Andrew - člen naší rodiny

Andrew, člen našej rodiny

Muž tisícročia

Sci-Fi / Drama / Romantický / Rodinný

USA / Německo, 1999, 132 min

Dobrý Robin Williams a Oliver Platt. Film je trochu moc uměle prodlužován a šlo by ho jistě o dost zkrátit a vyznění by bylo možná více zajímavé.(11.8.2005)

Typická Williamsovka. Co tím myslím? Rodinný film s důrazem na lidskost, lásku, rodinu, vtip a emoce. Stejně jako to bylo např u Hooka, Táty v sukních apd. Tentokrát jde o robota, který vlastně robot není, nebo se s tím nesmíří. Jde o souboj s lidstvím stejně jako kupříkladu ve filmu Číslo pět žije. Robin Williams se s tím popral se ctí a po svém.(30.12.2015)

Andy ujde dlouhou cestu, od robota, který plní úkoly své nové rodiny, až po téměř úplné polidštění. Zajímavý film o vztahu k umělé inteligenci, ale jsou na toto téma i lepší snímky. Tady to je až moc milé a sladké a na mě i až moc dlouhé. Robin Williams nezklame, občas i pobaví, ale i tak to je maximálně o fous lepší průměr.(4.9.2018)

Dojemně krásné..... Další z průměrnějších filmů, na které se ráda kouknu zas a zas.(1.2.2008)

Nejdřív jsem myslel, jaká to bude blbost, ale von se na to příjemně kouká. Takovej oddychovej snímek, kterej si ale dokáže udržet pozornost. A sem tam (i když řídce) se člověk i zasměje.(16.11.2008)

Celkem zajímavé, ale přesto existuje spousta lepších filmů na todle téma. Například Spielbergova AI...(16.11.2008)

Asimovův dvěstěletý člověk Andrew předčil mé očekávání, co se zpracování týče, ale romatické sci-fi to rozhodně být nemělo. Citlivý měl být Andrew, což Robin Williams zvládl na jedničku, ale jeho životní příběh takový být neměl.(19.1.2009)

Vynikající dílo, které na mne udělalo opravdu dojem, proto jsem byl velmi nečekaně překvapen jeho nízkým hodnocením. Skvěle zahrané od R. Williamse...(7.12.2010)

Film, čo ma prekvapil zo všetkých stránok. Najviac ma chytilo spôsob spracovania tematiky, ktoré síce nie v takej podobe, ako je to zobrazené, ale v inej „určite raz príde“. Sci-Fi, kde sa prejavuje silná romantika s neodpustiteľnou drámou. Silné technické a ľudské argumenty, ktoré uvidíme vo filme, budú aktuálne čoraz viac a viac v blízkej budúcnosti. Vo filme jednoznačne dominujú Robin Williams a Embeth Davidtz, ktorí podali excelentný výkon. Herecké výkony ostatných akoby vedľajších postav (Sam Neill, Oliver Platt) je taktiež nadpriemerný. Film, na ktorý sa dá znovu a znovu podívať. P.S.: Je mi tak trošku ľúto, že len tak málo ľudí pochopilo krásu a unikátnosť tohto majstrovského diela. Osobné hodnotenie: 93% (*****)(5.4.2011)

Opravdu vydařený a procítěný film, který sice má své chyby, ale potěší.(10.5.2012)

84%(17.9.2012)

Film se mi opravdu zamlouval, ale nejvíce si vybavuji moment, kdy tam někdo na gramíku pouštěl Dvořáka :)(6.12.2012)

Čo nás robí ľudmi? Čím sa líšime od zvierat alebo vecí? Sme viac ako iné živé alebo neživé existencie? Tento film na to zrejme neodpovie...no prinúti Vás zamyslieť sa nad tým. Úžasný film s famóznym Robinom Williamsom ktorý sa v tejto roli našiel a vynikajúcim Samom Neillom. Pre mňa to bol zážitok sledovať Robina, podľa mňa v jeho najlepšej roli kariéry. Tento film Vám dá viac ako si môžete predstaviť. Film je tu nedocenený, zrejme pre jeho romantickú zápletku, ktorá ale vôbec nič neskazila, ale krásne dokreslila a podtrhla celý príbeh.(12.1.2013)

• Katka232

Po přečtení knihy Pozitronový muž od Asimova nemuzu hodnotit jinak. Veleúspěšné dílo, bylo neskonale zprzněno.(29.12.2013)

Mně se to líbí moc. A basta!(30.8.2014)

• teplic

Keď som bol ešte malý ciciak, tento film ma vedel ohúriť. Teraz len sedím a pýtam sa: a stavebné povolenie na ten domček na pláži ako dostal? A materiál? Základná myšlienka fajn, ale dostal som cukrovku a zostarol o dve storočia.(18.7.2017)

Téma je velmi blízké filmu Číslo 5 žije, jen je propracovanější a bere útokem lidské city na obrazovce i před ní. Robin Williams v roli robota předvádí úctyhodný výkon. Sledujete jeho postupný vývoj ze stroje až po skutečného člověka, který objetoval i nesmrtelnost, aby mohl pocítit vše krásné, co lidský život nabízí. I když někomu může jeho cesta za životem a láskou připadat hloupá rozhodně má sílu dojmout k upřímným slzám.(31.8.2003)

Nemam prilis rad romanticke filmy, ale tento byl vyjimkou, nicmene te romantiky bylo nekdy az moc. Mimo jine skvely Robin Williams a masky robotu.(1.9.2003)

• TesterX

Opravdu preslazena limca, avsak s par vtipnymi momenty a (sic kratkymi) uvahami nad smyslem ziti. Ten priserny konec si mohli filmari odpustit.(3.9.2003)

Rozhodně je to Asimovovi blížší než "Já, robot". A kromě toho, podobných sci-fi v holywoodu zrovna moc nevytvořili.(24.9.2008)

Na jednu stranu těžkotonážně prostý a dojemný příběh nasazený na sci-ci kostru Isaaca Asimova. Na druhou jako rodinný mainstream proč ne.(20.1.2011)