Film vychází z původní populární hry Bloodrayne. V osmnáctém století, v Rumunsku, Rayne, mladá dhampirka (napůl člověk a napůl upír), náchylná ke slepé zuřivosti z krve, ale posedlá výčitkami svědomí k lidem, se snaží pomstít matčin únos a vraždu, kterou spáchal její otec Kagan, král upírů. Osiřelá a přinucena hledat si útočiště v cirkusovém, šíleném představení, které je jediným místem, kde jsou její schopnosti tolerovány, Rayne nezná své schopnosti dokud jedné noci neochutná lidskou krev, když se postaví proti muži-silákovi z cirkusu. Sžírána krvežíznivostí a trápená svou novou identitou se transformuje do Bloodrayne a živí se krví upírů, odmítajíc brát život nevinným lidem. Dva lovci upírů, Sebastian a Vladimir z Brimstonské společnosti ji přemluví, aby se připojila k jejich úkolu, zničit nejhoršího a nemojcnějšího ze všech upírů v zemi, jejího otce. Závodí při hledání třech ústrojí - talismanů: Srdce, oko, a žebro tepané z praotce upíra, Beliara, po kterém touží i Kagan. Talismany dávají jejich držiteli moc přivést zem do temnoty dovolující ovládnout upíří plémě navždy... (oficiální text distributora)

Hitman_47

Ajajajajaj..no, tak začnem. Uwe se s tím moc nesere...celý film má seriálovou "kameru" a kulisy (imho tohle bylo už patrné při historické scéně v HotD). Dále bych se rád zmínil o choreografii soubojů => děs jak cyp, imho jediná celkem dobře zvládnutá soubojová scénka byla jedna z posledních, ale teď nemyslím bitku Rayne X Kagen (ta byla hrozně debilní), myslím tu těsně předtím (ta hromadná) => tam totiž Uweho napadlo použít tzv. "mírně zrychlenou kameru," takže ty souboje opravdu vypadaly jako souboje a ne jako souboj dětí na fotbalovém hřišti s dřevěnými mečíky. Ale zase myslím, že to nebyla až taková chyba herců...upřímně pochybuju, že jim Uwe zaplatil "bojový" výcvik...teď kapitola "Rayne and her blades" - normální hrůza, je tu ovšem další ALE...nemůžeme to dávat za vinu Kristanně, protože jak všichni moc dobře víme, tak herní Rayne má ty čepele "přikurtované" k loktům...a ono to má svůj rozumný důvod => mají pevný základ. Nevím, kterého debila napadlo udělat čepele ve stylu policajtských nástrojů jménem tonfa...No a teď obhájím ty svoje dvě hvězdičky. Ta první je za brutalitu (sice to někdy vypadalo až moc uměle, ale i tak se na to celkem příjemně koukalo a navíc krev a uřezané končetiny k Bloodrayne odjakživa patří) a druhá hvězda je za Kristannu a za to, že měla žaludek ukázat "dvojčata" zrovna v Uweho filmu :) Nevím jak to ve skutečnosti je, ale mám takový dojem, že všichni hollywoodští herci maj nějakou sázku, která spočívá v "appearence" v Uweho filmech a jak moc velký extrém tam dovedou předvést :) No...ale jestli Uwe takto zmrdá i Far cry, teď mám konkrétně na mysli tu seriálovou kameru, tak mu osobně uřežu koule a hodím je prasatům. ()

Le_Chuck

Štáb Bloodrayne sa ráno zobudí kukne do scénára a celé doobedie pri kávičke s koblihami premýšlajú, čo sa vlastne dnes bude točiť. Okolo obeda to Uwe už nevydrží, lebo film nadovšetko miluje a námatkou nalistuje stránku, bodne prstom a zakričí: "TOTO". Polovica štábu medzičasom zmizla na obed, po ktorom treba dať šlofíka a potom sa môže točiť. Však ono sa to nejak zostrihá. Dve slovíčka ktoré mi pri výčte ostatných negatív v ostatných komentoch chýbajú: motivácia a gradácia. Totálna absencia oboch jak z pohľadu celého filmu, tak aj z pohľadu jednotlivých scénok a správania sa postáv, z toho robia nekonečne nudný, plochý nedovarok z hektolitrami krvi a sexuálnym aktom o mreže (za tieto dve veci bod). Boll to Wooda proste chce trhnúť. ()

MM_Ramone

Videohru, z ktorej tento film vychádza, som nikdy nehral. Takže som sa mohol na to nezaujato pozerať, čiste ako na filmový horror. Išiel som do toho s obavami, pretože som už videl jeden Bollov film - House Of the Dead. A to teda bola poriadna žumpa. BloodRayne na tom nie je o moc lepšie. Má to úroveň televíznej inscenácie a pôsobi to hrozne nepresvedčivo. Uwe Boll je babrák bez kvapky talentu. * ()

D.Moore

Tak... Hmm... Odpad to není, ale špatný film, to už ano. Asi nejvíce mě zamrzel odklon od příběhu PC hry - čekal jsem, že uvidím Rayne ve zpomalených záběrech porcující těla wehrmachťáků, ale bohužel. Pan Boll se rozhodl jinak a pokusil se (což byla ovšem snaha, kterou je třeba ocenit) příběh ozvláštnit klasickým motivem pomsty a podívat se na upírčiny začátky. To, že se mu pokus nepodařil, je už věc jiná. Alespoň že film obsadil tolika známými tvářemi (jak to dělá, že je ukecá?) a Bloodrayne tedy láká na typově přesnou Kristannu Loken v hlavní roli a slizkého Kingsleyho, sympatického Madsena a megaúchylného Meat Loafa či Kiera v rolích vedlejších. Za hereckou sestavu dávám jednu hvězdu, půl druhé za několik zábavných scén, a za neuvěřitelný fakt, že jsem tenhle film dokoukal a nezdál se mi tak nesnesitelně nablblý, jako většině zdejších znalců, je zaokrouhluji nahoru. ()

2Pac

Rozculovat sa nad schopnostami Uwe Bolla je zbytocne. Ten chlap musi mat ohromny vplyv, alebo charizmu, alebo bohvie co, ze mu hollywoodsky papalasi dovolia tocit take braky. Chapem, ze natocit film podla pocitacovej hry moze byt tazke, ale ked sa uz do toho pustil, je to jeho starost. Urcitym kladnym prvkom filmu su dost umele, ale predsa len pekne krvave "gore" sceny a slusny vystrih (a mozno aj cosi viac ;-) z uplne toporne hrajucej Kristanny Loken. Rozum sa mi zastavuje nad tou plejadou celkom slusnych hercov, co sa nechali nahovorit na Rayne. BTW. Michelle Rodriguez ma tymi svojimi tupymi charaktermi uz zacina celkom nudit. ()

petero

Boll si zaslúži len jednu poklonu. A to, že dokáže do svojich filmov naverbovať zaujímavých hercov. Ako to dokázal zrejme ostane ďalším divom sveta a či ho za to v budúcnosti budú preklínať že im zničil kariéru je už ich problém. Boll sa svojimi adaptáciami hier zaradil medzi kráľov zlých filmov (adaptáciou Dungeon Siedge sa z toho chce vymaniť) a hlavne stal sa svetoznámym režisérom (aspoň v našich končinách určite). House of the Dead je fandovské blbnutie, Alone in the Dark je film ktorý nedéva žiadny zmysel. Ale Bolla to nezastaví. Do Bloodrayne najal doteraz svoju najskvelejšiu hereckú zostavu (no ani to nepomohlo) a to sa mu podarilo aj pre Dungeon Siedge. Bloodrayne má konečne dej. Síce nie bohvieaký ale má. Herci sú však ... to ani nie je možné ale sú strašný. Niektorý sú tu len pre srandu králikov – Udo Kier, Billy Zane. Ďalší čo predvádzajú je hrôza. Michael Mardsen je zúfalosť sama o sebe a meč čo drží zbytočne v ruke mu len zavadzia. Predstaviteľ Kagana hlavného nepriateľa Bloodrayne je dedko pomaly neschopný pohybu. To sa máme akože tešiť na finále? Michelle Rodriguez hrá znova drsnú ženu ale to je asi tak všetko a o ostatku sa netreba zmieňovať. Prekvapivo a našťastie najlepšie to zahrala bývalá modelka Kristanna Loken ktorej úloha sekla možno ešte viac ako T-X. Dej je posúvaný tým štýlom že herci vpochodujú do záberu a vysypú zo seba pár viet – niekde som to už videl, žeby vo filme Eda Wooda?! Bloodrayne si z hry okrem hlavnej predstaviteľky priniesla len svoje meče a pár bojových otočiek, vysávací skok na protivníka, čo to krvy a dozvedeli sme sa niečo z jej minulosti v ktorej sa táto adaptácia odohráva. Unrated verzia obsahuje veľkú porciu striekajúcej krvi. ()

-bad-mad-wolf- odpad!

Herní Rayne byla pekelně šukedelická vampírka, kostící a sající (bez dvojsmyslu) nácky a potvory na potkání. Řežba. V podání Uwe Bolla sledujeme tragicky nevýraznou Kristiannu Loken v něčem, co vypadá jako gigantický středověký airbrush s rudou barvou. Ne, tohle opravdu ne. Film má ksicht jako hodně blbá televizní variace na Pána prstenů a krvavé scény jsou tak strašně přemrštěné, že už vlastně ani nejsou brutální. Dle Uweho masakróznost spočívá v useknutí končetiny a následné krvavé niagáře - nemocnice by z takových dárců měly radost. Kristiana Loken je zajímavá snad jen v momentě, kdy v zájmu nalákání většího počtu nadržených zvědavců ukáže kozy, Michelle Rodriguez se sem nehodí a chudák Ben Kingsley si možná neuvědomoval, do čeho to šlape. A abych si ještě přisadil, bojové scény jsou trapné a je to strašná nuda. ()

Pepinec

Už asi půl hodiny přemýšlím, jak napsat komentář, aniž bych použil slova Boll, Kingsley, Loken, hnůj a kozy. Přátelé, odpusťte mi to, ale taková věc není možná... ()

Pilda17

Hrál jsem hru, která mě svým způsobem celkem bavila, ale co je toto?! Přesný důkaz toho, že se dá spackat snad cokoliv! ()

Deimos

DivX-Večer s Uwe Bollem/// Obsazení 7/10 Děj 3/10 Hudba 5/10 Efekty 5/10/// +Bloodrayne nevypadá úplně marně, obsazení -scénář, dialogy/// Když jsem slyšel před 6 možná 7 lety o tom, že se má točit BloodRayne, byl jsem velice natěšený. Navíc první hodnocení zde byly kolem 50%, takže jisté naděje tu byly. Jenže pak jsem viděl Bollův jiný film a řekl jsem si, že to vlastně hned vidět nemusím. Dnes se však naskytla příležitost vidět všechny jeho tři BloodRayne filmy pohromadě. Říkáte si že to je hodně odvážně. Řeknu vám, ještě odvážnější bylo to završit filmem Hercules 3D, ale o tom až jindy. Nevím jak na to Uwe přišel že BloodRayne zasadil do 18tého století a taky nevím kde sehnal tak hvězdné obsazení. Já bych čekal že Rayne bude kosit nácky za druhé světové a ono je z toho obyčejná fantasy podobná mírně Underworldu, ale opravdu jen mírně. Takovýchto bezvýznamných fantasy jsme tu měli už desítky a zde jediné co spojuje film s hrou je hlavní hrdinka a jméno filmu. Zbytek je vycucaný z prstu. A jestli jsem to byl ochoten odpustit u Dangeon Siege, tady se to odpustit nedá. Jinak je zajímavé sledovat herce jak se snaží něco hrát (zejména Ben Kingsley) ale vůbec nemají co. Takže vlastně proč takové hodnocení? Předně za Kristannu Loken, která je velmi podobná pravé podobě Rayne. Rovněž akce není úplně marná a výprava je alespoň trochu koukatelná. Takže vyloženě průšvih to není, jen zbytečné vykrádání námětu a ve výsledku podprůměrná upírská fantasy./// Celkem 45%/// ()

k212

Bloodrayne je buď a) televizní pohádka pro dospělé nebo za b) cool a sexy akční film s upírskou tematikou pro teenagery. Odpověď : není ani jedno. První trpí deficitem normálních slov a děje (lépe řečeno trpí stupiditou), a to druhé zase postrádá nějakou tu dobře natočenou a sestříhanou krvavou smršť. Navíc ani jedno nemá atmosféru. Co se týká obsazení, tak to mi nejspíš z duše vyčetl Lateef, jehož komentář mě velmi rozesmál... i když nad tímhle dílkem by člověk měl nejspíš zaplakat. 10%. ()

dr.horrible

Stiahol som to okamžite po dopozeraní House of the Dead a čakal som podobnú halucináciu. A tak ma Bloodrayne sklamala. Síce by som ju tiež ani nenazýval filmom a technická stránka a celkový vizuál sú ešte aspoň dve-tri triedy za Xenou, ale nie je to až taký shit, aby to bola aj sranda. Rovnako ako HotD je Rayne niekde ďaleko za (respektíve pod) hranicou hodnotiteľnosti a tentokrát body za zábavnosť pridávať nebudem, dám ale aspoň po pól bode za gore a za erotickú scénu. Absolútne zbytočnú. Samozrejme nejde o tak silný zážitok ako Seven Seconds z Alone in the Dark, ale uzrel som Kristanninu bradavku! A vôbec, ja tam Uwemu tie nuly dávať nebudem. PS: Môj prvý komentár roku 2013. Som rád, že hneď k tak hodnotnému filmu. :3 ()

Anderton

Za krásnu Kristen to dáme tentokrát za dve. Nechápem Bollovu protekciu. To hrajú všetci títo uznávaní herci v jeho filmoch za trest? Za porušenie nejakej zmluvy so štúdiom? Je to záhada. Ak to beriete ako televíznu zábavu, ktorej sa dá odpusiť kriminálne postihnuteľné opisovanie všetkých okolitých fantasy, tak sa to povedzme, že dá zniesť. ()

teutates odpad!

Booože dejte už někdo Boll-ovi zvířecí kazajku a povinně na léčbu bez podmínečného propuštění... tohle je kluku na doživotí. Koho zajímá, jak tam nějaká Loken pobíhá v trapným oblečku a jakože zabíjí "upíry". Absolutně nechápu, jak přesvědčil Kingsley-ho do tady tý koliky. Nejenom, že to nemá ani hlavu ani patu, ale ještě to působí tak strašně lacině, že se chce člověku z toho až plakat. Mám pocit, že svým mobilem bych natočil akčnější promo, jak zajíc Tonda skáče po pohovce. Odpad! ()

Vitason

Již jako malý capart měl Uwe Boll jasno o svém budoucím povolání. V Düsseldorfu na pískovišti vyprávěl všem dětem, že se stane filmovým režisérem a zfilmuje všechny deskové hry (nakonec mu to vyšlo, ale se zaměřením na jinou herní platformu). ,,Ne nebudeš!" vykřikl vždy sousedovic Günter a praštil Uweho hrabičkami přes hlavu. No a na filmu je vidět, že Uwe podobných ran v dětství schytal zřejmě více, ale nebudu předbíhat... Bloodrayne je mé první setkání s panem režisérem. Zatím se mi úspěšně vyhýbal. Nebo já jemu. Těžko říct, kdo byl ve finále zajíc kličkující před tím druhým. Bylo to hlavně tím, že hry které si Uwe vybíral k převodu na filmové plátno, jsem nehrál. Ale pak přišla Bloodrayne, která mě docela bavila, ale dlouho jsem jí nehrál, protože jsem se nedostal přes toho velkého pavouka na začátku:-) Takže volbu, jaký film si od Bolla pustit jako první, jsem měl jasnou. Je pro mě trochu záhadou, jak mohl Uwe na takhle tupý scénář uhnat takové kvalitní obsazení. Představuji si to asi takhle. Kristině Loken nabídl roli s tím, že to bude její první charakterní role, ve které nebude muset běhat v těsném oblečku a ukazovat tělo, ale bude moci předvést svůj herecký talent (schválně hádejte, která scéna se jí jako jediná povedla:-). Michaelu Madsenovi tvrdil, že film produkuje jeho kámoš Tarantino. Kingsleye urval na to, že se chystá točit remake Gándhího a Michelle Rodriguez je na sračky zvyklá. Obsazení je sice dobré, ale herecké výkony jsou rovnocenné kvalitě scénáře. Kingsley zřejmě prokoukl stupiditu celého filmu hned po podepsání smlouvy, takže celý film sedí se strnulým výrazem a s velkou nevolí pronáší své repliky. Každou chvílí jsem čekal, že začne zívat. Kristině Loken by jste za její výkon zřejmě dali 20 korun na lístek směr herecká škola. Jediný kdo mi přišel alespoň trošičku obstojný byl Michael Madsen. Tak co kromě vedení herců a výběru scénáře zbabral Uwe dál? Neustále přehrává různé flashbacky, ale opravdu na každou blbost a nestydí se stejný flashback i několikrát zopakovat. Kamera je taky příšerná. Za nepřehledné souboje bych kameramanovi jeho kameru nejraději rozšlapal. Jediné co se mu alespoň trochu povedlo, jsou některé průlety kamery, které ovšem kompletně vykrádají Pána prstenů. Hudba je také velice slabá. Vlastně nevím o jediné složce filmu, kterou bych mohl pochválit. Není tu atmosféra, napětí ani pořádná akce. Bloodrayne je jako sestava Realu Madrid v nejhorší formě-samá hvězda, ale výkon žádný. Jednu hvězdičku dávám za nahou Kristinu Loken (já odpady prostě nedávám, takže si vždy hledám alespoň nějaký důvod). P.S. Ať si Uwe mrví počítačové hry dál, ale ať mi nešahá na Diablo. ()

klerik

Nieže by som momentálne prežíval nejakú krízu, ale ja som sa bavil :) Uwe je fanatik a tak som bol dopredu pripravený na podobnú nakladačku. Lepšie ako AINTD, ale o nič menej hlúpučke a (a teda aj) vtipné. Bolo to pekne krvavé, skratkovité a pomerne rýchlo to šliapalo do finále. "Komorný veľkofilm" s nevyužitím prostredia, s peknou Kristiannou, (vo finále) elegantným Kingsleym a tak trochu(!!!) naivným scenárom. DRAČIE DIERY boli asi poctivejšie, ale BloodRayne ma "uchvátil" viac... ()

korbitch22

Co říct,než jen chcípní ty vylízanej německej kretené co kurvíš moje nejoblibenější hry.Já ho někdy někde potkat tak ho zabiju. ()

Ben „Gándhí“ Kingsley se vrací do Indie

Ben „Gándhí“ Kingsley se vrací do Indie

28.11.2009

Krišna Pandit Bhandži, známý též jako Ben Kingsley, se vrací ke kořenům – jak genetickým, tak i ke kořenům své kariéry. V roce 1983 získal Oscara za hlavní roli v Gándhím a přestože později ukořistil… (více)

Ďalšia hra v rukách Bolla

Ďalšia hra v rukách Bolla

02.07.2005

Zázračný Nemec Uwe Boll si nedá pokoj. Jeho 20-miliónový Alone in the Dark nielenže (už tradične) pozbieral len tie najhoršie ohlasy a recenzie, ale, vďakabohu, v amerických kinách aj celkom slušne… (více)