poster

Úplné bezvětří

 • anglický

  Dead Calm

 • slovenský

  Úplné bezvetrie

Horor / Thriller

Austrálie / USA, 1989, 95 min

Režie:

Phillip Noyce

Předloha:

Charles Williams (kniha)

Scénář:

Terry Hayes

Kamera:

Dean Semler

Hudba:

Graeme Revell
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gilmour93
  ****

  Ač panuje úplné bezvětří, Noyce dovedně zadul do plachet napětí a kdyby manželský pár věděl, co ví námořníci už od roku 1912 (že Billy Zane na palubě přináší neštěstí), mohl si ušetřit kupu starostí.. „Když ti vítr, napne plachtu / když ti plachta, popožene jachtu / pak Sam a Nicole snad budou mít klid..“(9.11.2009)

 • Besyn
  ****

  Velmi prostá zápletka,kde jsou jen 2 muži,1 žena,2 lodě a jinak jen moře,dala vzniknout výbornému a napínavému thrilleru,u kterého se divák nenudí ani sekundu.Ale pět bych tomu nadával,nato je to až příliš "jednoduché".A Nicole Kidman zde opravdu vypadá trochu jinak,řekl bych tak trošku "přirozeněji" (na té dnešní podobě určitě nejaká plastika bude).(6.5.2004)

 • dj_kure
  ***

  Lepší průměr, o žánru horor by se dalo teda dlooouze diskutovat, ale budiž. Rozhodně bych nečekal, že se dá natočit hodně slušný film s pár herci u kterého nechcípnete nudou. Za to určitě palec nahoru. Ovšem za téměř nesmrtelného (nemluvě o tom, že by se snad dostal i ze dna oceánu s koulí u nohy) Zanea a několik nesmyslných kravin ty čtyři dát nemůžu. 62%(21.2.2012)

 • SOLOM.
  ****

  Tady je jasný příklad toho, že k natočení dobrého filmu stačí tři pořádní herci, dvě lodě a hlavně dobrý scénář. Osobně si myslím, že je to nemuselo ani moc stát, leda tak nejvíce utratili za honoráře, ale určitě se jim to vyplatilo. Děj je jednoduchý, stručný a hlavně se v něm pořád něco děje, takže se nenudíte. Hudební doprovod se přesně hodí k tomu, aby stupňoval atmosféru a nutil vás prožívat s hlavními aktéry jejich osudy. Prožít jeden výkend na jachtě uprostřed moře s Nicole Kidman, by byl určitě super :D.(12.5.2010)

 • Shit
  ****

  Prvotřídní thriller, kterej je dokonale propracovanej, během filmu snad neni místo kde neni napětí(kromě začátku) a to je to celý natočený jenom se třemi herci na širým moři, ale za to ty herci jsou naprosto perfektní, hlavně Billy Zane je jako šílenec úžasnej, ale i mladá a začínající Nicol Kidman je skvělá a na to že to je její první větší role to zvládla opravdu bravurně, Sam Neill už trochu zaostavá, ale nedostal tolik prostoru a jinak si odehrál svůj průměr. Phillip Noyce natočil fakt super triller, kterej si určitě zasluží hodně dobrý 4*(15.6.2005)

 • - Aby získala Nicole Kidman roli ve filmu Úplné bezvětří, naučila se sama herečka ovládat pětadvacetimetrovou plachetnici. (Pumiiix)

 • - Film je založen na stejnojmeném románu od Charlese Williamse. (Chatterer)

 • - Natočené vo Whitesunday Passage, Veľký bariérový útes, Austrália. (Danny88)