Reklama

Reklama

Úplné bezvětří

Trailer

Obsahy(1)

Thriller podle románu Charlese Williamse se odehrává v Tichém oceánu a téměř celý na jedné lodi. John a jeho žena Rae chtějí strávit nějaký čas sami, daleko od lidí. Avšak jejich samotu nečekaně naruší trosečník, kterého zachrání. (NFA)

Videa (1)

Trailer

Recenze (200)

Pavlínka9 

všechny recenze uživatele

Pro mě je děsně těžké tento film hodnotit, jelikož pro Billyho Zanea mám slabost již od MEMPHISSKÉ KRÁSKY (1990), tudíž jsem silně ovlivněna a ta 4.* je hlavně pro Billyho :D :D Téma thrilleru je dobré a rozhodně bych to nechtěla zažít na vlastní kůži, jelikož široko daleko nikdo a řešit nějaký problém? Fajn :D ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Dva muži na člunu + žena a pes - to by mohlo skoro znít jako nějaké zfilmované pokračování humorné knížky od britského humoristy Jerome Klapka Jerome. Ale to byste se spletli. A dost! .-). Tenhle film jsem viděl hodně dávno a zanechal ve mně dost nepřijemné pocity. Já tyhle kulisy miluji. Je jedno, jestli jde o ponorku, nebo loď uprostřed širého oceánu. Jako suchozemec jste prostě limitovaní těmi pár metry čtverečními pevné půdy pod nohama odkud se dá uprostřed nekonečných vod dýchat. Už jen samo moře, dokáže být nemilosrdným nepřítelem a co teprve, když někomu na palubě takzvaně hrábne, nebo má nepřátelské úmysly. Pak není moc míst, kam prchnout. Trojice tehdy ještě ne moc slavných herců už v tomto filmu prokázala, že umí. Mužského diváka samozřejmě zaujme asi nejvíce mlaďounká Nicole a i když možná leckdo z nás nemá rád otevřenou vodu a houpání podlahy pod nohama, věřím, že i tak by ten výlet na moře s Nicole jen ve dvou zvážila :-). Já tedy stopro! Většina komentujícíh obsah vykecala, takže tu nemá cenu psát koment a nezmínit závěr. Tehdy před lety jsem byl z filmu hotovej. Je to přesně ten typ thrillerů, jako byly třeba Strašáci. Tam je to farma, tady je to loď. Tam běhá nebezpečí  kolem, tady dělí hrdiny a padoucha od sebe mnohdy jen tenké dřevěné dveře kajut, které se dají bez problémů prokopnout. Když jsem to včera viděl znovu, samozřejmě už zmizelo to skvělé kouzlo překvapení.  Lekačky nefungovaly. Ale koukala na to se mnou omladina a kupodivu ač má mé filmy (rozuměj ty staré a tím pádem nekoukatelné) za něco kvůli čemu je škoda vypínat Netfusx, u tohohle se až bála. A já měl z toho upřímnou radost. Jednak kvůli tomu, že to Phillip Noyce natočil nadčasově (už jen ty objížděčky kamery kolem lodí) a pak také proto, že jim budu rád a stále dokazovat, že se pletou. A jednoho dne na to snad přijdou sami a budou tyto filmy, kdy se mohlo točit co jste chtěli a nikdo vám do toho nekecal krom producenta, sami vyhledávat. Protože těch  vyvážených soudobých snímků, s vyváženým počtem herců (a mnohdy i neherců) s korektním dějem budou prostě přesyceni. Odpaluji 4  světlice! * * * * ()

Reklama

andrii 

všechny recenze uživatele

Nehybné nebe. Velebené ticho a klid. Počasí jako malované naruší nalodivší, na příď z podpalubí, zpod temných řas vetřelec, jenž bouří vody, přivodí mořské nemoci, ale ona se po celou dobu drží záchranného kruhu tak, že ani sebevětší vlna, tlak nespláchne její ohnivou hřívu, jedinou kudrlinku. Mrakomor nepoloží, i když v jedné slabé chvíli, lvici - květinku. ()

The Viper 

všechny recenze uživatele

Tak rychlý spád, že po 20ti minutách je film o ničem a jediné co vás udrží v pozoru je perfektní zadek Nicole Kidmanové a klepání si na čelo u chování postav na jachtě. Spíše podprůměrný thriller bez atmosféry (kterou tu nepochopitelně někteří vychvalují) a jediné co se dá pochválit je parádní head shot alá ''Rambo námořníkem'' Sama Neilla, který je opravdu nejlepší jako fanatik dinosaurů. ()

Nautila 

všechny recenze uživatele

I když se nejedná o nic extra, mám tenhle film ráda. I když je to plné blbostí (tak ho už konečně pifni, kruci) a divných dialogů, i když nesnáším tyhle konce typu - záporák je živej, mrtvej, živej, mrtvej - a i když je chování psychopata zcela neodůvodněno.....mám tohle ráda. Hlavně kvůli nehybné a těžké atmosféře, prosycené osamělostí a bezmocností. ()

Galerie (43)

Zajímavosti (18)

  • Zdrojový román Charlesa Williamsa "Dead Calm" bol čiastočne inšpirovaný skutočnými vraždami rodiny na palube plachetnice pri pobreží Floridy v roku 1961. Prípad sa týkal vyznamenaného veterinára z druhej svetovej vojny menom Julian Harvey. (Arsenal83)
  • Film je založen na stejnojmeném románu od Charlese Williamse. (Chatterer)

Související novinky

Návrat krvavého kapitána

Návrat krvavého kapitána

25.07.2008

Captain Blood z roku 1935 je snad největší klasikou pirátského žánru. Na kapitánském můstku tehdejší megahvězda Errol Flynn, u kormidla pozdější tvůrce Michael Curtiz, na vlajce zlatem vyšitý nápis… (více)

Reklama

Reklama