Harry Potter a vězeň z Azkabanu

• Velká Británie Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (více)

Třetí školní rok nezačíná pro Harryho nejlépe. Nejprve poruší zákaz kouzlení mimo školu, když se nechá vyprovokovat urážkami strýcovy sestry Marge na adresu svých rodičů. Když pak odejde od Dursleyových a záchranným autobusem se dopraví do hostince Děravý kotel, setká se sice s Hermionou a Ronem, také se však dozví, že z azkabanského vězení uprchl nebezpečný Sirius Black a že to má něco společného s ním. Co, to mu však nikdo nechce říci. Nakonec se málem stane obětí azkabanských strážců mozkomorů, kteří prohledávají bradavický vlak. Zachrání ho muž podřimující v kupé, který se představí jako profesor Lupin. Jak se ukáže, je novým učitelem obrany proti černé magii. Další změnou je jmenování Hagrida učitelem péče o kouzelné tvory. Školní rok probíhá v napjaté atmosféře, protože kolem školy krouží mozkomoři, kteří ji mají chránit a pátrat po Blackovi. Po značných komplikacích Harry zjistí, že Black byl přítelem jeho rodičů a je jeho kmotr, údajně to však byl on, kdo jeho rodiče vydal Voldemortovi a zabil kouzelníka Petera Petigrewa, který se je pokusil chránit. Situace se dramaticky vyhrotí, když se velký černý pes zmocní Rona a odvleče ho tajnou chodbou do Chroptící chýše. Když se však Harrymu a Herminoně podaří proniknout za nimi, čeká je nejedno šokující překvapení. (TV Nova)

Raviola

Asi nejlepší film, z celé doposud natočené série. Napínavé s překvapujícím rozuzlením. Překvapivě se mi filmové zpracování líbilo víc než knižní a to se mi opravdu moc často nestává.Pár důležitých detailů bych sice přidala, ale celkový pohled si zaslouží 5*. ()

masasour

Opravdu se jedná o nejlepší díl série HP. Alfonso udělal z HP temné Fantasy. Na to že se jedá o nejkratší díl z HP5. Herci už nevypadají jako 13 letý. Michael Gambon mi jako Brumbál příjde ještě lepší než Richard Harris. Vlkodlak byl rozhodně lepší než ve Van Helsingovi, tam vypadal jako medvěd. Vrba Mlátička byla menší než ve dvojce, i vstup do Nebelvíru byl jinde, dokonce i chýše, jiný režisér jiné nápady. Famfrpál byl hodně skrácen. Dobrý nápad byl, že se příběh odehrával často na školních hodinách. Mozkomoři byly hororový. Klofan je překrásná bitost. To přemisťování v čase bylo také senzační. Rozhodně nejlepší díl, 95%. ()

DaNQa

Prvú a druhú časť fantazijného príbehu Harryho Pottera som vnímala úplne inač ako túto tretiu časť. Možno je to preto lebo trojku nakrúcal iný režisér. Je pravda keď poviem že režisér tretej časti sa odchýlil viac od knihy ako som čakala a veľmi sa mi to nepáčilo. No, režisér viac vsadil na kvalitu efektov ako na vývoj deja. Dá sa povedať že táto tretia časť je ako vstupná brána do skvelých efektov celkového Pottera, veď potvrďte, v jednotke a ani dvojke sme sa bohvieakých efektov nedočkali. To trojka tým začala, i keď v novinách boli prehnané články o tom ako dementor "hrozivo" vyzerá a dokonca nebola zverejnená ani jeho fotografia, vraj to všetko je tajné, pokiaľ sa neobjaví v kinách. Nuž, samozrejme v kine som nesmela chýbať, bola som strašne zvedavá na "hrozivé" a "zahalené" postavy v čiernom, každý sedel zo zatajeným dychom čakajúc na to monštrum, nuž poviem vám keď ukázali prvú scénu s "chladným" dementorom, celé kino sa rozosmialo... Bože, mne to pripadalo strašne komické a hlavne tie jeho "šatočky" ktoré boli pekne rovnomerne rozstrihané po celom obvode, pripadalo mi to rozprávkovo. Potom sme mohli vo filme vidieť hrdozobca, prekrásne stvorenie ktoré dosiahnete skrížením vtáka s koňom. (odporúčam Vám, radšej to neskúšajte) Za letu na ňom, si Harry predstavil letenie na metle a hneď vedel čo je krajšie. Tretia časť o ktorej je práve reč, je aj o mnoho dojemnejšia ako predchádzajúce, pretože nastane zvrat v Harryho živote, keď sa dozvie že má krstného otca, (chvalabohu nie s muklovským pôvodom) a je nažive, spočiatku keď Harry nevie o čo ide, tak je k nemu chladný ale neskôr si nájdu cestu k sebe, vyriešením celej minulosti. Nuž podľa mňa je tento diel najhoršie sfilmovaný a dá sa povedať že tí čo čítali poctivo všetky diely Harryho Pottera, mi to dajú za pravdu. Naopak! Je veľmi zaujímavé že tí čo knihy nečítali, tak sa im trojka najviac páči, ale sú tiež iba moje zistenia, čo nevravím na 100%, sme ľudia a ľudia a každému sa páči niečo iné, ja to nikomu nezazlievam a dúfam že ani vy nebudete môj názor zazlievať. No, ale som veľký fanúšik Harryho Pottera a preto to musím prekúsiť a brať túto časť takú aká je, bez ohľadu na moje názory. Som človek čo rád sníva aj o takých nerealistických veciach ako je čarovanie a jediný kto mi v tom napomáha a skúša moje predstavy je Harry Potter, ďakujem že si - HARRY POTTER. ()

Jezkoic

Jako rovnoprávný "potrrofil" musim připustit, že trojka je z celé série "zatim nejlepší" film!Určeno pro celou rodinu včetně psa a papauška kakadu,knížce to sice nesahá ani po kolenena,ale jinak vynikající podívaná, co víc si od Pottra přát:)? 4+++ ()

honzik003

Ani po třetí mě Harry Potter nezklamal, byla to opravdu super podívaná. Super atmosféru doplnila oproti předchozím dílům atmosféra temna a film působil strašidelnějši nežli předchozí dva. Film má zdařilou kameru a velmi propracovaný scénář. Podpořil bych variantu udělat film delší a některé zápletky či vztahy více rozvést, ale i přesto jsem byl s filmem spokojen. ()

johny.duch

Tenhle díl je pro mě jeden z nejlepších a nejhorších z celé ságy. Zpracování a úroveň dialogů se značně posouvá od pohádkových prvních dvou dílů což hodnotím jako klad. Co se mi však na tomto díle hnusí je přeskládnání exteriéru a změna celkového rázu hradu a okolí. Dále jako velké negativum hodnotím přeskakový děj, díky čemuž se dost ztratila chronologie příběhu. Jinak klady převýšily zápory a za mě 4 1/2* ()

Kil

Jasně nejlepší film o Harry Potterovi. Fantastická hudba Johna Williamse z předchozích dílů byla doplněna o několik nádherných skladeb jako jsou Okno do minulosti, Valčik tety Marge nebo Double Trouble. Film sice zcela nerespektuje knižní předlohu, což mi však u tohoto dílu (narozdíl od HP 6 - útok na doupě atp.) ani nevadí. ()

Figuto

Harry Potter mě přestal bavit s druhým dílem knižní předlohy a stejně tomu je i u filmů. Řemeslně vypiplaná záležitost ale kouzlo se vytratilo. Velmi dlouhé. ()

Cassovian

Už na prvý pohľad je jasné, že na poste režiséra došlo k zmene, čo tretiemu filmu o Harrym len a len prospelo. Scény s Mozkomormi vo vlaku sú pre detského diváka až príliš desivé, čo však istotne ocenia starší diváci. Skvelé filmové efekty, kulisy a zlepšujúci sa hlavní predtavitelia - to sú záruky toho, že Potterovská sága sa každým dielom posúva viac dopredu a dokáže zaujať čoraz širšie spektrum divákov. ()

CrashHP

Môj druhý najobľúbenejší diel(práve ho odsunul Polovičný princ). Alfonso Cuarón všetkým fanúšikom Harryho Pottera dokázal, že to na režisérskej stoličke skutočne vie. Pomerne rýchly spád dodáva filmu svoje čaro. Tu som už cítil, že Harry rastie a, že to už nie je rozprávočka tak ako pri prvých dvoch filmoch. Inak ako 5* nemôžem. ()

prcko

Certainly darker, indeed ]:-> Že bol tretí diel príbehov strapatého čarovníka temnejší sa dalo pre sčítanejších čakať. Že budem ale svietiť pod dekou, keď to mám zakázané a pohoda – to je šokujúce, aspoň pre mňa. Palička z vrecka von a „jinx“ na režiséra - automaticky. Ako celé to bolo pekne urobené, zabavil som sa, bál som sa, to priznávam. Tretia kniha ale nebola ešte taká hrubá, aby som vynechal niektoré DOSŤ PODSTATNÉ FAKTY, ako ako vlastne vznikla mapa a kto ju vyrobil a prečo je Snape k niektorým osobám taký zlý aký je. Dalo by sa toho viac vyšmátrať. Pravdou zostáva, že prevod knihy do filmu je zložitý a zobrazenie všetkých detailov by mohlo unudiť aj kameru a určite nekonečne predĺžiť film, ktorý je na pozeranie a oddych. A Harry, to je rock’n’roll, tak čo?!?!? 80 % ()

Border

Když to shrnu kolem a kolem tak nejlepší a nejtemnější kousek z celý série navíc Cuarón tomu dal svůj ksicht a to taky není k zahození. ()

Novik

Tak teda dobře, změnil jsem názor dřív jsem asi na HP3 koukal asi jinak. Ze 3 hvězdiček na 4 to se mi moc nestává. Je fakt že Cuarón umí natočit působivou atmosféru, tady se mi líbilo jak se odprostil od dětských pohádek a natočil temnou, vizuálně šerou atmosféru, díky tomuhle byl film je lepší. Radcifle tady asi podává nejlepší výkon, tady se aspoň trochu více uvolnil a hrál lépe než v ostatních dílech (ikdyž ve 4 hrál taky skvěle), palec nahoru. Vizuálni efekty netřeba komentovat, prostě povedené. Má to spád, příjemně rychlé tempo, hudbu (!) a tohle skvěle rychle odsejpá. Filmu pomohla taky změna prostředí (krom Bradavic), je to rozsáhlejší a krom toho přidaly pár věcí, např. Prasinky. Musím říct že někdy jsem si připadal jak v jiném filmu v dětských filmech mít kata, vlkodlaka, a popravu to se vážně jentak nevidí. A vůbec, z celé série je nejlepší postava Snape! :) ()

dispokd

Dle mého úsudku asi nejlepší díl. Cuarón udělal z pohádky o Harrym Potterovi akční pohádku. Scénář byl již zajímavější a svižnější. Bavil jsem se. Mé hodnocení 90% ()

Majkee.S

Třetího pokračování příběhů o Harrym Potterovi se ujal Alfonso Cuarón, který látku převzal od rutinéra Columbuse a to se ukázalo jako nejlepší možná volba. Cuarón přinesli do filmu konečně to co bylo potřeba jako např. emoce a napětí. Také absence školních uniforem u hlavních hrdinů se ukázal jako dobrý krok, protože to působí mnohem civilněji a tudíž i příjemněji. Williams opět nezklamal a hudba je ještě lepší než dosud. Cuarón také oproti knižní předloze příběh dosti poupravil, což možná bude vadit zarytým fandům knížky, ale po filmové stránce je to jen dobře. Příběh je velmi záživný a rychle utíká. Pro mě je to nejlepší díl z celé ságy. ()

Method76

Jeden z nejlepších dílů co vznikl ....... už se to odpoutalo od dětské pohádky po dobrou akci, která baví všechny. ()

oleg121

Ťažko sa mi hodnotí niečo, čo je tak strašne odlišné ako minulé diely. Herci vyzerajú viac dospelo, habity sú iné, hrad vyzerá inak...Celá výprava je prakticky budovaná na nových základoch. Ale Cuarón je odvážny, že do toho šiel po svojom a ujalo sa to. Ale keď si odmyslím všetky tie zmeny, a zameriam sa čisto na dej, môžem povedať, že to síce trošku nedrží ako celok, pretože Cuarón doslova skáče zo scény na scénu a diváka (aspoň mňa) to ruší. Jednoznačne trochu netypická Potterovka. ()

Misabarry

Přeměny moc nebraly, werewolf a spol., ani hrátky s časem, dojem udělá mluvící hlava a jízda autobusem, Klofáč, ale hlavně pomalu prokukuje do vedení Snape...obsazení Gambona ok, více enegrický hlas, ač Harris byl takový Gandalf dobra, prostě vtiskl podobu roli první. Emma Thompson je úžasná, Spall se opět nezapře a Maggie Smith je prostě dáma! ()

terezkys

Můj nejoblíbenější díl Harryho Pottera. Ta atmosféra, vizuál... Prostě krásné. Nejsem fanynkou Harryho, ale tento díl mi učaroval. ()

Sanqvi

I po shlédnutí relikvií smrti druhé části pořád zůstává mým nejoblíbenějším dílem celé potterovské série. ()

Zemřel herec Michael Gambon

Zemřel herec Michael Gambon

28.09.2023

Fantastická zvířata od Alfonsa Cuaróna?

Fantastická zvířata od Alfonsa Cuaróna?

19.05.2014

Filmy s Harrym Potterem vydělaly v kinech 7,7 miliardy dolarů. Případné další díly jsou zatím v nedohlednu, u Warner Bros. ale vymysleli, jak se do kouzelnického světa vrátit jinak. 18. listopadu… (více)

Abrams: SW VII, robopoldové a magie s Cuarónem?

Abrams: SW VII, robopoldové a magie s Cuarónem?

29.01.2013

J.J. Abrams se oficiálně stal nejvytíženějším filmovým a televizním tvůrcem na planetě. Především: studio Disney oficiálně potvrdilo, že DžejDžej opravdu podepsal smlouvu na režii Star Wars: Epizody… (více)

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

Oscaroví tvůrci míří do Prahy