poster

Albert, Albert (TV film)

Drama / Životopisný

Slovensko, 1995, 97 min

 • chalp
  odpad!

  Príšerné.(14.9.2009)

 • triatlet
  *****

  Krásný životopisný příběh. Na televizní zpracování bezchybné - životní osudy Alberta Škarvana jsou podány zajímavě, poutavě. Výborné herecké obsazení. János Bán v průběhu příběhu díky práci maskérů zestárne skutečně věrohodně. Příběh vhodně podkresluje hudba. Vypravěč - hlavní postava - nabízí množství úvah, reflexí. Zajímavá je pasáž, která zobrazuje azyl v Jasné Poljaně u Lva Nikolajeviče Tolstého (hrál ho Nikita Iljiš Tolstoj). "Nejhezčí kniha je zpověď člověka." Upoutá i setkání s "ráčkujícím Rusem, jakýmsi Uljanovem, který hlavního hrdinu moc nezaujal..."(14.8.2010)

 • Pitryx
  *

  Tak jsem marně bádal, proč natočen „film“ o tomto člověku. Neuvěřitelně zbabělém a v podstatě podlém. Pak jsem na to přišel, komunistický vlezdoprdelník. Ale proč se to točilo dávno po pádu těchto zrůd? Tak na to už jsem nepřišel a je mi to jedno. Mi šlo jen a jen to vidět Otíka ve vážné roli. A musím přiznat, i když zde moc možností neměl, celkem mu to jde. Mne celkově film nebavil, bylo to takové mdlé, bez chuti. Za některé myšlenky dávám desítku a za sem tam hezkou kameru další. Víc dát nelze.(9.3.2018)

 • WANDRWALL
  ***

  Můj první dojem byl skvělý. Krásný životopisný film. Jenomže když jsem ten film viděl podruhé, už mi to přišlo jako slepenec, a když jsem to viděl potřetí, tak už se mi líbilo jen dvacet procent filmu.***A přece jde o výpověď o době, přes hlavní postavu, Alberta Škarva, jeho těžkosti, jeho vztahy.***Film patří pro mě mezi ty, které hodnotím hodně vysoko, protože není moc tak dobře napsaných a natočených filmů.(29.6.2011)

 • troufalka
  ***

  Přiznám se, že mi postava Alberta Škarvana nijak zvlášť k srdci nepřirostla.(5.9.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace