ssfan

Tento film má celkem zajímavý příběh, slušnou kameru i režii. Je natočen v zajímavém a mrazivém prostředí, ale moc napětí v něm nebylo. Lepší je rozhodně až druhá polovina, kde se naplno ukazuje herecký talent Jona Voighta. Hudba taky ujde, ale pořád váhám mezi 3 a 4. 70% ()

Pecival

S úžasem jsem sledoval hrajícího Erica Robertse, který byl na mojí stupnici břídilů hodně vysoko. Jeho postava ne přéliš inteligentního uprchlíka mi sice docela lezla na nervy, ale zahrál ji fakt solidně. Stejně dobrý byl Jon Vogith v roli pološíleného tvrďáka, nicméně zde to není zase takové překvapení. Ikdyž na mě atmosféra svišticího vlaku moc dojem nedělala, hudba Trevora Jonese mi občas lezla na nervy (ale někdy se mi zase líbila), dobře jsem se bavil. Hodně silný závěr, ikdyž film má pár ne zrovna malých logických chybek, v klidu jsem je odpustil. ()

keoma26

"I to nejběsnější zvíře má v sobě kousek citu, já ne ... a proto nejsem zvíře." Richard III, W. Shakespeare. ()

bruceman7

Na mě šel z obrazovky skoro mráz... no a tísnivej pocit jakbysmet. Až na rychlej úvod a ještě rychlejší unik z věznice je to moc dobrý film, navíc zde pan Voight zahrál fakt vostrýho hajzla, kterýho stojí za to vidět. 75% ()

Kovaja

Nádherná zasněžená aliašská příroda z vlaku ve kterém se odehrávají osudy dvou uprchlíh vězňů a jedné zaměstnankyně dráhy. ()

bila.tecka

Další ze svižných thrillerů 80. let, které nestárnou. Na tomhle snímku by se měla vyučovat režie a střih. A kdo jiný než rodilý Rus může přinést do Hollywoodu krutou zimu, kde ten sníh a mráz cítíte i přes sklo obrazovky... Někteří vrahové zlo v sobě dokonale maskují, Manny Jona Voighta se nic skrývat snažit nemusí, grázl mu svítí z očí. ()

peetriss

Tento thriller je velmi příjemným překvapením a taktéž perfektní psychologickou studií povah dvou vězňů - jednoho citlivého a přátelského a druhého nelítostného, bez citu a bez jakéhokoli svědomí. Ale přesto nám film ukáže, že i v těchto duších se dá přecejen špetka lidskosti nalézt. To vše zasazeno do prostředí smrtící pasti jedoucí po kolejích, ze které není úniku, kde nebezpečí vytváří nečekaná pouta mezi hrdiny a dokonce vyvolává pocity sebeobětování se pro druhého. Herecké výkony jsou vynikající, především překvapil Eric Roberts, mrazivé napětí funguje dokonale, film má vynikající spád.. ()

tterez

Od Jona Voighta bych čekala víc. Absolutně zoufalý dialogy, co mi šly na nervy + na kameru odporný lidi, nechápu jak se jim je povedlo takhle zošklivit. Jak z roku 1960 a ne 1985. Ovšem konec dobrej.. 33% ()

Disease

Vcelku solidní herecké výkony, takže to funguje i v druhé "komornější" části. Za mě lepší než kdysi viděný Přejezd Cassandra. ()

sona123

Do splašeného vlaku se nám trochu zakousl zub času, i když relativně decentně, dívat se na to dá, jen ve dnešní záplavě všech těch adrenalinových záležitostí je to trošičku nuda. A to nemluvím o záběrech kamery a tricích, které tu snad žádné nejsou. Začátek ve věznici je navíc zbytečný a nudný. Kroky hrdinů jsou pak trochu nelogické a nereálné. Ale to se to mluví, když je to tak starej biják... ()

22matelko

Tento film je riadna p..... Skoro 2 hodiny kukať ako sa jebe vlak po kolajniciach no tak po tom naozaj netúžim. Dobré akurát pra milovníkov modelov vláčikov, ktorých ako pozerám je tu na CSFD požehnane podla hodnotení . ()

Oyer

Nabízí se možnost, že přeci jenom možná stálo za to z vlaku do bílých peřinek vyskočit. Snad by se místečko i našlo (než jen sedět, ronit slzičky a dělat zbrklá rozhodnutí)... Několik předvídatelných akcí nakonec vyústí přeci jen v psychologickou, možná méně očekávanou variantu. Hlavního hrdinu závěrečný duel asi neměl (zlý bachař vs. nebezpečný zločinec), což se asi vysvětluje samotné vyustění filmu... Koukatelné béčko 80 let. ()

Garch

Jeden z mála filmů, kde Eric Roberts není úplně strašný. Neznám nikoho jiného, kdo natočil tolik špatně hodnocených filmů. ()

waits

Syrovy film se solidni atmoferou. Koncelovskemu se dari natacet sceny opravdove, takze rvacka ve vezeni zucastnene boli, chlapikovi, klopytajicimu prehodit vyhybku je skutecna zima a vlak, ritici se promrzlou Aljaskou bez problemu evokuje promrzlou rakev. Tohle vsechno by samozrejme nestacilo, to hlavni, co zveda tuhle akcni podivanou nad jemu podobne jsou Voight a Roberts. Ano, ano, zablesky psychologie postav:) Mozna, ze bez zaberu z velina by byl pribeh sevrenejsi, ale nakonec mi nijak zvlast nevadily. ()

kubyno

Na jednu stranu velice zajímavá a stylová podívaná, na stranu druhou ale občasné primitivní výlevy emocí (ovšem to bych dával za vinu asi hlavně českému dabingu) a celkově mě tenhle snímek nějak nevtáhl. I když je scénář výborný a občas tam jsou výborné hlášky, tak jsem nepocítil tu správnou atmosféru a na "Splašený vlak" jsem se 'pouze díval'. ()

Brejlil

Čtyři příšerné lokomotivy z Apokalypsy uhání mrazivě bílou Aljaškou. Za ovládacími pákami není strojvůdce, ale dva uprchlí vězni. Jeden jeliman a jedno zvíře. A ještě snad jedno překvapení s modrýma očima a pihatým obličejem. Tahle část je excelentní, zvláště Voight a dokonce i Roberts se hodně snaží. Co sráží film směrem k béčku je věznice, a všechny ty scény z velína, zbytečné a nanicovaté. ()