Sám doma

• USA Home Alone (více)

Když McCallisterovi odjíždějí na dovolenou, nechají doma jen jedinou věc - a to je Kevin, jejich osmiletý syn. A když se dva nešikovní lupiči pokouší dostat do domu, Kevin musí úplně sám bránit svůj domov a přelstít lupiče ve válce, kterou vede jediným způsobem, který zná... (Bonton Home Video)

oli9

Tohle je klasika ! Jeden z nejlepších filmů a vánoční pohody :) nehledejte děj, nepřemýšlejte... jen se abvte a opakujte hlášky které vás už tisíckrát rozesmály a které znáte nazpamět :) ()

Flamik

"jestli ti to pomůže, já doma zapomněl brýle na čtení" "Gus Polinsky, král polky na stredozápadě" Vánoční klasa se vším všudy. ()

jan.patek

Nesmrtelná americká klasika, která se v kombinaci s legendárním českým dabingem stala s postupem času kultovním filmem vánoc. ()

Tambry1231

Tento film je čistá sranda. Fanynka slapstikovej komédie nie som a už vôbec nie v živom filme, ale tu som to chápala a smiala som sa na tom. Ale mimo toho sa mi páčil Kevin, hlavná postava, ktorého mi bolo ľúto ( Ano, na začiatku sa nechoval najmilšie, ale chápala som ho ). A naviac sa mi páčilo aký je na svôj vek vynaliezavý. Koniec je prekvapivo dojímavý. Ale okrem Kevina a pána Marleyho ( a na konci Kevinovej mamy ) mi nikto nebol sympatický. Ale inač je to skvelý a zábavný Vianočný špeciál. ()

TonoM

Velice známá rodinná komedie, která proslavila po celém světě. Za mě nejlepší film 20.století, Chris Columbus do toho pořádně píchnul a taky si hezky vydělal rozpočet přes půl milionů dolarů to je pálka na rok 1990. I ted' po 25.letech je tato vánoční komedie každoroční rutinou v TV. Skvělý Kevin - Mecaulay Culkin(Bohužel tento herec neunesl svojí slávu z mládí a nedopadl dobře). Velice vtipná dvojice zlodějů Pesci, Stern kde se mi líbil hlavně druhý jmenovaný. Skvělý scénář od Hughese a výborná oskarová hudba Williamse. Výhodou je, že tento film dokáže ukouzlit 8.leté dítě a zároven 63.letého důchodce... Prostě film pro každou generaci. 95% ()

Dzusifruit

Komentovať túto klasiku je zbytočné, pretože kto si nepozrie ako sa malý sympatický fagan popasuje so zlodejmi vo vlastnom dome spôsobmi, ktoré by nevymysleli ani dospelí ľudia, je masívne sebatrýznenie. A navyše zlodejíčkovia sú takí krásne vymletí, že s nimi niekedy súcitíte a v bolestiach a slzách plačete od smiechu (dáva to zmysel?). Po niekoľkých pozretiach stále úsmevná komédia, ktorej naozaj originál môže byť len jeden. 5* (Mimochodom, ešte okrem dvojky, tými ďalšími si pokazite celý dojem, tak to prosím Vás nepozerajte.) ()

janinka123

O Sám doma jsem slyšela ze všech stran a dlouho jsem tomuto filmu odolávala. Nakonec jsem si řekla, že když už jsou ty Vánoce, tak se na nějaký ten všemi známý vánoční film podívám. Neřekla bych, že mě úplně uchvátil. Kevin byl roztomilý, ale obsah filmu mě úplně nezaujal. Také se hodně divím, že to ti zloději přežili. Ale je to příjemná komedie. ()

imaginer21

Klasika. Skvělý Culkin, parádní hudba a zasněžené exteriéry dokáží naprosto vždy bezkonkurenčně navodit vánočního ducha. Pesci a Stern v rolích padouchů je castingová trefa jak vyšitá. A jestli si někdo myslí, že tenhle film je jen o tom, kterak malý usmrkánek nad zloduchy vyzrál (jak se snažili aplikovat tvůrci zbytečných a trapných pokračování 3-5), je hooodně vedle. Nebylo Štedrého dne, kdy jsem tenhle film nechtěl vidět k jeho dokonalosti. Mini-film "Angles with Filthy Souls" jsme se jako děcka učili nazpaměť. Tak schválně: "Kdo je to"... "To jsem já, Snejks"......... "Drobný si nech, blbý hovado." Jeden z filmů, co by měl v Česku dostat metál za skvělý dabing! ()

Shady

Dětství, vánoce, Kevin, Mokrý banditi Marv a Harry, šílené pasti a neuvěřitelná zábava když na ně dojde. Tahle dvojice prostě baví, je správně vyvážená a ukazuje nám, co všechno je člověk schopný přežít, když si jde za svým cílem doslova přes všechny překážky. :DD Marva mám přesto o něco radši, hlavně kvůli těm jeho nezapomenutelným "fejsům". Nicméně oba jsou super a nefungoval by jeden bez druhého. A abych nezapomněl na Kevina, bez něj by nefungovalo celé kouzlo filmu. HARRY!! JDU DO BARÁKU!! ()

LencaN

Klasika všech klasik. Zajímalo by mě, jestli někdo odhadoval. jak legendární se tento film stane, když ho točili. Škoda Culkina jak dopadl, i když teď se zase snaží. Nu což, život je potvora. Sám doma ale zaručeně vykouzlí vánoční atmosféru, uklidní vás, polechtá bránici a zahřeje u srdce. A to, že se mi už za ta léta daří některé věty dokončit spolu s filmovými protagonisty, ne-li dřív, beru jako vyjádření té největší pocty tomuto filmu. ()

KukulienkaHO

"Sám doma" je kultová klasika, na koncepte ktorej vznikli rôzne filmy rôznych žánrov. Všetko je skvelé: príbeh, postavy, hudba (jedna z najlepších vecí filmu).... až na tempo. Film šlape a ja som sa nenudil, ale úsek, v ktorom má dojsť k lúpeži (čo je hlavné vyvrcholenie) je veľmi pomalý. A práve vtedy by to malo ísť na plný plyn. Len kvôli tejto veci strhávam 1*, pretože to najdôležitejšie nebolo moc vydarené. ()

nicolePavs

Vánoce bez tohohle filmu? Neexistuje! Pro mě je to tak neodmyslitelným symbolem svátků, že by to bez Kevina a jeho skvělých pastí na ty lupiče prostě nebylo ono. Taková skvělá komedie se nikdy neokouká, vtípky a hlášky z filmu jsou legendární. ()

Karbos

Film poplatný porevolučnímu Československu, představte si dnes, že by to mělo 86% a bylo to v top nejlepších a i nejoblíbenějších filmech :) ale tenhle film, byl jedním ze symbolů nové doby a éry, lepších zítřků, a dodnes teží ze své nostaligie a odkojených generacích, včetně mě :) scénář je děravej jak struhadlo, nelogičnost se poctivě střídá s imbecilitou a to co dnes na filmech odsuzujeme často nejvíce, zde dobrosrdečně opomíjíme. Reálně je to tak mezi 2-3 hvězdami ale i já z nostalgie musím dát ***. Protože jak by řekl klasik, dobře již bylo a tohle je film přesně z té euforické doby, kdy dnes znamenalo zítra ;) *IDEOLOGICKÉ ZAMĚŘENÍ: 0/10 MÍRA ZÁVADOVOSTI: 0/10 viz profil ()

Teachman

Námět a zápletka: 10/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 9/10 ... Didaktický potenciál: 7/10 ... Celkový dojem: 8/10. ()

JesterKruger

Luxusní nostalgie, ovšem plná nevysvětlitelných věcí, jako například proč Kevin střílí do lupičů, jak do lebky, i jinde, tak pořád žijou. Ale co... Vždyť je to vánoční komedie. V té je možné vše. ()

Skylwalker42

Prostě již pro většinu vánoční klasika všech klasik na poli filmové éry. Dokonalé zkloubení příběhu a vykreslení vánoční atmosféry, která opravdu voní vánočně. A největší podíl má filmový hudební skladatel John Williams, který složil přímo dokonalý vánoční soundtrack všech dob. ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Reboot Sám doma našel obsazení

Reboot Sám doma našel obsazení

11.12.2019

Nová verze populární vánoční komedie Sám doma se pomalu ale jistě blíží začátku produkce, snímek chystaný pro streamovací službu Disney+ tak nyní oznamuje obsazení. V hlavní roli dětské postavy se… (více)

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

19.11.2019

Kdybyste to ještě náhodou nevěděli, Hollywoodu už dávno není nic svaté. Pokračování Jumanji? Jasně. Reboot Sám doma? Proč ne! Nejnovější oznámení tak vlastně nemá koho překvapit. David Fincher a… (více)

Sám doma, ale jinak?

Sám doma, ale jinak?

03.10.2019

Server Collider čerstvě vydal pár nových informací o nadcházejícím remaku kultovní vánoční komedie Sám doma, který dorazí na streamovací službu Disney+ nejspíš příští Vánoce. Nový snímek bude podle… (více)