Úplné bezvětří

Thriller podle románu Charlese Williamse se odehrává v Tichém oceánu a téměř celý na jedné lodi. John a jeho žena Rae chtějí strávit nějaký čas sami, daleko od lidí. Avšak jejich samotu nečekaně naruší trosečník, kterého zachrání. (NFA)

Barak

Tenhle film zbožňuju. Tři lidi, širý oceán a Phillip Noyce za tím vším. Atmosféra jako hrom, napínavé jako svině, dokreslené perfektní hudbou, podtrženo parádním zvukem a nakonec výborní herci, bez kterých by to nefungovalo - všichni tři (možná Sam Neill v některých momentech nedává, ale rozhodně to těm dvěma nekazí). Btw, Billy Zane poslouchá fakt super songy.... :) ()

Kingjiri

Tři herci, dvě lodě a jinak samý moře, kam oko (čočka kamery) dohlídne. U filmů s takovymhle castingem a výpravou je příběh ještě víc důležitej. Noycovi se nakonec povedlo za pomocí slušný hudby, schopnejch herců a zajímavýho scénáře natočit napínavej thriller s hutnou atmosférou. Jenom bych vynechal zbytečnou závěrečnou scénu, která by se hodila akorát tak do nějakýho hodně velkýho béčka. A nejhorší je, že se to klidně může stát - mně teda ne, protože bohužel žádnou jachtičku nevlastnim, ale na magora s vražednejma sklonama se dá narazit všude. Čtvrtá hvězda za roztomilou Nicole Kidman. ()

tranquill

Nadstandardní thriller to není, na to se nechtělo tvůrcům nic vysvětlovat, spíš nekompromisní... Ale slušná atmosféra, proč ne! ()

Odpadlik

Přesto že se celý děj odehráva na jachtě na moři a jen se třemi lidmi - výborné! Bez oslňujících efektů (pomineme-li tu závěrečnou scénu hořící lodi, která na velkém plátně vypadala efektně). Další důkaz o tom, že solidní napínák se dá natočit i úspornými prostředky. Mimo jiné si dost užijete Nicol Kidmanové pobíhající spoře oblečené po lodi. Billy Zane v klasické záporné roli, kterou si zopakoval ještě mnohokrát. ()

sarfian

Pri týchto komentároch mám pocit, že viac ludí nevidelo okrem tohto filmu už asi žiadny. Len vďaka Kidman a trošičku napätia len tak-tak od odpadu. VIDENÉ 1x ()

Demonic189

Napínak, ktorý som videl x-krát a stále ma dokáže pobaviť, či už svojím napätím, no najmä triom hereckých koncertov. Škoda, že Sam Neill dostal trochu nevďačnú úlohu, zato Billy Zane vo svojej roli priam exceluje. Tak mu treba, hovädo jedno! ()

Rodin

Pořád jsem čekal, co přijde, a ono nepřišlo nic. Nebýt Billyho asi by to bylo dost k nekoukání. Ale úplný průšvih to nebyl. Tak za tři. ()

dj_kure

Lepší průměr, o žánru horor by se dalo teda dlooouze diskutovat, ale budiž. Rozhodně bych nečekal, že se dá natočit hodně slušný film s pár herci u kterého nechcípnete nudou. Za to určitě palec nahoru. Ovšem za téměř nesmrtelného (nemluvě o tom, že by se snad dostal i ze dna oceánu s koulí u nohy) Zanea a několik nesmyslných kravin ty čtyři dát nemůžu. 62% ()

hero_bk

Perfektně vybudovaná atmosféra, skvělé herecké výkony, prostě totální špička mezi thrillery. Navíc mladá Nicole Kidman byla vážně krásná! ()

Knor

Skvělej thriller, mrazivej a napínavej. Děj jednouduchej jak facka, ale ta nepříjemná atmosféra funguje celý film. ()

celticek

Slabota. Neilla si spojuji spíše s Jurassic parkem, lehce předvídatelný děj, od začátku do konce jsem se nebál o nikoho. No a Kidman nikdy nebyla extra hezká. ()

Arccos

Povedený thriller, bohužel poslední dobou hodně ohraný. A s jednou (psychologicky!) hnusnou scénou soulože. ()

Bigfuckman

Nejen pro příznivce rezatých vlasů a tvarohových pletí je určen tento pěkně nervy drásající thriler. Billy Zane hraje psychouše na výbornou. Ukazuje se, že ne vždy se vyplatí brát trosečníky. ()

AlexUnited

Ale áno, dalo sa na to pozerať. Je to samozrejme film iba na jedno pozretie a vytknúť by sa dalo všeličo, lenže ten Billy Zane svoju postavu zahral fakt výborne. Celý čas som rozmýšľal, kde som ja toho týpka ešte videl a vôbec mi počas sledovania nedocvaklo, že to je ten borec z Titanicu :) ()

Návrat krvavého kapitána

Návrat krvavého kapitána