Sám doma

• USA Home Alone (více)

Když McCallisterovi odjíždějí na dovolenou, nechají doma jen jedinou věc - a to je Kevin, jejich osmiletý syn. A když se dva nešikovní lupiči pokouší dostat do domu, Kevin musí úplně sám bránit svůj domov a přelstít lupiče ve válce, kterou vede jediným způsobem, který zná... (Bonton Home Video)

Zagi20

Neumím si představit Vánoce bez filmu Sám doma. Dokonalá rodinná zábava, skvělý dabing, duo hloupých zlodějíčků, kteří padají do jedné pasti za druhou, a uřvaný Kevin, prostě to všechno dohromady dává dnes už kultovní zábavu která se jen tak neokouká. "Harry jdu do baráku" :) ()

Autogram

Vtedy bol ešte Macaulay Culkin malý bezbranný nespratný chlapec. Keď vyrástol a nespratnosť mu zostala, tak je tu už s jeho osobnosťou horšie. V tomto filme sa ale predstavil v absolútne dokonalej forme a rovnako jeho dvaja „súperi“ v nerovnom boji, keď všetky náhody stáli na strane chlapca. ()

ghatos

Nyní, už legendární vánoční pohodovka z počátku 90. let, kdy se podařilo skvěle spojit humor, rodinné prostředí a inovativní - atraktivní obranu vlastního domu :) . 84%. ()

Jaro.Krafcik

24.Deň filmového adventného kalendára. A je to tu, posledný deň, dočkali sme sa všetci Vianoc. Aj keď tento rok určite nebudú ako minulé roky, hlavne vďaka pandemii. Ktorá poznačila asi každú rodinu. Je to fakt smutné ale musíme to ozaj vydržať. Snáď si ale sviatky nikto nepokazí a pozrie nejakú klasiku. Ako napríklad ja, sám doma som síce hodnotil. Ale jednotku som si dal na novom monitore ktorý som dostal pod stromček. Je vidieť lepší obraz a hlavne UHD rozlíšenie. Stojí to za to aj po tých rokoch. Sám doma videl asi každý a ostáva len jedna otázka či je lepšia jednotka alebo dvojka. Pekne Vianoce všetkým. 5* ()

stitch7

/// Ve svých šestadvaceti jsem poprvé zhlédl Sám doma, tu uřvanou vánoční klasiku. A bylo to fakt fajn! Líbil se mi i ten údajně povinný dabing pořízený na nahrávací zařízení na bázi brambory, tudíž už vím, že "Harry, jdu do baráku!" opravdu není z Harryho Pottera - byť ten soundtrack byl velice HP. A hle, on ho fakt dělal John Williams a režisér je Chris Columbus! :D Líbila se mi ta záverečná znovushledání. Pěkné. ()

pfa

První Sám doma je velice dobrý zábavný film, o tom, jak si malý kluk poradí "dobrejma" fintama s dvojící zlodějíčků. Pokračování je už ale na nic. [8/1O] ()

jatamansi

Pamatuji si dodnes, jak jsem s dětmi poprvé koukala na Culkina jako Kevina a navzdory despektu, který jsem předem měla, se chechtala jak pominutá. Film pro děti, u kterého se skvěle baví i dospělí, mne bere dodnes. Amíci fakt umí doslova nabít komedii gagy a slovními i jinými hříčkami. Dojemné je Kevinovou zjišťování, jak moc mu rodina chybí a že už nebude zlobit, stejně jako maminčiny výčitky, že je špatná matka. Nechybí samozřejmě mravoučnnost - scéna v kostele při zpěvu vnučky starého pána. Mimochodem, Ráž jej namluvil dokonale, s přesnou dávkou citu, nesklouznul do sentimentu. Nejslavnější větu si ani nedovolím citovat. Takže: „Cos tady vlastně dělal, když jsme byli pryč?“ „Jen jsem se tak poflakoval.“ Když se Kevin dívá z okna a vidí u souseda na návštěvě syna s rodinou, i slzička ukápne. Jinak by nebyl Hollywood Hollywoodem. I když pokračování už nedosáhla skvělé úrovně prvního dílu, tak Sám doma rozhodně nikdy sám nebude. Stále mu rostou generace nových diváků. Veselé Vánoce! ()

P1tr

Ačkoliv je Culkin parchant a mít ho v rodině, dám mu co proto jako on dvoum perfektně zahraným zločincům, do konceptu filmu se hodí, ostatně o zlobivém, "šikovném" hošíkovi je celý snímek že:) ()

Vercinix

Nejen absolutní klasika, ale také výborná zábava a skvělé vzpomínky! Macaulay Culkin je poprávu tímto filmem vystřelen na hvězdné nebe! ()

HomeAlone

Uz od malicka tento diel aj s jeho pokracovanim jednoducho zboznujem . Blaznivy , pekny , sem tam tajomny dokonali vianocny film , ktory mi vzdy vrati pekne spomienky na detstvo . Dokonca si pamätam , ze ked sme boli s bratom este fakt male deti , tak nam otec doniesol na vecer tento film ako novinku z pozicovne , no a od vtedy som si tento film tak velmi oblubil ()

ssfan

Skvělá komedie, kterou si vždy rád o vánočních svátcích pustím. Navíc se spoustou památných scén. ()

manonfire

Prvotřídní práce na zakázku zvanou: Rodinná komedie. Všechnu tu mateřskou slzopudnost, špuňťáckou roztomilost, zlodějskou přiblblost, vánoční vlezlost.....Vám Columbus naservíruje tak šikovně, že se tyto aspekty podbízivost měni v trumfy režiséra. A vy to víte dobře, ovšem málokdy přimhouříte oko s takovou samozřejmostí. Tohle prostě celá planeta musela zbaštit i s navijákem. 80% ()

latvar

Vánoční klasika, kterou si pouštím i několikrát do roka a nikdy nepřestane bavit. Zde můžeme pozorovat malého Kevina jak se během pár dní dokáže přeměnit ze strašpytla na ochránce svého příbytku proti dvoum nenapravitelným zlodějům. V mé Top 10 tento film nemůže chybět. ()

Liflaen

Tenhle film jsem jako malý kluk miloval. Všechny ty pasti, geniální děti, absolutně hloupí banditi. Dobrá komedie. ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Reboot Sám doma našel obsazení

Reboot Sám doma našel obsazení

11.12.2019

Nová verze populární vánoční komedie Sám doma se pomalu ale jistě blíží začátku produkce, snímek chystaný pro streamovací službu Disney+ tak nyní oznamuje obsazení. V hlavní roli dětské postavy se… (více)

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

19.11.2019

Kdybyste to ještě náhodou nevěděli, Hollywoodu už dávno není nic svaté. Pokračování Jumanji? Jasně. Reboot Sám doma? Proč ne! Nejnovější oznámení tak vlastně nemá koho překvapit. David Fincher a… (více)

Sám doma, ale jinak?

Sám doma, ale jinak?

03.10.2019

Server Collider čerstvě vydal pár nových informací o nadcházejícím remaku kultovní vánoční komedie Sám doma, který dorazí na streamovací službu Disney+ nejspíš příští Vánoce. Nový snímek bude podle… (více)