V Saúdské Arábii explodují americká kasárna a zprávy naznačují, že za útokem je šejk Ahmed Bin Talal. Americká armáda šejka unese, což vyvolá v New Yorku vlnu terorismu. FBI pověří vyšetřováním svého agenta Anthony „Huba“ Hubbarda, který se po sérii atentátů chce zasadit o to, aby šejka propustili. Při pátrání se setká s Elisou Kraftovou ze CIA, která se mu svěří, že je na stopě teroristické buňky. Mezitím tři muži v Brooklynu obsadí další autobus s pasažéry a vyhodí ho do vzduchu za použití stejné výbušniny jako v kasárnách v Saúdské Arábii. FBI vystopuje Araba Aliho Waziriho, který přicestoval do USA, přestože je na seznamu teroristů. Zaručil se za něj přítel Elisy, Samir Nazdhe, který je jejím svědkem a pomáhá jí v pátrání po teroristech. FBI vypátrá v Brooklynu úkryt teroristů a všechny postřílí. V bytě se najdou detonátory a semtex. Buňka je zničena a Hub s nejbližšími přáteli oslavuje. Další bomba teroristů však vybuchne v divadle na Brodwayi. Jsou desítky mrtvých, v New Yorku nastane panika a město je paralyzováno. Spekuluje se o nasazení armády. Hub se schází s politiky a dozvídá se, že Elise se ve skutečnosti jmenuje Sharon Bridgerová a účastnila se tajné operace v Iráku. Sharon tvrdí, že Samir je na jejich straně, protože se s ní účastnil operace, jejímž cílem bylo svrhnout Saddáma Husajna. Sharon vysvětluje, že každá z teroristických buněk nyní funguje nezávisle a v USA můžou být tak tři čtyři. Vzápětí dojde k atentátu na budovu FBI, kde sídlí hlavní stan boje proti terorismu. Mezi šesti sty oběťmi jsou všichni Hubovi kolegové s výjimkou jeho nejbližšího arabského spolupracovníka agenta Franka Haddada. Veřejnost volá po zásahu armády... (TV Prima)

Bobek15

Výborný triler. Skvele vygradovaný dej, ale aj jednotlivé scény. Dokonale fungujúca hudba, neustále pulzujúce napätie, charizmatický Washington a mierne zložitý dej, pritom však tak prehľadný a jasný, bez zbytočného zamotávania a komplikovania. Mierne nadčasový, a vzápätí odvrhnutý počin uznávaného režiséra, ktoremu sa dostalo uznania a pochopenia až po pár rôčikoch. ()

Seti

Velmi zajímavá variace na dnešní protiteroristické šílenství. Nadčasový námět, malinko přestřelené provedení a výborný Denzel Washington. ()

Cracker

Od Zwicka by sa dalo očakávať síce viac ale mne film prišiel realisticky vykreslený. Film nenudí ale drží diváka v napätí. Neobvyklá a odvážna téma ktorá sa o pár rokov bohužiaľ stala skutočnosťou... ()

iXtr3m3

Dramatický začiatok a zaujímavá pointa, ktorá ale nebola ani zďaleka dobre vyťažená a využitá. Lepšie tri hviezdy dávam za účasť ako vždy skvelého Denzela. ()

borec999

Zabudnutý a pomerne nedocenený triler o terorizme, z ktorého sa 11.9.2001 stal film, ktorý predpovedal budúcnosť. Super herci (tradične kvalitný Denzel, prekvapivo mi vyhovoval aj Tony Shalhoub v ktorom som nevidel Monka i Bruce Willis v jednej z mála negatívnych postáv jeho kariéry),funkčné napätie, dostatok akcie a drsných útokov. Páči sa mi ako film spracoval tématiku terorizmu a tiež že nehádže všetkých moslimov do jedného vreca. Aj keď náboženstvo je často príčinou vojen a ozbrojených konfliktov, je to skôr jeho nepochopenie a kombinácia s nezdravým fanatizmom, ktoré sú nebezpečné. A netolerancia ku všetkým ostatným typom viery a názorom. Nekompromisný triler a za mňa jednoznačne žánrový nadpriemer. 75% ()

Paity

Řeknu to rovnou zkraje. Celý film zabila Annette Bening se svou "úžasnou" procítěností o kterou ale nikdo nestojí. Ve filmu o teroristech a armádě, která proti ní zakročí fakt nestojí o její bláboly. Místo toho jí režisér nechá vykecávat pomalu třetinu času. Jinak Stav obležení celkově nemůže uspět svou nerealističností, film postrádá náboj a hlavně a.alespoň trochu uvěřitelnou zápletku. ()

ruhebitte2010

Až zamrazí v zádech, když si člověk uvědomí, co se stalo 3 roky po premiéře filmu. Celkově velmi dobře zvládnuté a narozdíl od některých zde si nemyslím, že přitažené za vlasy ani extra patriotické, ale to už je na každém co chce vidět. ()

Pat.Ko

Film sa zaoberá aktuálnymi témami týkajúcimi sa terorizmu, občianskych slobôd a bezpečnosti. Silné výkony Denzela Washingtona a Anette Bening prispeli k zlepšeniu dojmu z filmu. Na začiatku som nebol úplne presvedčený o výkonoch hlavných postáv, ale s plynutím času a rozvojom príbehu som zmenil názor. Toto svedčí o schopnosti hercov presvedčivo interpretovať svoje postavy. Film sa snaží reflektovať atmosféru obáv spojených s terorizmom, a hoci sa konkrétny útok nedeje, vyobrazenie o obmedzovaní občianskych slobôd evokuje udalosti, ktoré viedli k inšpirovaní tragédie z 11. septembra 2001. Autenticita vykreslenia tejto témy je jednou z pozitívnych stránok filmu. Celkovo vzaté, film ponúka komplexné pohľady na problémy spojené s terorizmom a politikou. 6/10 ()

Haymar

Update: 13-09-2010... Ve své době spíše podprůměrný (vlažně přijatý) thriller, kteý však dostává již 3 roky po svém vzniku (ve světle reálných událostí) zcela nový rozměr! To však nic nemění na tom že jak Zwick, tak i ústřední trojka: Washington/Willis/Beningová, mají na svém kontě mnohem lepší kousky. ()

filipvrbik

Opět se jednou ukázalo, jak realita daleko a mnohonásobně předčila filmovou fikci...Výbuch autobusu a najetí auta byly sice impozantní, ale co je to proti 11. září.. Je až neuvěřitelné kolikrát vidíme ve filmu "dvojčata" WTC. Stejně tak je velmi důležitá role záporáka Bruce Willise (je to vůbec záporák?)...Každopádně na svoji dobu až hrůzně vizionářský film s plejádou hvězd a opět se potvrdilo, že pod svícnem je největší tma..80% ()

Zombi

Celkem slušná podívaná, herecky fajn, hrozba a napětí vykreslo také pěkně, jen jednání Willisovy postavy mi přišlo dost přepálené. ()

Brejlil

Docela provokativní film, zvláště po 11.9.2001. Což nikdo nemohl tušit. Základní otázka je stále živá: jak daleko může stát dojít v boji se svým vnitřním nepřítelem? Jenže tato provokativnost je bohužel zabalena do Zwickovy režisérské machy, takže se samozřejmě dočkáme zpomalených záběrů, rádoby emocí a jiných hrůz hollywoodské produkce. ()

WinstonS

Předvídatelné, leč prachsprostě dobře jsem se bavil. Willise (arogantní hajzli mu podle mě sedí víc než klaďasové jako ve Smrtonosné pasti a Posledním skautovi) a Washingtona (ten naopak snad ani jiné role než detektivy hrát nemůže) jsem sežral i s navijákem. Normálně by to byl lehce nadprůměrný politický thriller na sobotní večer na Nově, jenže po masakru, které tři roky poté převedli Atta a spol. v NY, dostalo ústřední téma filmu úplně nový rozměr. Btw, scéna s autobusem je skvělá. ()