Jeff "Dude" Lebowski je nejlenivější chlápek z Los Angeles a okolí. Miluje bowling, koktejl zvaný Bílý medvěd, marihuanu a svůj koberec. Díky shodě jmen je ale považován za boháče, který se shodou neskutečných náhod stane obětí vydírání. Místo toho, aby mu skutečný boháč Lebowski zaplatil zašpiněný koberec, musí Jeff se svými neschopnými kumpány předat výkupné za jeho rozmazlenou dceru. Vše by mohlo jít docela v klidu, kdyby se Jeffův kámoš Walter (John Goodman) nerozhodl shrábnout prachy na výkupné bez ohledu na následky. Big Lebowski je dnes již kultovní klasika bratrů Coenových s Jeffem Bridgesem v hlavní roli. (Cinemax)

Vitaminy

Znáte hovno Lebowski! Vy jste jen hovno Lebowski! Nelíbí se mi tohle jméno. Nelíbí se mi Váš ksicht a nelíbí se mi Vaše chování Lebowski. :D Skvělej pohodičkovej film u kterého si krásně odpočinu, dokonce tak, že jsem ho sledoval asi na pětkrát, protože jsem u něj vždycky krásně usnul. Někdy bych to viděl jako znak toho, že má film nezáživnej spád a příběh, ale tady si přijdu jak po sklence Medvěda, kterýho namíchal Mr. Threehorn. Pro mně za labůžo pět hvězd. ()

Domec

Dude Lebowski je frajer v zupanu s papucema, bilym medvedem v jedny ruce a travou v druhy co se klidne necha zabit kvuli koberci. Jeho kamaradi jsou posahany magori, a kdyz se vsichni spojej dohromady, tak z toho nemuze bejt nic jinyho nez jeden velkej pruser. Tenhle film je proste skvelej a vse funguje jak ma. ()

BreHas26

Z tohoto filmu plyne ponaučení. Když se mi nějaký zasraný číňan vychčije na koberec, radši se na ten koberec budu čumět než bych podnikal to co Jeff "Dude" Lebowski dělal v úžasném filmu Big Lebowski! ()

divisak

Tak tomuhle se říká naprostý nářez!!! Jeff Bridges je frajer a co předvádí John Goodman to je k popukání!!! Pomočenej tepich, bowling, německý porno, totální feministka, odkaz vietnamské války a já nevím co ještě proložený skvělou hudbou. Jediný co mě mrzí, že jsem to neviděl dřív! ()

Rýža

Ďůd. Má láska i zkáza. Film, jehož význam u mě už dávno překročil hranice kinematografie. Žádný jiný jsem neviděla tolikrát - tedy - minimálně prvních deset minut. A u žádnýho jinýho jsem neprožila tolik orgasmů - filmový byl jen ten první. A až ho za šedesát let budou dávat v hypervizi v koutku pro pamětníky, seženu všechny vnuky a budu jim při sledování vyprávět, jak vypadá vášeň. ()

Hepy13

Tak nevím jestli jsem se díval na stejný film jako drtivá většina uživatelů zde. Párkrát jsem se zasmál, ale že bych tento film nazýval komedií, tak to tedy ani náhodou. Neviděl jsem nic jiného než jen příběh o ničem, absenci vtipu a jednoho otravnýho váguse. Někdy se holt stane že vám film nesedne. Viděl jsem to jednou, a už se budu tomuto filmu raději jen vyhýbat, každopádně nechápu co je na tom kultovního. ()

Janko666

"Luckily I'm adhering to a pretty strict, uh, drug regimen to keep my mind limber." Díky Dudovi sem si zase uvědomil, jak je důležité mít všechno tak trochu v píči. Jenom ne úplně v píči, prže pak se z vás píča stane. ()

j0nathan

Po první projekci byl film průměrný. Po druhé nadprůměrný. Potřetí "fucking awesome funny!" Nesmrtelné hlášky. Vynikající Bridges, který má neuvěřitelné výměny s Johnem Goodmanem a k tomu jim výborně sekunduje Buscemi, který musí držet hubu. Zasraný nihilisti! ()

IvcaSammet

Vzhledem k docela vysokému hodnocení a oblíbenosti jsem čekala něco fakt velkého ... Bohužel ale pro mě byl akorát velkým zklamáním. Už od začátku mě film nebavil a vlastně ani ničím nezaujal. Nakonec jsem se ale do filmu nějak vžila a dodívala se do konce. Některé scény byly opravdu skvělé a vtipné, ale co na Big Lebowskem všichni vidí, to opravdu nechápu. Herecké výkony byly úžasné, ale bohužel mě příběh ničím nenadchnul ... Takže za mě obyčejný průměr ... ()

Jaroslaf

Nemám rád Coenovce. Nemám rád tento film. Bridges dostane přes hubu a ocitne se na tripu. Bridges dostane něco do pití a místo toho aby normálně vytuhl, ocitne se na tripu ještě větším. Po celou dobu se sjíždí, je to pobuda, ale jakýmsi záhadným vnuknutím nakonec vyřeší případ, na který by nepřišla ani polovina policejního sboru. Co tu máme dál? Další nesmyslně tripové scény, jedno zcela zbytečné úmrtí, naprosto bizardní chování všech postav a ani jeden moment, který by vás donutil k zasmání. Proč to všichni tak adorují? Protože je to divný. A divnost se u Coenovců nosí. Hvězda za netypickou roli Julianne Moore a psychopatického Johna Goodmana. (Viděno podruhé v průběhu deseti let.) ()

Oliveris

Asi je to tým, že v "Dudeovi" vidím moje vlastnosti, ale tento film milujem. Vynikajúce herecké výkony, skvelý scenár s množstvom zaujímavých zvratov a originálna zápletka. Pokiaľ ste flegmatik dívajúci sa na svet s nadhľadom a humorom, a vierou, že zázraky sa dejú budete tento film milovať. ()

nonick1

Filmová lahůdka, právem patřící na filmový Olymp, stejně jako bratrské duo Coenů či Jeff Bridges, který s každou další rolí zraje jako dobré víno. Update: uvedení na Netflix - s údivem jsem zjistil, o kolik je původní skvělý český dabing lepší, než otitulkovaná verze. ()

petikacka

Jeff Bridges byl vždy můj oblíbený herec, už od dob Starmana... Ovšem, co dokázal v roli Lebowského, tím mě naprosto ohromil... Sranda je, že ten film patřil k mým kultovním, dávno předtím, než jsem zjistila, že jsou to Coeni... Scéna, kdy se loučí se Stevem Buscemim...Vysypávají jeho popel proti větru a Jeff ho má celýho na ksichtě, je nepřekonatelná... Hej Dude, pojď na bowling...Za mě 120% :-))) ()

blazir1 odpad!

Koukl jsem se na to znova, jestli treba ten udeleny odpad neprehodnotim. Ne a ne a ne. Je to monstr cypovina, a asi bych musel hodne fetovat(jako coenovci pri psani scenare), abych v tom videl genialni neotrely a svezi scenar jak tu kdosi psal. Mozna to bude pripad i obdivovatelu tohodle filmu, protoze tohle kult neni ani kdybych se podelal, zeblil a jeste to po sobe uklidil. Kdyby se davaly pulhvezdy, mozna bych preci jen jednu prihodil - za neskutecny vykon Goodmana, alias posuka Waltera. Totalne zastinil i Jeffa B. Takovy emericky Lohniský :)) ()

poet

Tomuto filmu som akosi dlho nevedel prísť na chuť a veľa krát som ho len začal pozerať a nedopozeral. Ale treba uznať že tie hlášky čo tu padajú sú v skutku podarené. Po rokoch som to  konečne dopozeral a celkom som sa bavil. Nie tak ako film ale  skôr ako jednotlivosti a silne momenty ktoré človeka dokážu rozosmiať. Jeff Bridges aj John Goodman sú tu vo forme a ich rozhovory o ničom vedia zaujať. Postaviť príbeh na "pochcanom tepichu" na treba mať talent a bratom Coenovým to vyšlo. ()

VictorMartel

The Big Lebowski je můj životní film. Naštěstí to není Fight Club (1999), v depresivních monolozích beze zbytku vyjadřující dobré dva roky na cestách mezi Slováckem a Prahou (čtyřikrát týdně). Teď po těch letech se zase mohu zasmát příběhu, který to zvládá už napotřetí, a trochu si odpustit, že jsem taky vyznával lenost, neurčitost a nevůli, vše opačné pocitu z dneška, že bych s nasazením posledních týdnů mohl řídit elektrárnu. The Big Lebowski není obhajobou líných a bezcílných povah, nebo dokonce oslavou nezodpovědnosti. Dojde-li v něm vůbec na filosofii, pak jen v podání Walterova nezlomného nadhledu, jemuž se nakonec vždy dostane posledního slova. Za horizontem blahobytu nemyslitelné, můžeme říci, a shodneme se tím s pointou vtipu, že je-li někdo nejlínějším z celého Los Angeles, bude asi nejlínější na světě. Pokud už jsme měli tu výsadu, že nám v dětství nedrtily záda těžká břemena od kolejních pražců po rakety, jaký to má smysl, když si to ani neumíme užít… A kdykoli jsem slyšel „pracanta“ pohrdat „flákačem“, spíš než odpor jsem ucítil závist. / Mimochodem mi nyní dochází jistá podobnost s Pulp Fiction, kterou jsem dřív vůbec nevnímal, a to asi proto, že i když jsem Pulp Fiction poprvé viděl stejně mladý, moc se mi nelíbila, a kdybych měl oba filmy hrubě porovnat, tak Pulp Fiction servíruje polidštěnou gangsterku a stylizuje se do jisté formy vyznání alternativní obživy, aniž by to podávala s komickým nadhledem. Pulp Fiction je upjatá gangstersky stylizovaná konfese násilí a pokud se jí Coenovi bratři opravdu inspirovali, jak mi potvrzuje Google, tak se jim to povedlo s nezamýšleným parodickým účinkem. ()

bratr.Milan

Byla to ucházející historka, řval jsem u toho smíchy..... Teda místama. Mrzelo mě, že Donny umřel. A to si tam, chudák, ani moc nezahrál. ()

xkupka07

Lidi podle filmoveho meritka delim jen na dva druhy. Hranice je Steve Buscemi. Jsou ti, kteri tento typ lidi, hercu, postav miluji, nebo jim prijdou trapni. Kdo jeho role ma rad, ten se u toho filmu nebude nudit. Vetsina postav je zde naladena prave na ten absurdni(nekdy az debilni) ton, ktery je tak nadherny. Brecel jsem smichy, Jeff Bridges na hrad!!! Taky by me nastvalo, kdyby mi nekdo pochcal koberec. Nerikjte, ze vas ne :o) ()

Big Lebowski má hotový spin-off

Big Lebowski má hotový spin-off

09.07.2019

Coeni míří na Netflix

Coeni míří na Netflix

11.08.2017

Streamovací služba Netflix láká čím dál tím známější režiséry. Po Carym Fukunagovi (Bestie bez vlasti) tam zavítali i David Ayer (Bright) nebo Martin Scorsese (The Irishman), a teď je tu další velký… (více)

Coeni píší internetový thriller

Coeni píší internetový thriller

15.10.2016

John Turturro točí spin-off Big Lebowskiho?

John Turturro točí spin-off Big Lebowskiho?

18.08.2016