Reklama

Reklama

VOD (1)

Jon Voight jako životem zklamaný boxer, který se musí vrátit do ringu, aby nepřišel o syna... Malý J. T. vyrůstá u svého otce na dostihové dráze. Otec přezdívaný Šampion, který patřil před sedmi lety k boxerské špičce, po nepovedeném zápase odešel z ringu a nyní se potácí mezi sebelítostí, alkoholovým opojením a bezhlavým sázením. J. T. ho však zbožňuje a svými dětskými silami se snaží držet tátu nad vodou. Jejich láskyplný vztah naruší chlapcova matka, která syna po narození opustila a nyní se ho snaží získat zpět. Šampion potřebuje dokázat, že je schopen synka finančně zajistit, a tak mu nezbývá, než se po letech vrátit do ringu a pokusit se o životní výkon. (Česká televize)

(více)

Recenze (32)

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Takhle nějak by to dopadlo s Rockym, kdyby se jeho příběh měl odehrávat uvěřitelně. Jenže Rocky mohl přežít všechno a zvítězit na všech polích. Šampion však pije, hraje hazard, a tak se na dostihové dráze tak trochu zahrabe. Synek mu ale stále věří. Ono se taky dlouho nic neděje. Příprava boxera na svůj zápas je tak trochu podceněná i od něj samotného, ale filmařsky je odbytá přesně ve stylu Rockyho. Během hudebního podkresu je zkrátka natrénováno a může se jít na to. A i zápas probíhá tak trochu v Rockyho stylu. Šampion nejprve prohrává, aby vše zázračně zvrátil ve svůj prospěch, ovšem zaplatí za to cenu nejvyšší. Franco Zeffirelli si odskočil od slavných děl k trochu překvapivému tématu, v té době navíc už boxersky podmaněnému již zmíněnému slavnějšímu boxerovi, kterého hrál Sylvestr Stallone. A právě tohoto roku vyšla dvojka. Navíc se jednal o poslední scénář Waltera Newmana a předposlední po dlouhé odmlce Francese Mariona. Neřekl bych, že se jedná o film špatný. Jon Voight zahrál dobře, i dětská role byla perfektní. Snímek má i své dojemné chvilky, a to nejen na konci, ale i v průběhu naivní hrdinské nepřestávající víry v otce, který je pro chlapce ten pravý a jediný hrdina, protože vlastně ani nemá, ke komu jinému vzhlížet. V tom se samozřejmě od slavné boxerské série liší. Tady je totiž i ten sociální přesah. Bohužel je snímek moc dlouhý, aby mě dokázal držet celé dvě hodiny… ()

Han22 

všechny recenze uživatele

Teda tohle mě naštvalo. Na začátku film o koních (Černý hřebec), na konci boxerský film (Rocky II), mezitím rodinné drama o dvou hádajících se rodičích o dítě (Kramerová vs. Kramer). Je mi jedno, kdo od koho vykrádal, ale Zeffirelli to natočil jako jedno velké slzavé údolí plné přepálených melodramatických scén... skoro jak kdyby natáčel dalšího Shakespeara. Tatínek je přímo k pomilovaní, sice má synka rád, ale co může prošustruje v kostkách, chlast mu taky není cizí a svému synkovi nalhal, že jeho máma je mrtvá. A maminka, která se objeví po x letech, poté co zmizela bez vysvětlení taky stojí za to. Celý film si říkáte chudák dítě... ovšem ta finální scéna to byla taková podpásovka a ždímačka citů, že za to hvězdička dolů. SPOILER! Nechat sledovat dítě jak mu jeho tátu doslova umlátí v boxerském ringu a nechat ho na konci zařvat, tak takové konce si strčte do prdele pane Zeffirelli. ()

Reklama

Anderton 

všechny recenze uživatele

Príliš nerozumiem, prečo sa látky chopil práve Zeffirelli. Jeho vklad cítiť, ale popravde sa sem nijako zvlášť nehodí. Herecké výkony sú značne teatrálne, čo je možno v našich končinách dané aj verziou s českým dabingom, avšak občas mi uslzené postavy boli skôr na smiech. Nechcem tým nejako zhadzovať výkony troch ústredných hercov, oni sa snažia čo to dá. Možno až príliš. Pre mňa nemá vývoj deja až taký jednoznačný priebeh a asi v máloktorom filme dostávame nálož v podobne dvoch dôležitých športov. Buď by to bolo o koňoch, alebo o boxe, tu je to o oboch športoch. ()

Ainy 

všechny recenze uživatele

Přišla jsem z práce a pustila jsem si telku jen tak, abych si jen chvíli poseděla. Co jsem rozhodně nečekala a co mě upoutalo na 121 minut byla dramatická, sportovně laděná pecka v podání Jona, Faye a Rickyho. To jak se bude příběh vyvíjet se dalo odhadnout hned potom, co se otec rozhodl znovu začít boxovat. Dávám plný zásobník hvězd za toho kluka ... divím se, že měl Šampion jen jednu nominaci na Oscara za hudbu, protože to co předvedl Ricky Schroder v devíti letech - klobouk dolů a soška do kapsy ... věřila jsem mu úplně všechno. ()

PTuranyi 

všechny recenze uživatele

Veľmi dobrá rodinná dráma o súžití otca, bývalého šampióna v boxe, a jeho syna, do ktorého sa zamieša matka hoci ich pred dlhým časom opustila. Produkcia výborne pracuje s postavami a box s dostihmi sú len kulisami, pretože v centre je láska otca k synovi, ktorý mu obetuje všetko a nesmierny obdiv syna hoci si otec rád vypije a utráca peniaze na hazard. Ústredná trojica Jon Voight, Ricky Schroder a Faye Dunaway je výborná a svoje postavy hrá perfektne. ()

Galerie (63)

Zajímavosti (1)

  • Rick Schroder v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)

Reklama

Reklama