Divotvorný hrnec

Nestárnoucí muzikál v režii Francise Forda Coppoly se skvělým Fredem Astairem je založen na brodwayské show ze 40. let. Tajemný Ir se přestěhuje do malého jižanského městečka. Má v plánu zakopat kouzelný hrnec zlata, který ukradl skřítkovi Ogovi, a vypěstovat si tak bohatou "úrodu". Ale jeho plány jsou zničeny ve chvíli, kdy jeho dcera Sharon vysloví nesprávné přání ve chvíli, kdy stojí nad kouzelným hrncem. (oficiální text distributora)

thanks

"Neumí přednášet, neumí zpívat a je plešatý.Tanec mu jakž takž jde"(Jeden z vedoucích společnosti Metro po zkušebních záběrech s Fredem Astairem, 1928) ()

Mykhaluu

Byl jsem z té barevnosti na naší černobílé televizi nějaký dezorientovaný... nebo, že bych to viděl jinde a víckrát?!? :-O :) Nu, každopádně, pokud je to onen film, kde se zaučující černý sluha učí "řítit jako drak, pane", tak super! :) Jo, a taky ty písničky... :) ()

kubilov

Mladý Francis Coppolis, vždy hravý Fred Astaire a muži i nemuži obletovaná Petula Clark a jejich Divotvorný hrnec. Muzikál, který je i přes svou veskrze pohádkovou atmosféru jedním z nejkrásnějších kousků tohoto žánru. Nestárnoucí písničky, skvělé herectví, milá a lehce naivní atmosféra doprovázená nádherným prostředím a všudypřítomnou dobrou náladou, která z filmu vyzařuje na kilometry. Jediným malým zádrhelem je tak lehce přehnaná stopáž, která mi ale u Coppoly nevadí snad nikdy, velmi milé překvapení. ()

ostravak30

Muzikál Divotvorný hrnec nebyl špatný. Nicméně přiznávám, že kupříkladu My Fair Lady, který miluju, nebo některé další, měly ve svém repertoáru jeden hit za druhým. Zde jsme se jich zase až tolika nedočkali. Příběh sám o sobě je jinak docela zamotaný a na můj vkus se snímek zbytečně táhne. Kdybychom viděli hodinu čtyřicet až dvě hodiny, myslím, že by to docela stačilo. Takže jen dodám, nebylo to špatné, a jsem rád, že jsem to viděl, ale jednou mi to stačilo. A ještě jedna poznámka: škoda, že taková legenda, jakým byl a je Fred Astaire nedostal ve snímku více prostoru na předvedení svého umění. ()

Pitryx

Většinu skladeb jsem znal, ale vůbec netušil, že patří do tohoto muzikálu. Občas jsem se ztratil v ději. Má to skvělou hudbu, ale někdy už to na mne bylo fakt moc dlouhé. Příběh jako takový je trošku naivní a někdy se tam zbytečně plácá moc osob a dalších zbytečností. Mělo to být kratší. ()

mac000

Úžasná hudební čísla a taneční scény, skvělý Astaire a Clarková. A k tomu navíc 70 mm panoramatická projekce v kinech. Tedy jeden z nejúžasnějších zážitků v čs. kinech roku 1970, kdy byl film oficiálně uveden do naší distribuce (ale ono se na něj dá dobře koukat v televizi i dnes). ()

Gig

Slyšíš? To je skřivánek jako u nás v Čechách.... tedy v Gloca Mora :) Nádherné obrazy, pohádka irsko-americká, krásné písně, které u nás přebásnili W+V. Kdo by neznal: Množení, S čertem si hrát, Když z chudáka náhle se stane boháč..... jó hold to bylo tam, tam, tam za tou duhou, za modrou oblohou a snad ještě dál. Do dnes mám před očima tu nádhernou choreografii s výborným tanečníkem Fredem Astairem. Tichá (němá) Susan, která bosá tančí v potoce a objeví divotvorný hrnec zlata. Jen si říkám, škoda, že se u nás neuchoval záznam s Werichem a Soňou Červenou a česko-americkou pohádkou, kde skříta Ouga nahradil neméně kouzelný vodník Čochtan, okres Třeboň. ()

LencaN

Mezi 3 a 4*. Bylo to pohádkové a snové. Hltala jsem scénky v lese, kde byly neuvěřitelné roztomilé a útulné kulisy. Irský skřítek hledající svůj ukradený kotlík zlata byl nejlepší postavou filmu. Jinak děj dost pokulhával. Sice taneční čísla byla pěkná, ani Fred Astaire mi tady jako už stařík nevadil (to v mladších letech to bylo horší). Ale bylo tady na mě až moc moralizování - černoch/běloch. Nechápu tu stopáž, některé pasáže tam vyloženě dělaly páté kolo u vozu. Nejlepší song filmu - Look to the rainbow. ()

brasek

Sklamanie... tento rozprávkový muzikál mi nesadol, moje očakávania boli niekde inde. Nezáživný príbeh, miestami nie príliš podarený prechod z dialógov do tanečného prejavu a spevu. Fred Astaire, nuž klobúk dole v pokročilom veku a ako mladík! ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

Heywood

Já to viděl jako malé dítě. V Kině. A byl jsem strašlivě zklamán.  Stará bréca 34 si nabrnkla flákače. A starý vychcánek hledal jak by rychle k penězům přišel. Bylo mi 15. Byli pro mě kreténi. Hiudba se mi ale líbila. Tak jsem si to pustil znovu:   Stará bréca 34 si nabrnkla flákače. A starý vychcánek hledal jak by rychle k penězům přišel. Nic se nezměnilo. Můj pohled: stare decisis. Měl jsem radost, že jsem v 15 nebyl kretén. 40% za víc tahle sračka nestála. ()

Dr.dogous

Roztomilá, trochu i angažována pohádka. Imigrant Ir (Fred Astair) ukradl skřítkovi Ogovi hrnec plný kulaťoučkých, žlutých zlatáčků, který zakopal v USA. Láska ke zlatu bývá prosta postranních úmyslů. Krásné taneční kreace, pěkné písníčky, vizuálně koukatelné. Co mě iritovalo: upištěný Og a roztahaně, utahaná stopáž. 65% ()