Berlín, 1942. Friedrichu Weimerovi je sedmnáct a právě ukončil školu. Pochází z chudých poměrů, přesto však sní o tom, že v životě něco dokáže. Jediné, čemu se intenzivně věnuje, je amatérský box. Šanci dostává v okamžiku, kdy se setkává s chápavým Voglerem, který sdílí jeho boxerskou vášeň a učí na elitní nacistické střední škole Nationalpolitische Erziehungsanstalt (Napola). Ten zajistí, aby tam byl Friedrich přijat, a stává se jeho mentorem. Friedrichovým novým přítelem se stává syn vysoce postaveného nacistického pohlavára Albrecht Stein - citlivý mladík, který před ním neskrývá své pochybnosti o ideologii, kterou si ostatní studenti nechávají bezmyšlenkovitě vtloukat do hlavy. V každodenní konfrontaci s tvrdým a námitky nepřipouštějícím drilem se Albrecht stále zřetelněji dostává do konfliktů. Friedrich pochopí, že kamarád si svůj osud zvolil i za cenu sebezničení. Rozhodne se, že využije posledního zbytku svobody, který mu osud nabízí, a pokusí se žít čestný život. (oficiální text distributora)

samaell

Hitlerova elita staví hlavně na hrůzách tehdejšího režimu a taky na tom, že divák všechno ostatní přehlédne.. Inu musím říct, že pro dobrý historický film s nacistickým námětem nestačí jen nálepka "podle skutečných událostí".. ()

bono22vox

Přestože Napola vytěžila závažné téma jen napolo, stále nabízí silný zážitek, a právě proto přidávám ještě tu čtvrtou hvězdu... ()

Sign

Jeden z nejúžasnějších pohledů na ten nejbrutálnější konflikt historie lidstva z pohledu v té době všemi nenáviděnými Němci, já sám jsem proti všemu co tohle obnáší ale zde je ukázáno jak to vlastně bylo a fungovalo, né každý byl fašista a né každý v tyhle ´´sračky´´ věřil, nádherně ukázáno jak to fungovalo pokud jste na škole nacistické byli od mala a vandrovali to do Vás tak ste prostě defakto neměli na vybranou a věděli jste že je to správné, pokud tedy se neobjevil někdo jako hlavní postavy kteří na tuto strašnou školu proti lidskosti přišli už se svým vlastním myšlením a pohledem na život, a pochopili... ()

ZnalecH

Velkolepý (předvídatelný) příběh (pohádka) o muži (klukovi), který se vzepřel svému osudu (byl hloupý a nedovedl plnit rozkazy) a bojoval až do konce (no nic jiného mu nezbývalo). ()

Nix

Film mne překvapil, hodně dobře zpracované a zase je tu trochu jiný pohled na svět Německa, i když v některých případech nepřekvapí, protože se takové chování dalo očekávat, ale i tak tuhne někdy krev v žilách. Solidní drama. ()

Lichty

Chvílemi na mě dýchala možná až přemíra inspirace ve Společnosti mrtvých básníků a co se týče boxu tak i v mnoha dalších podobných filmech. I přesto je ale téma Napoly, coby elity Adolfa Hitlera, velmi neokoukané a za klad se dají považovat i sympatičtí herci v hlavních rolích. Režisér Dennis Gansel tímto udělal velký krok z podřadných ptákovin pro teenagery ke skutečně závažnému dramatu. A já nemám v podstatě co bych mu dál vytknul. ()

Sundance.cz

Film o válce bez války (spíše drama), o lidské nelidskosti a o poslušnosti vs. rozum. K dokonalosti tomu přeci jen něco chybí, ale vůbec jsem se nenudil celý film. Velmi příjemné zpracování. 75 % ()

celticek

Nebylo to špatné. Nejsilnější je asi scéna s granátem a esej od Albrechta Steina. Filmů s takovým výchovným charakterem není nikdy dost. A ten nádherný Bouzov.. ()

windows

Snímek s Maxem Riemeltem, který se solidně vžil do "elity mladých", i když boxerský výkon byl chabší. Hrad Bouzov a pražské ateliéry příjemně zapadly do scény Hitlerovy mašinerie. ()

shini

Filmu lze pár věcí jistě vytknout- předvídatelnost, příliš se táhnoucí první půlku děje, nerealističnost a trochu klišé v některých částech. Hlavní hrdina je ale výborný a přesvědčivý, snímku nechybí atmosféra, napětí a krásné hudební dokreslení. Pozitiva převažují. Stejně si uvědomuju, jak velmi subjektivní je moje hodnocení. Některé scény se mi vracely ještě dlouho po shlédnutí filmu (výbuch granátu, první pomoc poskytovaná postřelenému zajatci, zamrzlé jezero...) ()

vozralec

Výchova malých esesáčků. Dokonce došlo i na sblížení těl ve sprchách (ovšem bez spadnutého mýdla). Pár momentů předvídatelných. Záslužné téma. ()

Scraffy

Celkom príjemný film, ktorý je zasadený do reálneho prostredia. Herecky to je zvládnuté na jednotku a scenár je naozaj dobrý. Je zaujímavé vidieť "vnútro" Nemecka nemeckými očami. ()

Yahey

Studie nacistické výchovy elitních ss mladíků, která je vlastně obdobou středověkých německých rytířů a také foglarových skautů - ideály jsou takřka totožné. Všichni jsme v tomto věku ochotní uvěřit velkým ideálům a umírat za ně. Podléháme archetypu hrdiny, jsme jím okouzleni. .. Bolestivé je pak zjištění, že ono temné zlo není na druhé straně Rozdělovací třídy, ale především také v nás samých. Jakmile to jednou nazřeme, nemůžeme už s čistým svědomím útočit na ty "zlé" na druhé straně barikády. Už něco víme o svém stínu. A pak už nejsou tyto velké ideologické masakry, které nám ukázalo 20. století, možné. -- Film ukazuje konflikt mezi konformním zařazením se mezi adorovanou elitu, což nám přináší potlesk a slávu - anebo mezi následováním vlastního svědomí a srdce, byť bychom tak měli o všechny výhody přijít. ()

JK77

fajn herecke vykony. Co uz doba bola kruta, chybal mi tam uz len nejaky romanik s tymi babami co ich obsluhovali. Teda nieze by mi moc chybal ale predpokladal som ho tam a nic nebolo :-) ()

froid

Upřímě ten příběh se mi zdál hrozně naivní. Celkově to působí televizním dojmem. I když herecký výkon Maxe Riemelt mě velice potěšil. ()

jafuska

nacistický film, který pojednává o skupině mladých lidí, kteří si naivně mysleli, že když vstoupí do elitní školy pod vedením nacistických vojáků, a v povzdálí Hitlera, že se z nich stanou muži, ale to byl velký omyl, tady je jasně ukázáno, že nacisti byli zlo, a mladí lidé nevěděli sami, o je dobré a co ne, protože jim bylo říkáno, že to co dělají je správné, ale v průběhu filmu dojde k mnoha tragédiím, které otřesou hodně mladých mužů v této škole, Nevím, jestli je dobře, aby se točily tyhle filmy a byli tímto podporováni lidé, že toto je ta správná cesta, ale at si každý udělá názor svůj, pro mě toto byla výstraha, že tento styl života určitě ne, ()

migele

Předvídatelný děj způsobí, že u toho nemusíte moc přemýšlet, jinak nacistická čistka mozku, kde slabí zahynou. Nedržíš krok a hubu= máš problém. Chladné a syrové. V podstatě, jak nad tím přemýšlím, je to jen silné psychologické drama, pokud se vžijete do postav, pokud ne, tak je to nudný film bez hlubšího významu s par mrtvolami a problémovým žákem. ()