Přece neutekl od pařížských mafiánů, aby se stal terčem pro amazonské zabijáky! Francoisi Perrinovi se vždy podařilo nějakým způsobem své dluhy z karet zaplatit. Život na vysoké noze přece jen něco stojí. Ale tentokrát těch sto tisíc dolarů ne a ne sehnat. Mafiánské dluhy bývají mnohem nebezpečnější než dluhy u banky. První výstraha se ještě přežije, ale druhá… Perrin má starostí až nad hlavu, nebo lépe řečeno o hlavu, a tak, když si ho v noci uprostřed Paříže vybere polonahý Indián jako muže, který má zachránit jeho duši kdesi v Amazonii, je to pro něj jen špatný vtip v nejméně vhodnou dobu. Avšak velmi brzy a rád přijme závazek, který mu pomůže zbavit se mafiánských vymahačů. Čeká ho cesta k brazilským indiánům, kde má, uprostřed deštných pralesů, najít šamanovu duši. V té chvíli ještě tento lehkovážný pohledný muž zdaleka netuší, že při záchraně duše toho druhého je jen krůček k nalezení duše vlastní... Hvězdami filmu režiséra Francise Vebera jsou Jean Reno a herec a zpěvák Patrick Bruel. (Česká televize)

allegria

Nádherná krajina, krásná hudba, sympaťák Reno a skvělá základní myšlenka... Navíc jsem se párkrát i upřímně zasmála. Co víc si přát. ()

Heywood

Taková oddychovka s milými herci a jednou modelkou, v zásadě skoropitomost, ale s poselstvím, že vždy se dá začít znovu, je důležité mít s kým ten nový začíáek startovat a říct si, co vlastně od toho života čeká. Je to tam podprahově happyendově nabídnuté a s krásným exteriéry je to na 55%. ()

PTuranyi

Priemerný dobrodružný film s ekologickým podtextom. Príbeh je síce zaujímavý, pretože hľadať dušu v amazonskom pralese znie dosť dobrodružne ale Jean Reno vo vedľajšej úlohe nie je vo svojej koži a rovnako ako zbytok hercov sa potáca od scény k scéne. Chýba napätie a ani snaha o humor sa veľmi nedarí. Patrick Bruel v hlavnej úlohe vyvoleného nie je ani komický ani akčný síce porazí Dannyho Treja ale samotnú šamanovu dušu nenájde. Možno preto, že na je hľadanie rezignoval už na začiatku. Na samotnú záchranu šamana to však zrejme stačí, na dobrý film však nie. ()

drdus

Jen 64%? Tenhle film si zaslouží mnohem víc! Výborný scénář, skvělé herecké výkony, solidní humor, prostě dobře strávených 100 minut. ()

tulen

Máte rádi pohádky ? Pak se vám jistě tahle zabalená do formy dobrodružné komedie bude taky líbit. Má to nápad a švih, herecké obsazení je velmi povedené. I když je víceméně jasné jak to dopadne - pohádka přece většinou nekončí špatně - tak to vlastně vůbec nevadí. Příjemné, odpočinkové pokoukání, které mne ani nenudilo ani ničím neiritovalo. K tomu hezké záběry a příjemná nevtíravá hudba. ()

Spike86

Trocha těch komediálních prvků, kvalitní herci, francouzský šarm a lehkost, dobrodružnost, hezké záběry Amazonie a poukázání na jiné hodnoty, než jaké jsou ve "vyspělé" civilizaci a na světě je velmi příjemný francouzský film, ze kterého jsem měl opravdu dobrý pocit. 79% ()

gizi

Veberův slabší snímek, který je až moc zdlouhavý a nudný, a především celou dobu leze na nervy Perrin se svou povahou (jak píše novoten), to mi pilo krev. 65%, 21.2.2015. ()

Sa.sa

Zajímavý námět i provedení... Rozhodně jsem se rád podíval, navíc Rena mám rád + krásné prostředí tak co víc si přát... ()

Strogov

Cože ?? Čtu komentáře ostatních a nestačím se divit. Jaguár je výjmečný film, má zajímavou i když ne zcela reálnou myšlenku, děj se netáhne ale ubíhá krásně plynule. Film netáhne jenom Reno, ale i Bruel, je v roli naprosto přesvědčivý. Jejich vzájemné konverzace patří k tomu nejlepšímu ve filmu. Je velká škoda, že tenhle krásný film s nádhernou ústřední melodií u nás zapadl do neznáma, což je vidět na počtu komentářů. ()

JARDAHONDA

Dobrodružná a milá komedie, která přivede diváka na jiné hodnoty, než nám nabízí tento svět... Pečlivý scénář, slušné herecké výkony a krásné záběry Amazonie u mě boduje **** ()

bratr_jezek

Bez Jeana Rena by filmu něco chybělo, zde však hraje jen vedlejší postavu k "civilizovanějšímu" Perrinovi. Když je tento obyčejný úředník vtažen do kolotoče kolem šamana a pralesů (kam se ke své hrůze a k pobavení diváků) musí vydat, čeká diváka příjemný film okořeněný mystikou, humorem a opravdu ukázkovým záporákem (hold Danny Trejo). ()

baska23

Podľa mňa je to veľmi zaujímavý film o tom ako Francois našiel sám seba, dosť nezvyčajným až nereálnym spôsobom. Páčilo sa mi tu, že Francois bol v podstate normálny človek s vlastnými problémami a tým, že chcel pred nimi utiecť si vlastne narobil problémy ešte väčšie. Skúška ohňom mu však pomohla nájsť samého seba. Dôvera indiánskeho šamana v neznámeho cudzinca je obdivuhodná ale k indiánskej kultúre asi aj typická. Ale vznikli s ním veľmi vtipné scénky, čiže som sa mala na čo pozerať.Jean Reno ma opäť nesklamal a svoj herecký výkon zvládol na 1.Trochu mi tam však vadilo, že niektoré scény tam podľa mňa boli zbytočné-len snaha o predlženie filmu. Ale inak celkom slušný film na nudné večery. ()

Honey007

Přijemná lehká francouzská komedie. Hledáte-li něco nenáročného pro příjemný oddychový večer, je toto opravdu dobrá volba. 75% ()

evita_

Áno áno, pán Jaguár je proste vizuálne moja triedna zo základnej školy. To tá podoba je až neskutočná. Úprimne, nie som veľký fanúšik francúzskych filmov a nikdy som ani nebola, ale Žán je božský. On si zaslúži všetky hviezdy sveta a kvôli nemu by som si pozrela akýkoľvek francúzsky film. ()

andy60

Dvě věci lze hodnotit jako pastvu pro oči - P. Velasquez a povedené záběry na místní krajinu. Jako protipól působí hlavní hrdina - nesympatický a náladový, navíc vězící až po uši v dluzích. Ani ten indián (i když měl ušlechtilé myšlenky), mně k srdci nepřirostl. ()