V Saúdské Arábii explodují americká kasárna a zprávy naznačují, že za útokem je šejk Ahmed Bin Talal. Americká armáda šejka unese, což vyvolá v New Yorku vlnu terorismu. FBI pověří vyšetřováním svého agenta Anthony „Huba“ Hubbarda, který se po sérii atentátů chce zasadit o to, aby šejka propustili. Při pátrání se setká s Elisou Kraftovou ze CIA, která se mu svěří, že je na stopě teroristické buňky. Mezitím tři muži v Brooklynu obsadí další autobus s pasažéry a vyhodí ho do vzduchu za použití stejné výbušniny jako v kasárnách v Saúdské Arábii. FBI vystopuje Araba Aliho Waziriho, který přicestoval do USA, přestože je na seznamu teroristů. Zaručil se za něj přítel Elisy, Samir Nazdhe, který je jejím svědkem a pomáhá jí v pátrání po teroristech. FBI vypátrá v Brooklynu úkryt teroristů a všechny postřílí. V bytě se najdou detonátory a semtex. Buňka je zničena a Hub s nejbližšími přáteli oslavuje. Další bomba teroristů však vybuchne v divadle na Brodwayi. Jsou desítky mrtvých, v New Yorku nastane panika a město je paralyzováno. Spekuluje se o nasazení armády. Hub se schází s politiky a dozvídá se, že Elise se ve skutečnosti jmenuje Sharon Bridgerová a účastnila se tajné operace v Iráku. Sharon tvrdí, že Samir je na jejich straně, protože se s ní účastnil operace, jejímž cílem bylo svrhnout Saddáma Husajna. Sharon vysvětluje, že každá z teroristických buněk nyní funguje nezávisle a v USA můžou být tak tři čtyři. Vzápětí dojde k atentátu na budovu FBI, kde sídlí hlavní stan boje proti terorismu. Mezi šesti sty oběťmi jsou všichni Hubovi kolegové s výjimkou jeho nejbližšího arabského spolupracovníka agenta Franka Haddada. Veřejnost volá po zásahu armády... (TV Prima)

RobbieM@N

Trochu matoucí je na první pohled rok vydání tohoto filmu, 1998?, divákovi, který vidí Stav obležení po zkušenosti s 9/11 musí připadat film diametrálně odlišný než pokud by ho viděl hned po premiéře. Sice uplynulo už 12 let od jeho vydání, ale v dnešní době je o mnoho víc aktuální než byl v roce 1998. Týrání vězňů a hlavně poselství o tom, že ne všichni muslimové jsou teroristi, má opravdu obrovský přesah. Zwick se tady teprve asi zacvičoval, film jako celek je nudný a většina herců hrají pod své možnosti, hlavně Anette Benning je otravná a nepřitažlivá. ()

Ernie_13

Velmi tazke sa rozhodnut ako hodnotit tento film. Pretoze z kinematografickeho hladiska, z toho ako bol fim natoceny, ake hlasky tam padali, z toho ako plytko a klisovite casto vyznieval, tak mam chut dat "odpad". Avsak ked si uvedomime, ze fim bol natoceny 3 roky pred 9/11 a predtym ako USA zacali vojnu v Iraku, tak je neuveritelne ako sa svojim sposobom film snazi uz vtedy varovat, ze co americanom hrozi. Takztiez je citit silnu kritiku ich vlastnej politiky, co je uzasne vidiet vo filme, ktory ma daleko od nejakeho nezavisleho pocinu, lebo ide o ciste hollywoodsku vec. Postava Danzela Washingtona prednesie zopar na jednu stranu klisovitych, ale na druhu stranu silnych monologov, ktore vyslovit by nebolo pre kazdeho americana lahke. A z tohto hladiska by som dal aj 5 hviezdiciek...cize ked to cele zosumarizujem, tak mi vychadza ten zlaty stred. ()

Nalimator

Slušné hollywodské drama o boji s teroristy včetně spousty klasických amerických klišé a s bezchybným hrdinou v čele....ale když jsem se mrknul na rok výroby 1998 a uvědomil si, že to bylo před útokem na Dvojčata (které tam jsou na některých záběrech vidět), dostává tento film rozměr navíc. Takže bych dal tak 3,5 hvězdy. ()

subic

Agent FBI, agentka CIA, bojechtivý generál, spousta armády, New York, Brooklyn a stanné právo. K tomu spousta prázdných míst. Je pravdou, že mi tento starší kousek dosud unikal a asi oprávněně, nuda, šeď, šeď, nuda a stále dokola omílané téma islámský terorismus. ()

marek29

Pruměrnej film s jinak skvělým Washingtonem a ještě lepším sarkastickým Willisem. Pan Monk tady opravdu má jen statickou roli a celý to není kdo ví jak realistickej drsnofilm, nýbrž pouze EDIT průměrné dílko na nedělní večer možné zastoupit čímkoliv co alespoň vzdáleně slibuje zábavu.. ()

helrohir

Tento film mi až tak nesadol. Je to len obyčajný thriller, ktorému je možné pridať určitú hodnotu na základe "vizionárstva" v oblasti terorizmu na americkej pôde a následným represiám voči arabskej komunite. Ale až na pár scén tu vôbec nie je cítiť určitú atmosféru a napätie, pričom z daného námetu sa dalo vyťažiť nervy drásajúce divadlo. Obsadenie je OK, okrem Brucea Willisa, ktorý sa na rolu despotického generála s vymytým zeleným mozgom absolútne nehodil. 50%. ()

knihovna

Vizionářský film? Možná ano, ale pro mě spíše doklad toho, že jsou situace kdy ať uděláš, co uděláš, stejně je to blbě. Jsou prostě situace, které nemají nejenom dobré, ale vlastně žádné řešení. ()

mrclTV

Teroristická kríza prepletená vzájomným súbojom jednotlivých bezpečnostných agentúr. Mne sa všetky tie vyšetrovateľsko-vyjednávačské policajné filmy s Denzelom Washingtonom zlievajú do jedného rovnakého patriotického neurčita, či sú staršie alebo novšie, všetko je to jedno. Ale posledná polhodinka je fakt na nič a z priemeru je razom jasný podpriemer. ()

horor2

Varování nebylo vyslyšeno. Zajímavé, místy zamrazí chování některých vysoce postavených lidí a jejich způsob řešení. ()

Weirdman

6/10... Škoda, že film naberie grády až v druhej polovici a ešte väčšia škoda, že postavy začnú byť zaujímavé asi posledných 5 minút... Ale inak sa jedná veľmi zaujímavý a dosť nevšedný snímok... A jeho kredit navyše vzrastá tým, že vznikol 3 roky pred zostrelením WTC... ()

harvy

Skvelý thriller ,ktorý zostal tak troška zabudnutý možno keby sa tento film dostal do kín po 11.septembri bol by z neho obrovsky hit. Ak majú amíci z niečoho strach tak je to práve terorizmus a tento film presne odráža stav Ameriky vs. Islam. D. Washington v úlohe agenta FBI je ako vždy bezchybný ()

mr.bredok

v roce 1998 to byl jen smyšlený akční film. Dneska to vnímám jinak. Proč amíci tak rádi točí filmy o tom jak jim a jejich zemi někdo škodí, proč se na to chodí koukat do kina a proč jsou tak vyděšení když ty vize z jejich filmů přrevede někdo do reality? Nechápu to, jakoby skutečným teroristům filmaři našeptávali co mají vyzkoušet.... ()

route60

Když film vznikl tak si všichni říkali že něco podobného není ani možné a čas ukázal, všichni herci jsou výborní a pro Zwickové filmy mám slabost. 80% ()