity a dal 3* (především ze slušnosti za tu část filmu, kterou jsem ještě neviděl). Přečet jsem si ale, jak to všichni chválí a řikám si, dej mu ještě šanci. Ještě asi dvakrát jsem to stopnul s tím, že bych mohl dělat něco zábavnějšího. Ale teď mi tu jedou závěrečný titulky a já mám radost ze své vůle.____Asi to byl druh homoru, kterému nerozumím, nemám pro něj cit. Tím pádem z toho zbyla jen jednoduchost: chudák Dude má jeden problém za druhým, Walter se v závěru rozbrečí, Donny je otloukánek atd. Nezasmál jsem se snad ani jednou.____Řekněme, že každý má nějaký film, který mu nesedne, nepochopí autory a tak podobně. Tak v mém případě je Lebowski jeden z nich. ()

kobe6

Podle mého největší dílo Coenů. Podařilo se dát dohromady skvělé herce, kteří podávají neuvěřitelné výkony. Myslím, že každý ví kdo nade všemi vyčnívá-Walter (John Goodman). Celý příběh je tak obyčejný a naivní, že se stává skvostným. Mnoho nezapomenutelných scén a vtipů (Donny, drž hubu. Promiňte, neposlouchal jsem. Vysypávání ostatků) ze mě udělaly velkého fanouška Dudea a vůbec Coenů. Můj jasný filmový favorit:-) ()

Schuldiner

Ne, že bych se uplně nudil nebo, že by to byla totální ptákovina, to ne, ale nevim...prostě nemůžu dát víc něž dvě hvězdice.. Dude mě vcelku bavil a jak Goodman rozprášil popel, řechtal sem se nehorázně, ale bylo to poprvé a naposled a to je prostě málo... Vlastně jo, celkem sem se nudil.. ()

Prochy38

Úžasná komedie. Ale je mi jasné, že tento humor není pro každého. Proto i ty rozporuplné komentáře. Elegantně flegmatický Jeff Bridges podává 120% výkon. U mě jen nadšení! 90% ()

Darth Maul

Môj prvý kontak s Coenovským filmom. Pocity? Trošku rozpačité. Nádherné, až revolučné zábery kamery pri bowlingu. Fantastický Jeff Bridges. Skvelé hlášky. Vynikajúca hudba. Na druhej strane zvláštny dej, mix absurdných, bizarných postáv, čudný koniec. No možno keď uvidím ešte raz, tak zmením názor, ale zatiaľ je to tak na 70%. ()

Marrty3

Big Lebowski mi doma ležel strašně dlouho mezi DVD, na které jsem se nikterak nechystal. A dnešního večera, když jsem procházel čsfd, jsem čirou náhodou na tento snímek narazil. Jelikož mě překvapilo hodnocení a spousta komentářů, vyhrabal jsem zaprášený disk a spustil ho. Očekával jsem seriózní podívanou, což se mi dostalo ve velkém stylu. Jeff Bridges hraje roli přitroublého Duda skvěle. A John Goodman je klasicky, naprosto vynikající. Po dlouhé době se mi stalo to, že jsem se štěstím trefil opravdu povedenou komedii. Nevím jak přesně dookomentovat toto dílo a proto použiji závěrečnou pasáž z cowboyvi řeči pro svůj konec komentu : " Byla to ucházející historka. Nebo ne ?! Já jsem u toho řval smíchy. Teda místama. Mrzelo mě, že Donny umřel. Ale od někoho jsem dneska slyšel, že už je na cestě malej Lebowski. " :) ()

J*A*M*A*L

Za celý život jsem neviděl lepší komedii a taky komedii u které bych skoro při každé hlášce či scéně umíral smíchy.Ať to byl John Goodman, Jeff Bridges nebo obecně dialogy, tak to nemělo chybu a celý film díky skvělým dialogům a podobně uteče jako voda.Při psaní tohoto komentáře už jsem tuto Coenovskou lahůdku viděl asi šestkrát a místo toho abych už znal každičkou skvělou hlášku a dialog a scénu a už bych se tomu jenom párkrát smál, tak umírám smíchy čím dál víc.Naprostá senzace. ()

Káronoš

Čekal jsem víc, po přečtení zdejších komentářů. Zápletka působivá, postavy zajímavé a dialogy velice zábavné. Několikrát jsem se z plna hrdla zasmál. Ovšem něco mi ke genialitě chybělo... BTW: Postava Dude byl trapnej, srabáckej povaleč ()

ClimbVibe

Není to pro mě žádná kultovní záležitost, ale originální a zábavný film to je. John Goodman vypadá ostře když se naštve. ()

Perverz

Naprostá pecka. Nejlepší Coenovic film, bravurní!!!!! režie. Co scéna, to skvost. Miluju tenhle film. Herecké výkony všech zúčastněných jsou perfektní. Srandovní, ujeté, absurdní. Jeff jako ten největší flegmoš na světě. Tolik super hlášek. Vietnam. Tenhle kousek můžu vidět i po třicátý, po stý, po sto osmý, kdo ví, a vždycky mě pobaví. Jeden z nejgeniálnějších filmů všech dob. Soundtrack perfektní. Chválil bych až do nebes. Film natočený pro moji pohodu, a pohodu mnoha lidí na celém světě. DRŽ HUBU DONNY!! Film viděn více jak 50krát.... Zatím. ()

Honzeek95

Vrcholně nudný film s nulovým poselstvím a přestřelenou stopáží, do které by se primitivní příběh vlezl třikrát. ()

derryl

Co k tomuto snímku poznamenat či co vyzdvihnout, to nejde, film je naprostá bomba. Bratři Coenové jsou klasici. ()

Rozjimatel

3,5  To bola teda riadna haluz. Pobavil som sa výdatne, aj keď sa z toho dalo vyťažiť aj viac. Herci väčšinou výborne zapadli do svojich roli kadejakých bizarných postavičiek (Bridges, Goodman), akurát ma mrzí, že Buscemi nedostal trochu viac priestoru. ()

Patrik256

Rozpočet: $15 miliónov // Tržby: $46,142,637 // 1. víkend v USA: $5,533,844 // Tržby v USA: $17,451,873 // Tržby v ČR:  Kč 5 516 823  // Diváci v ČR:  88 046 // Dobre napísané postavy ktoré herci zvládli bravúrne, ústredná trojica ktorá miluje bowling sa zapletie do udalostí ktoré vás zaručene pobavia a nesklamú. ()

Skalda

Pokud nepracujete denně 12 hodin v bowlingový herně - tenhle snímek nikdy nedoceníte - to mi věřte - nebo si rovnou napište nulu! ()

Yardie

Takového flegmoše svět neviděl. Výborná story a totálním flegamtickém týpkovi a jeho "dobrodružství. Kupa dobrejch hlášek, vynikající Bridges, krásný teppich a lahodný Bílý medvěd (bílý rus). Toto se opravdu povedlo. Taková pohoda se jen tak nevidí. Howgh! ()

Big Lebowski má hotový spin-off

Big Lebowski má hotový spin-off

09.07.2019

Coeni míří na Netflix

Coeni míří na Netflix

11.08.2017

Streamovací služba Netflix láká čím dál tím známější režiséry. Po Carym Fukunagovi (Bestie bez vlasti) tam zavítali i David Ayer (Bright) nebo Martin Scorsese (The Irishman), a teď je tu další velký… (více)

Coeni píší internetový thriller

Coeni píší internetový thriller

15.10.2016

John Turturro točí spin-off Big Lebowskiho?

John Turturro točí spin-off Big Lebowskiho?

18.08.2016