Reklama

Reklama

VOD (1)

Jon Voight jako životem zklamaný boxer, který se musí vrátit do ringu, aby nepřišel o syna... Malý J. T. vyrůstá u svého otce na dostihové dráze. Otec přezdívaný Šampion, který patřil před sedmi lety k boxerské špičce, po nepovedeném zápase odešel z ringu a nyní se potácí mezi sebelítostí, alkoholovým opojením a bezhlavým sázením. J. T. ho však zbožňuje a svými dětskými silami se snaží držet tátu nad vodou. Jejich láskyplný vztah naruší chlapcova matka, která syna po narození opustila a nyní se ho snaží získat zpět. Šampion potřebuje dokázat, že je schopen synka finančně zajistit, a tak mu nezbývá, než se po letech vrátit do ringu a pokusit se o životní výkon. (Česká televize)

(více)

Recenze (32)

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Takhle nějak by to dopadlo s Rockym, kdyby se jeho příběh měl odehrávat uvěřitelně. Jenže Rocky mohl přežít všechno a zvítězit na všech polích. Šampion však pije, hraje hazard, a tak se na dostihové dráze tak trochu zahrabe. Synek mu ale stále věří. Ono se taky dlouho nic neděje. Příprava boxera na svůj zápas je tak trochu podceněná i od něj samotného, ale filmařsky je odbytá přesně ve stylu Rockyho. Během hudebního podkresu je zkrátka natrénováno a může se jít na to. A i zápas probíhá tak trochu v Rockyho stylu. Šampion nejprve prohrává, aby vše zázračně zvrátil ve svůj prospěch, ovšem zaplatí za to cenu nejvyšší. Franco Zeffirelli si odskočil od slavných děl k trochu překvapivému tématu, v té době navíc už boxersky podmaněnému již zmíněnému slavnějšímu boxerovi, kterého hrál Sylvestr Stallone. A právě tohoto roku vyšla dvojka. Navíc se jednal o poslední scénář Waltera Newmana a předposlední po dlouhé odmlce Francese Mariona. Neřekl bych, že se jedná o film špatný. Jon Voight zahrál dobře, i dětská role byla perfektní. Snímek má i své dojemné chvilky, a to nejen na konci, ale i v průběhu naivní hrdinské nepřestávající víry v otce, který je pro chlapce ten pravý a jediný hrdina, protože vlastně ani nemá, ke komu jinému vzhlížet. V tom se samozřejmě od slavné boxerské série liší. Tady je totiž i ten sociální přesah. Bohužel je snímek moc dlouhý, aby mě dokázal držet celé dvě hodiny… ()

PTuranyi 

všechny recenze uživatele

Veľmi dobrá rodinná dráma o súžití otca, bývalého šampióna v boxe, a jeho syna, do ktorého sa zamieša matka hoci ich pred dlhým časom opustila. Produkcia výborne pracuje s postavami a box s dostihmi sú len kulisami, pretože v centre je láska otca k synovi, ktorý mu obetuje všetko a nesmierny obdiv syna hoci si otec rád vypije a utráca peniaze na hazard. Ústredná trojica Jon Voight, Ricky Schroder a Faye Dunaway je výborná a svoje postavy hrá perfektne. ()

Reklama

Ainy 

všechny recenze uživatele

Přišla jsem z práce a pustila jsem si telku jen tak, abych si jen chvíli poseděla. Co jsem rozhodně nečekala a co mě upoutalo na 121 minut byla dramatická, sportovně laděná pecka v podání Jona, Faye a Rickyho. To jak se bude příběh vyvíjet se dalo odhadnout hned potom, co se otec rozhodl znovu začít boxovat. Dávám plný zásobník hvězd za toho kluka ... divím se, že měl Šampion jen jednu nominaci na Oscara za hudbu, protože to co předvedl Ricky Schroder v devíti letech - klobouk dolů a soška do kapsy ... věřila jsem mu úplně všechno. ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Kdyby mi někdo řekl, že Šampion je naruby obrácený americký remake našeho o dva roky mladšího Jak vytrhnout velrybě stoličku, okamžitě bych mu věřil a dodal bych, že je podstatně lepší. Jenže to by asi byla velká náhoda. Takhle mi nezbývá než "pouze" konstatovat, že Šampion mě od začátku do konce bavil a od poloviny do konce průběžně dojímal. Největší podíl na tom má malý velký herec Ricky Schroder, kterému se povedlo ne zastínit zkušenou dvojici Voight a Dunaway, ale být jí zcela rovnocenným partnerem. Šampion je opravdu krásný film. Vidět ho v trochu jiné náladě, možná bych o něm napsal, že mě přinejmenším hodinu sprostě citově vydíral... Ale tentokrát mi krásně padl do noty. ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Jon Voight v roli otca, ktorého by asi nevyhlásili za otca roka. Napriek tomu jeho syn k nemu vzhliada. Taká rodinná dráma s atypicky tragickým koncom, ktorá vie miestami zaujať (napr. ten záver), inokedy je to zasa také mierne nemastné-neslané. Voight s Dunawayovou určite obstoja a chlapec celkom podarený. ()

Galerie (63)

Zajímavosti (1)

  • Rick Schroder v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)

Reklama

Reklama