Rambův bývalý velitel z Vietnamu, plukovník Samuel Trautman, vede misi na pomoc mudžahedínským vzbouřencům v Afghánistánu, kteří bojují proti sovětské invazi do Afghánistánu. Je tam ale zajat, uvězněn a krutě mučen ruským plukovníkem Zajcenem. Ze zajetí by ho mohl dostat jediný muž – a tím je právě Rambo… Seržant americké armády John J. Rambo se po prožitých dobrodružstvích ve vietnamské válce uchyluje do ústraní thajského kláštera. Věnuje se meditacím a jen občas si odskočí do boxerského ringu. Tam ho vyhledá jeho bývalý velící důstojník z Vietnamu, plukovník Samuel Trautman. Přemlouvá jej k účasti na válečné misi, která má za cíl dopravit americké rakety Stinger statečným mudžáhedínům v Sověty okupovaném Afghánistánu. Rambo odmítá, nechce již bojovat... Po čase jej navštíví důstojník Griggs a sděluje mu, že plukovník Trautman byl při akci zajat Sověty a je držen v pevnosti poblíž pákistánských hranic jako rukojmí. To Ramba přesvědčí a vydává se na záchranu svého druha. V pákistánském Pešáváru se vyzbrojí municí a zkontaktuje se s mudžahedíny vedenými Masoudem. Na sovětské základně je Samuel Trautman podrobován krutému mučení brutálním sovětským plukovníkem Zaysenem, aby vyzradil místo dodání raket. Rambo se sbližuje s mudžahedíny a obdivuje jejich statečný boj proti okupantům. Když Zaysen nechá z vrtulníků zmasakrovat vesnici, vrhá se Rambo do boje s plným nasazením a pevným přesvědčením o spravedlivosti svého boje... Ihned zlikviduje pomocí těžkého kulometu jeden z útočících vrtulníků a ještě té noci se obtěžkán municí vydává v doprovodu Masouda a malého chlapce Hamida na záchrannou akci do pevnosti... (TV Prima)

zurivymlok

Rambo pomáhající budoucím teroristům. Historie má někdy smysl pro ironii. Docela by mě zajímala oblíbenost tohoto snímku v USA. Ale bohužel i kdyby s tímto filmem nebyla spojena hořkost v důsledku poměrně nedávných událostí, tak si myslím, že tento film nenabízí nic pro co by mohl být oblíbený. Film (možná i záměrně) je víceméně sebeparodií se slabým scénářem, nudnou akcí, přiblblou zápletkou a (jak jinak) nelogickým chováním hlavního padoucha. Ten se každý večer "baví" mučením lidí a přesto si na nejdůležitějšího zajatce Trautmana nenajde čas dříve, než se dostaví záchrana v podobě Ramba. A ten konec kdy letí s helikoptérou (za neustálého střílení, ovšem mimo - jak jinak) tak nízko nad zemí, aby do něj mohl narazit Rambo sedící v tanku je asi to nejpitomnější, co jsem v celé sérii Rambů viděl. Tento film nedoporučuju, protože neusálé pitomosti jsou natolik výrazné, že vám film ani nedovolí vypnout mozek - což bývá nezbytnou podmínkou sledování těchto filmů. ()

james11

Na jedničku už asi žádný ze série Rambo mít nebude, ale třetí díl se mi líbil víc než dvojka, která byla víc nadsazená, než je zdrávo. Tady byl Rambo také samozřejmě nesmrtelný, ale už se mu kulky nevyhýbaly tak okatě. Navíc byl také zraněn. ()

naytsirk

Myslím, že je to krásný pohled, když americký žoldák pomáhá chudinkám z blízkého východu proti ošklivým a zlým sovětům... Zajímalo by mě, co by na to Sylvester řekl dneska... Ano už vím... jó kamaráde, tenkrát byla jiná doba... Usama se tomu musí taky smát... Nicméně i Rambo tři stojí za to.... ()

killa black

Trojka je už dost slabá. John tu už na můj vkus příliš mluví a to není jeho silná stránka. Jediná silná pasáž byla boj v podzemí, která mě na chvíli potěšila, ale zbytek stál za hovno. Pominu-li tedy scénu, kdy si John vypaluje ránu střelným prachem, protože to mě dostal :) ()

Tomulka

Pokus o znovu oživení jedné z nejznámějších akčních postav nebyl zrovna úspěšný. Rambova nepřemožitelnost působí skoro absurdně , když jde s lukem a šípy (byť má na šípech výbušné granáty) proti těžce obrněné a vyzbrojené ruské helikoptéře. ()

veere

Krásná připomínka zahraniční politiky USA koncem 80. let, aneb tehdy hrdiní mujahedíni bojující za svoji zemi proti SSSR, nyní sprostí teroristé narušující demokratické snahy USA ... ad film víceméně to samé jako 2, jen jdeme zas na hranici béčkoidnosti a debility o něco níže (viz. památný sestřel vrtulníku lukem) ()

P@\/EL

Hodně povedené pokračování o americkém válečném veteránovi Johnu Rambovi, který se tentokrát dostává do Afghanistánu. Film nabídne opět testosteronem napumpovanou akci se spoustou napínavých a vyhrocených scén. Sylvester Stallone se zde ukazuje v opravdu parádní formě a mete jednoho Rusáka za druhým. Mnohé akční scény jsou rovněž dost dobře promyšlené a propracované, takže je i ve třetím filmu o skvělou podívanou postaráno. ()

Mukade

jednoznačne 5 hviezd, parádna klasika, kto dáva pod 4 hviezdy nemá žiaden vkus a je pravdepodobne prívržencom telenoviel a rosamundy pilcherovej :PP LOL ()

2sistem

Rambova cesta stagnuje a kam chce ještě dojít!? Několik záběrů je vydařených a nadchnout, hlavně sestřelování vrtulníků výbušnými šípy. Na třetí díl se stačí podívat jen jednou, průměrný akčňák. ()

pan_buh

Legrační:-) Zvlášť ty dojemné řeči o tom jak okupanti vraždí děti, znásilňují ženy atd... Vidíte, pár let uplynulo, okupanti se prohodili a afghánci pořád umíraj. Teda ne že by mi jich bylo líto - jsou to muslimové co neuměj počítat, když si myslej že každej bude mít já nevim 70 panen. Možná tak latexovejch... RAmbo III je stejně hezkej večerníček pro dospělý ()

prometheusll

Ne ta trojka už nemá takový šmrnc jako 1 a docela dvojka. Prostě se mi ani nelíbilo to prostředí(poušť). Ramba mám rád v Džungli kde se schovává v trávě a tak dále. Ale na 4 se určitě mrknu a jak jsem koukal,tak 4 je v Džugli. ()

Mr.Sock

Síce stále relatívne kvalitný akčák, no už dosť pod úrovňou jednotky ba dokonca aj dvojky... jednoducho čistá hollywoodska akčná komercia, nič viac v tom nehľadajte ()

Luciaaas2

Všemi zatracovaný třetí díl, který sice nedosahuje kvalit jedničky a dvojky, ale stále se jedná o velmi povedený akčňák. Který nenudí, Sly je vynikající a že scény jsou přehršel? No a co, o tom to je. To, co se natáčí v dnešní době, by musel být Rambo 3 Oscarovým filmem. Je to krásná pohádka pro dospělé, kteří ještě nevyrostli... ()