Úplné bezvětří

Charles Williams (kniha)

Terry Hayes

Dean Semler

Graeme Revell

Přesto že se celý děj odehráva na jachtě na moři a jen se třemi lidmi - výborné! Bez oslňujících efektů (pomineme-li tu závěrečnou scénu hořící lodi, která na velkém plátně vypadala efektně). Další důkaz o tom, že solidní napínák se dá natočit i úspornými prostředky. Mimo jiné si dost užijete Nicol Kidmanové pobíhající spoře oblečené po lodi. Billy Zane v klasické záporné roli, kterou si zopakoval ještě mnohokrát.(11.9.2003)

Tenhle film zbožňuju. Tři lidi, širý oceán a Phillip Noyce za tím vším. Atmosféra jako hrom, napínavé jako svině, dokreslené perfektní hudbou, podtrženo parádním zvukem a nakonec výborní herci, bez kterých by to nefungovalo - všichni tři (možná Sam Neill v některých momentech nedává, ale rozhodně to těm dvěma nekazí). Btw, Billy Zane poslouchá fakt super songy.... :)(3.7.2008)

Po tomto filmu si mnoha australských tvůrců tohoto filmu všiml Hollywood. Přitom jde jde spíše o komorní thriller pro tři hlavní postavy. Precizně stupňováné napětí, výborné navození patřičné atmosféry (a la Hitchcock), skvělé herecké výkony - to vše z tohoto jinak "nenápadného" snímku udělalo film, který vám nedá vydechnout. Ovšem kdyby film neobsahoval posledních asi 5 minut, byl bych radši(22.9.2003)

Zajímavý film. Billy Zane se chová přinejmenším hodně divně. Rozhodně se jedná o nejméně nebezpečného vraždícího maniaka kinematografie, ale zato rád trsá :) Nejvíc vám utkví dlouhonohá Nicole Kidman, protože na Sama Neila zbyla nevděčná role a furt jen pumpuje vodu. Opuštěná atmosféra moře mě bavila, ale napjatej jsem fakt nebyl. Prostě mě bavilo, jak Nicole intrikařila a Billy Zane si chtěl jen zašukat. A scénka s aportováním zasluhuje potlesk. 70%(5.4.2010)

Billy Zane jako psychopat rozhodně nezklamal a Sam s Nicole hrají to svoje. Lokalita otevřeného moře také zafungovala na výbornou a vidina jediné lodi široko daleko jen atmosféru umocňuje. Proto je mi záhadou tak nízké hodnocení tohoto díla. Buďto zde přítomní měli v dětsví až moc sugestivní zážitek z Čelistí nebo trpí mořskou nemocí :-)(19.3.2010)

• - Sam Neill se seznámil se svou ženou (Noriko Watanabe) při natáčení tohoto filmu. (Chatterer)

• - Film je založen na stejnojmeném románu od Charlese Williamse. (Chatterer)

• - Aby získala Nicole Kidman roli ve filmu Úplné bezvětří, naučila se sama herečka ovládat pětadvacetimetrovou plachetnici. (Pumiiix)