Xander Cage (Vin Diesel) je nechvalně proslulý milovník adrenalinového vzrušení, kterému se až dosud dařilo vyhýbat se ruce zákona. Když ho však prvotřídní agent NSA Gibbons přesvědčí, aby pronikl do nebezpečného ruského kriminálního gangu, rodí se nový druh tajného agenta (kódové jméno: xXx), který se s nepřáteli spravedlnosti vypořádává razantně a nemilosrdně. Film xXx od uznávaného režiséra filmu Rychle a zběsile přináší vzrušující jízdu našlapanou napětím. (Bontonfilm)

Sir Ludvig

Ja mám akčné filmy fakt rád, ale to je fakt príšerné. Na to, ako je tam veľa výbuchov a akcie, som sa celkom slušne nudil. Toto má byť tá pecka, ktorá odrovná 007? Možno.....ale ja som už 14 rokov mal. Komando bolo lepšie! ()

snake

Velice, velice rozporuplné názory čítám zde. Řekněte, kde jste kdy viděli křupanského flákačského agenta, který mise řeší pomocí adrenalinových sportů, a který vyloženě sere na zájmy Ameriky? Přiznávám se, já nikde, možná jsem ještě viděl málo filmů (o tom bych ale musel diskutovat). Srovnávání s Jamesem Bondem je v tomto případě zcela nemísté, protože Jamesi Bondovi narozdíl od XXX chybí mnohem, MNOHEM větší nadhled. Tento film si absolutně na nic nehraje, a celých 120 minut si z nás střílí a chrlí na nás dávky akce a skvělého humoru, který filmu dodává hlavně Vin Diesel, který, mno chtě nechtě to slovo musím použít, cedí mezi zuby tucty "cool" hlášek. Tento herec je vůbec tak charizmatický, že nelze si ho nevšimnout. Nebudu se pozastavovat nad hloupoučkým příběhem ale zaměřím se na akci. Na skvělou adrenalínovou akci, která se absolutně nedá srovnávat s akcí v mizerných filmech typu Zločin je extrémní sport, či Hladina adrenalinu. Už od první scény je jasné, jak bude film vypadat. Scéna s odvážným skokem z mostu mě opravdu dostala (nehledím na Xanderův vtipný komentář před skokem). Další výborná akce "Jízda na motorce" je opět skvěle natočená, samozřejmě trochu naivní, ale u tohoto filmu to je úplně jedno. A tak bych mohl pokračovat až do konce filmu. Navrch filmu připívá atmosferická Praha a úvodní scéna s Rammsteiny. Zkrátka film je super odreagovačka, u které se bavíte, a u které se vykašlete na příběh a vychutnávejte si adrenalín. :-) ()

HanSolo

Když jsem na tom byl ještě jako teenager v kině, úplně jsem na tom letěl, ale dnes si říkám, že je celý film kompletně stupidní (i když on to tak trochu byl účel) a scény, které mě dřív bavily, mě už dnes ničím neoslovují, ba dokonce naopak. ()

unrocker

Pohádka ala drsný JAMES BOND, ale ano ale některé kýčovité záběry jsou zase vyrovnány českými monology teroristů... :)) ()

Spectacle

Zase jeden kousek, kterej hraje na efekt a trpí absencí silnějšího příběhu. Jako komedii bych to bral, ale jako akční thriller rozhodně ne. Srovnávání s bondovkama je přinejmenším zcestný. Navíc jsem se tímhle filmem jen utvrdil v tom, že Vin Diesel hraje pořád stejně, to znamená slabě. ()

Jaromír

Konverzace je v akčním filmu asi stejně třeba jako v pornofilmu. Tedy hlavní dějová linie tam být musí, ale žádné vykecávání kolem. XXX se snaží ze sebe udělat druhého Jamese Bonda (tím, že kopíruje :( předvádění zbraní v laboratoři atd.), a těch komentářů kolem je už moc. Kdyby přidali další akci a ubrali přemýšlení, mohl to být příjemný relaxační akční film. Proč se jen někdo snaží udělat z akčního filmu drama? Nesplněné režisérké ambice, které odmítají přijmout své místo ve světě? Proč někdo takhle kazí své dílo :( ? Je to škoda. ()

Marty20 odpad!

Kdyby autoři tohoto díla řekli, že je to parodie na Bonda, byl bych ochoten uvažovat alespoň o 1*. Ale takhle musím říct, je to opravdu odporný a pro českého diváka dvojnásob! Po shlédnutí pochopíte (jestli najdete odvahu). Odpad! ()

d1x odpad!

Já blb na to šel tehdá do kina.., Větší blbost jsem v životě snad neviděl. Až jsem se musel místy smát, jak absurdní to bylo. Chápu, že jsou akční filmy, u kterých člověk vypne a baví se. Tak moc vypnout, aby pro mě xXx bylo koukatelné, ale nedokážu. ()

macetoma

Tak to je vážně stručně řečeno velká kravina, pardon bublina. Nafouknutá. Stejně jako to prostřední X na Dieselově krku. Abych jen nekritizoval, tak jo, akční scény nebyly špatné, ale jako celek opravdu nic moc. Nedrží mi to pohromadě. Dávám 2 hvězdy, ale jestli si to zaslouží? Nevím. ()

Stejšn

No tak tohle mi díky hlavnímu hrdinovi pilo krev od úvodních minut, takže jsem nebyl schopný to dokoukat. Je někdo nesympatičtější, než tenhle namachrovaný trapák, který navíc většinu filmu hraje s otevřenou hubou? ()

lord Ball

Popcornáku " xXx " jsem se dlouho a úspěšně vyhýbal a teď po shlédnutí vidím, že jsem o nic nepřišel. Očekával jsem parádní akci s nějakými cool - hláškami, místo toho se film topí v sotva průměrné režii a neuvěřitélné fuře nelogičností a nesmyslností. AKorád záběry Prahy jsou prima. ()

McMastamind

Hodnocení je obrovsky ovlivněno Prahou a Lipnicí. Jinak pokud si odmyslím D. Treja a S. L. Jacksona, dostanu celkem podprůměrný akčňák bez příběhu a nápadu. ()

konysua

Klišovitý akčňák do kterého se zapojil sám velký Samuel. Opravdu na tom není nic spešl a navíc mě velmi irituje pohled američana na českou zem. Čechy nejsou rusko! 5/10 ()

kirmakX6on

první polovina je téměř bezchybná, z Vina stříkaj hektolitry testosteronu...tak to má v popkornových akčňácích s jedním hlavním charismatickým cool-neohroženým drsňákem být. Ovšem druhá polovina je v podstatě jedna velká akce, která bohužel není vyvrcholením, ale naopak degenerací: tempo se zvolní, coolovost se vytrácí, tupost a technická nekvalita (např. ta lavina byla vyrenderována neuvěřitelně neneaturalisticky...) exponenciálně rostou a nevydá to za více než 2*. Celkově tak mezi 3 a 4 hvězdičkami, s přihlédnutím k tomu, že značná část děje se odehrává v nevzhledné a pro mě neatraktivní Praze dávám 3*, resp. 70%. ()

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

09.03.2018

Diesel chystá další xXx

Diesel chystá další xXx

24.08.2015

První xXx si určitě pamatujete. Akčňák z roku 2002, ve kterém FBI naverbuje milovníka extrémních sportů a pošle ho do Prahy, aby tu jezdil na táce po schodech v Nerudově ulici, měl velký úspěch. Vin… (více)

Čeká nás další Riddick a xXx?

Čeká nás další Riddick a xXx?

02.02.2014

Kariéra Vina Diesela je na tom velice dobře. Série Rychle a zběsile je na vrcholu sil, relativně laciný třetí Riddick vydělal téměř 100 milionů dolarů a Marvel Dieselovi určitě zaplatil slušnou sumu… (více)

Soderbergh, špióni a bojová umění

Soderbergh, špióni a bojová umění