Berlín, 1942. Friedrichu Weimerovi je sedmnáct a právě ukončil školu. Pochází z chudých poměrů, přesto však sní o tom, že v životě něco dokáže. Jediné, čemu se intenzivně věnuje, je amatérský box. Šanci dostává v okamžiku, kdy se setkává s chápavým Voglerem, který sdílí jeho boxerskou vášeň a učí na elitní nacistické střední škole Nationalpolitische Erziehungsanstalt (Napola). Ten zajistí, aby tam byl Friedrich přijat, a stává se jeho mentorem. Friedrichovým novým přítelem se stává syn vysoce postaveného nacistického pohlavára Albrecht Stein - citlivý mladík, který před ním neskrývá své pochybnosti o ideologii, kterou si ostatní studenti nechávají bezmyšlenkovitě vtloukat do hlavy. V každodenní konfrontaci s tvrdým a námitky nepřipouštějícím drilem se Albrecht stále zřetelněji dostává do konfliktů. Friedrich pochopí, že kamarád si svůj osud zvolil i za cenu sebezničení. Rozhodne se, že využije posledního zbytku svobody, který mu osud nabízí, a pokusí se žít čestný život. (oficiální text distributora)

Wooke

Skvelá snímka, zobrazujúca dôležité fakty ohľadom nacistickej propagandy a vštepovania ideológie do mladých chalanov. Ak to vážne bolo takéto šialené, tak slovo hipster sa v tých časoch rovnalo smrti, čoho je dôkazom aj tento film. Všetci chalani sa preto snažili byť rovnakí, aby vyhovovali systému a hlavne vodcovi. Choré, hnusné a skazené. Tréningy boli dosť drsné, no to nebolo nič, oproti skúškam, ktoré museli podstúpiť. Dokonale to odzrkadlilo aj to, ako sa všetci snažili byť tými naj, aby si tí vyššie vybrali práve ich. Nečudujem sa, že potom po Nemecku pobehovalo toľko fanatikov. Samozrejme, že film nie je 100% autentický, ale tak akú takú predstavu vám o tom všetkom určite dá. Najviac ma zarmútilo, že tí chalani boli v rovnakom veku ako ja a aj sa chovali ako ja. Nechcel by som žiť v tých časoch. ()

Brano

Pre mňa jeden z najlepších filmov z nemeckej kinematografie. Dráma, ktorá zobrazuje tvrdé podmienky vo výcvikových táboroch, kde si Hitler budoval svoju novú elitu, ktorá neskôr ku koncu vojny plná fanatizmu bola povolaná, aby bránila nemeckú ríšu. Z niektorých scén, až behal mráz po chrbte (plávanie popod ľad, scéna s granátmi, alebo strieľanie do ruských detí) Hlavnou témou tohto filmu bol život mladého boxera Friedricha, ktorý plný ideálov sa rozhodol študovať na tejto elitnej škole a postupne sa formuje a mení vzťah k celej tretej ríši. Skvelý scenár a takisto musím vyzdvihnúť výborné vybraných hercov, ktorý ma dokázali presvedčiť. Tento film tiež označím ako jeden z najlepších z obdobia druhej svetovej vojny, oplatí sa vidieť. ()

Hjuud

Bylo to fakt dobrý, jenom těsně tomu uteklo 5*, ale shoduji se s místními odborníky, že to bylo trochu takové televisní. Moc se mi to líbilo, utíkalo to, ale možná se z toho dalo vytřískat ještě více emocí. Musím ocenit také výkon hlavního árijského mladíka, zahrál to opravdu kvalitně, stejně jako otec-straník. ()

pasqviL

Na německý film je to kvalitní snímek. Silná atmosféra, ale předvídatelný děj. Když to do vás valí už od mala tak se potom nedivte že vám to příjde normální :) ()

smrtubohem

Zážitek z filmu v kině byl parádní, obsah není zlej, několik momentů je tu opravdu silných. Díky tomu, že si film udělali Němci sami, nedočkáme se tradičního neinteligentního vysmívání éře Třetí Říše, kterého, přiznejme si otevřeně, bylo ažaž. ()

Ani.

Od tohoto filmu jsem moc neočekávala, ale příjemně mě překvapil i podle mě netradičním pojetím. Max Riemelt se perfektně hodí na hlavní roli. Neočekávejte od toho velikou akci ani zběsilé přestřelky, ale perfektně zpracovaný příběh. ()

gaara1

Napola - střední nacistická škola, kde drezúrou a vymýváním mozků Třetí Říše připravuje elitní zabijáky pro boj s nepřáteli.Herecky dobře zahrané a bylo to opravdu pro mě příjemné překvapení. ()

Plangitta

Musím přiznat, že Napola je film předvídatelný. Kluk chce to někam dotáhnout a potom se mu to splní, i když s tím nesouhlasí jeho rodiče. Ve škole se seznámí s Albrechtem a stanou se nejlepšími kamarády a šmírují spolu jednu kuchařku, jak jde do vany ( a prý nic nevidím). Chtěl být šampiónem v boxu a to se TÉMĚŘ splnilo. A potom kdo by si pomyslel, že pochcánek Siegfried si lehne na bombu. Od toho okamžiku si začíná uvědomovat, že to co se jim snaží ve škole vtloukat do hlavy, tak je trochu na hlavu. Ale teprve Alebrechtova sebevražda ho přesvědčí definitivně aby rezignoval a byl potupně vyhozen ze školy. A nakonec přece jen musel do fabriky (nejspíš). Celkově hodnotím 85%. ()

solisoli

Veľa podobných filmov s touto tematikou bolo natočených, ale tento príbeh sa vôbec neponášal na pravdivé fanatizovanie mladých chlapcov, ktorí sa hrnuli do týchto nacistických fanatických škôl za fiktívnou slávou a postavením, ktoré si nevedeli získať inak v spoločnosti normálnych ľudí. Pomaly začnú nemeckí režiséri presviedčať celý svet o kladnom význame fašistického Nemecka a jeho poslaní z čias Hitlera. Choré. Celý príbeh priehľadne naivný, nekonvenčný. Snáď iba jediný svetlý moment v postoji vysokopostaveného gestapáka voči svojmu synovi. ()

Joke_47

Skvělý film, skvělá atmosféra...mimochodem díky za tu roličku malýho nácka...=D natáčení bylo super...;-) až na to haj****ní...sice sem byl ve třinácti ještě malý pívo, ale už tenkrát mě to přišlo i před kamerou dost nechutný...=( ()

Vitex26

OBSAHUJE SPOILERY! Film s poměrně vysokými ambicemi (jak by také ne, náměty z období evropské nadvlády nacistického Německa zpravidla mají u diváků pozitivní ohlas), který však zejména režisérův vklad strhl k průměru. První kiksy v podobě úvodního boxerského zápasu trvajícího pár vteřin a dosti přehnané scény s granátem bych asi ještě přešel, ale ty další už ne. Za naprosté fiasko považuji epizodu v lese, která byla nelogická až hanba (opět vina zejména režisérova, je to natočené otřesně), podobně jako Albrechtova "sebevražda" pod ledem. O další boxerské vložce netřeba se zmiňovat. Film má však i vcelku silné momenty, ať již scény s matrací, knězem či oznámením rodičům o synově "sebevraždě." Kulisy novogotického Bouzova, někdejšího sídla řádu německých rytířů, jako místa, na kterém se de facto celý děj odehrává, českého diváka potěší, i když vážně nevím, jak by se studentům na dlážděném nádvoří cvičilo ve skutečnosti. Bohužel negativ je až příliš na to, aby si snímek zasloužil více než 3*, a to ještě s přimhouřením obou očí. ()

yelcin

Nemci proti Nemcom / nacizmu/. Nie všetci Nemci pojedli führerove tabletky dokonalosti a boli ľudia , ktorý nacizmus ako taký odsudzovali. Nie je to typický vojnový film, neodohráva sa na fronte a mohol byť zasadený do každého totalitného systému gumujúceho mladým ľudom mozgy. I keď ukážky z výchovy hitlerjugend to okorenili , hlavne nacvičovanie útoku granátom a ,,hrdinstvo ,, inštruktora. Nie je to tak dobré ako SWING KIDS s Ch.Balem a R.S.Leonardom , ale je to pozerateľné. ()

Brooxen

Slušně natočené drama. Nahlédnutí do jedné z Hitlerových škol, a nastínění jak lehké je někoho zfanatizovat. Film určitě stojí za zhlédnutí. Za mě 75% ()

Tony.Frisco

Asi si kuknem pár nemeckých filmov , sú totižto veľmi kvalitné nám europanom bližšie . Výborný herec v hlavnej úlohe Max Riemelt známy z Welle , ktorý je tiež kvalitným nemeckým filmom. ()