V Saúdské Arábii explodují americká kasárna a zprávy naznačují, že za útokem je šejk Ahmed Bin Talal. Americká armáda šejka unese, což vyvolá v New Yorku vlnu terorismu. FBI pověří vyšetřováním svého agenta Anthony „Huba“ Hubbarda, který se po sérii atentátů chce zasadit o to, aby šejka propustili. Při pátrání se setká s Elisou Kraftovou ze CIA, která se mu svěří, že je na stopě teroristické buňky. Mezitím tři muži v Brooklynu obsadí další autobus s pasažéry a vyhodí ho do vzduchu za použití stejné výbušniny jako v kasárnách v Saúdské Arábii. FBI vystopuje Araba Aliho Waziriho, který přicestoval do USA, přestože je na seznamu teroristů. Zaručil se za něj přítel Elisy, Samir Nazdhe, který je jejím svědkem a pomáhá jí v pátrání po teroristech. FBI vypátrá v Brooklynu úkryt teroristů a všechny postřílí. V bytě se najdou detonátory a semtex. Buňka je zničena a Hub s nejbližšími přáteli oslavuje. Další bomba teroristů však vybuchne v divadle na Brodwayi. Jsou desítky mrtvých, v New Yorku nastane panika a město je paralyzováno. Spekuluje se o nasazení armády. Hub se schází s politiky a dozvídá se, že Elise se ve skutečnosti jmenuje Sharon Bridgerová a účastnila se tajné operace v Iráku. Sharon tvrdí, že Samir je na jejich straně, protože se s ní účastnil operace, jejímž cílem bylo svrhnout Saddáma Husajna. Sharon vysvětluje, že každá z teroristických buněk nyní funguje nezávisle a v USA můžou být tak tři čtyři. Vzápětí dojde k atentátu na budovu FBI, kde sídlí hlavní stan boje proti terorismu. Mezi šesti sty oběťmi jsou všichni Hubovi kolegové s výjimkou jeho nejbližšího arabského spolupracovníka agenta Franka Haddada. Veřejnost volá po zásahu armády... (TV Prima)

Gardenboy

Slabé. Nezaujalo ma to. Takmer okamžite som zabudol o čom to bolo a jediné, čo si z filmu pamätám, bol ten honosný výbuch autobusu ()

MilesTeg

Realisticky podané praktiky CIA, FBI a teroristů, které si Američané vycvičili sami a pak se na ně vybodli. Skvěle podaná postava generála (Willis), který je celou dobu filmu stejný a jak se mění okolnostmi úhel pohledu na jeho aktivity, z hrdiny v cizím státě je doma padouch. ()

Acrobat

Neboli scenaristi tohto filmu zapojeny do padu Dvojiciek?? Tak nadcasovy film som davno nevidel. Scenarovo a formalne vyborne, hudobny podmaz vynikajuci. Washington, Bening a Shalhoub pravdivy a presvedcivy. Trochu viac rozpoctu a ktovie co z toho by bolo, ale to su uz len kacirske myslienky :) Kazdpopadne kvalitne kino s moznymi diskusiami po nom. Extremne nedoceneny film. ()

Petulka88

Naprosto nezáživná podívaná. Film by moc chtěl být akčním thrillerem ve stylu 24 hodin, ale s každou další minutou je stále jasnější, že na to prostě nemá. Dokáže tak maximálně nudit. Co z to, že tady hrají moji oblíbenci Denzel Washington a Bruce Willis, když se tu zjevuje i Annette Bening, která mi opravdu silně vadí. Tady je to o to horší, že je ve Stavu obležení úplně všude. Je mezi agenty CIA, při poradě o národní bezpečnosti se po chvíli vynoří taky a když se hlavní hrdina dostane na prozatímní velitelství armády, je tady Annette Bening znovu. Ale Stav obležení ji k otrávení diváka ani nepotřebuje, vystačí si sám s tím jak se úmorně snaží být komplikovaným thrillerem, ale ve skutečnosti je až děsivě stupidní, místy až směšný. Do toho se ještě přidávají rádoby moudrosti o rasismu, svobodě slova a o americkém patriotismu. Je to zkrátka ztráta času. ()

sigf07

10 let od útoků na WTC jsem oslavil zhlédnutím tohoto filmu a rozhodně jsem neprohloupil. S podivuhodnou přesností je předvídán vývoj událostí v případě napadení Spojených států islámskými teroristy (přestože k závěrečné fázi – vyhlášení stanného práva – ještě nedošlo) Denzel Washington i Bruce jsou ve svých rolích vynikající, jedinou vadou na kráse je špatně napsaná (bez kapky předvídavosti a až dětsky naivní) postava Annette Beningové, která by se dala nazvat ostřílenou agetkou jen stěží. ()

rublik05

Koho by v roce 1998 napadlo, že o pár let později bude snímek daleko více reálnější a od roku 2001 stále více aktuálnější... Kvalitních filmů na tohle téma opravdu moc není, a tohle by mohl být jeden z nich. Perfektní herecké výkony v čele s výborným Denzelem Washingtonem a šíleným Brucem Willisem. Dokonalá práce s atmosférou, místy až drastické záběry, ze kterých diváka zamrazí když si představí, že se tohle opravdu stalo a stále děje. Klobouk dolů před režisérem a scénáristou, opravdu dokonalé dílo bez jediné chyby. 10/10. ()

Erian

Vím, že je ostuda vidět film z roku 1998 v roce 2010, ale je to tak, mám těžké mezery ve vzdělání:) Film, tedy není úplně špatný, ale roztahaný je až hrůza a ačkoliv se po celou dobu snaží o překvapivé finále, nic moc překvapivého se nekoná, dojde pouze k tomu, co jsme tak jako tak všichni očekávali. Až na několik šťavnatých výbuchů, obětování a naštvaného Denzela Washingtona (bohužel, ne moc uvěřitelného v této roli), postrádá film patřičnou gradaci a napětí, je takový vyprázdněný....celkově je zajímavý spíš tím, že o tři roky později došlo k teroristickým útokům na Dvě věže, ale ani to nevedlo ke stannému právu, jako ve filmu, takže žádná sláva:( ()

celticek

Asi nejzajímavější je vizionářský námět, který předstihl dobu o nějaký ten rok. Po útoku na dvojčata se museli scenáristé klepat strachy, aby je ještě někdo neobvinil. Denzel ve formě. Mně se ale nejvíc líbil Tony Shalhoub. Tomu bych toho Libanonce věřil. Jinak ovšem průměr. ()

papadoce

Jeden z najmenej docenených filmov, ktorého sila sa ukázala až neskôr, keď padli dvojičky. V čase natáčania brali amíci terorizmus ešte na ľahšiu váhu. Faktom ale je, že je to natočené svižne, inteligentne, s dobrou akciou a dobrými hercami. A ešte som nikdy nevidel takto jesť pomaranč ako Denzel. Vyskúšam 😉. Anetka Beningová ako rozhodná priamočiara agentka CIA, Denzel ako špeciálny agent FBI a Bruce ako zelený mozog s vysokou šaržou a ku tomu kopa vedľajších rolí s dobrými hercami. Fakt sa tu nenudíte od začiatku až do konca a dej vie aj prekvapiť. Tá prvá explózia autobusu bola absolútne dokonalá. Smutná, zdrvujúco smutná (na Hollywood neobvyklé), ale technicky dokonalá. Jediným slabým článkom bol Bruce Willis, ktorého jeden statický akože tvrďácky výraz bol dosť úbohý. Všetko ostatné fungovalo na výbornú. Perfektne bolo natočené stanné právo v NY. Skutočne kvalitne natočený film o terorizme. Nechávam na štyroch, ale zvažoval som aj úpravu nahor. 85%. ()

mekele

Jak byo řečeno zde už mnohokrát..jen dodám poznámku,kdo z nás se podíval na armagedon a řekl že se to nemuže nikdy stát:)..a kolik lidí se v 98 kouklo na tohle a řeklo, že je to přehnaný..málo jich nebylo!! ()

Elegnor

Není to dokonalej film, ale každopádně je to vynikající thriller, kterej jsem si ale od první do poslední minuty užil. Chápu výhrady ostatních, za jiných okolností bych je možná měl taky, ale tenhle film ke mně přišel, zrovna když jsem ho potřeboval, o to víc jsem si ho vychutnal. Mrazivá atmosféra šílenství a bezpráví, zkrášlená hvězdným hereckým obsazením a super zvukem, já prostě nemůžu jinak.. ()