Britt a Claes prožívají manželskou krizi, s níž si jeden ani druhý neví rady. Jejich přátelé se jim snaží pomoci, ale sebelépe míněná gesta či společná setkání se od dvojice odrážejí jako od průzračného skla. Život spokojeného a šťastného páru se roztříštil na tisíce kousků a oba na to reagují po svém. Architekt Claes zanedbává svou práci, Britt, která nastoupila na místo sociální pracovnice, hledá útěchu v tom, že se příliš citově angažuje v případu mladičké nezodpovědné matky. Ani to však není východisko z bludného kruhu smutku a bolesti. Manželé už spolu téměř nekomunikují a zdá se, že nedávná rodinná tragédie zničila vše, co je spojovalo. Claese navíc pronásleduje touha po pomstě a sleduje ženu, která jejich neštěstí způsobila. Dokáží k sobě zoufalí manželé ještě najít cestu a začít znovu? Komorní psychologický příběh o těžkých citových ztrátách je citlivou výpovědí o síle manželských pout.

Dráma o manželskom páre, ktorý sa vyrovnáva so smrťou dcéry. Komorná psychologická dráma rozpráva príbeh o ťažkých citových stratách a sile manželských pút. Britt a Claes prežívajú po smrti svojej malej dcéry hlbokú manželskú krízu. Nedokážu prekonať bolesť ani spoločne zdieľať smútok. Ich priatelia sa im snažia pomôcť, ale všetko je márne. Život doposiaľ spokojného manželského páru sa rozbil na márne kúsky a obaja na to reagujú po svojom. Architekt Claes zanedbáva prácu, túži po pomste a tajne sleduje ženu, ktorá pri autonehode spôsobila smrť ich dcérky. Britt nastúpila na miesto sociálnej pracovníčky a útechu hľadá v tom, že sa až príliš angažuje v prípade mladej nezodpovednej matky. Ani jeden z manželov nedokáže nájsť východisko z bludného kruhu samoty a smútku. Takmer vôbec už spolu nekomunikujú a zdá sa, že nedávna tragédia zničila všetko, čo ich kedy spájalo. Dokážu zúfalí manželia k sebe nájsť cestu a začať odznova? (oficiální text distributora)

honajz2

Ach jo, tak zase nic :-( Papirka Steen je moje oblíbená herečka a při zjištění, že natočila i pár filmů, jsem si je nechával jako takovou "pojistku" na dobu, kdy mi všechna dánská dramata budou připadat stejně mdlá a přeceňovaná. Bohužel to ale dopadlo stejně. Sice je to propracovanější, než cokoli od Zuzanky a snesitelnější, než novější filmy Vinterberga a Triera, ale stejně je to unylé drama, hrající hlavně na efekt svého silného tématu, které sice nedojí do naprosté přehnanosti jako Zuzanka, ale nezachází dál, než by bylo nezbytně nutné. A spolu s tím je jasné, že se to psychologicky sice tváří, ale skutečně psychologické to není. Na to jsou charaktery málo rozvinuté, na to jednají až moc šablonovitě a celkově je to takové, no... typicky dánsky povrchní. Znovu (a snad naposledy) opakuji, že ne až tak jako u výše zmíněných tvůrců, ale pořád to tam bohužel je. Hodnocení ale ode mě Steen dostane stejné jako oni, protože ten častý dogmatický styl kamery mi nesedl a atmosféru nevytvořil, postavy mi byly všechny do jednoho nesympatické a protivné a konec mě zklamal snad z celého filmu nejvíc, jelikož nic v podstatě nezakončil. Samozřejmě, že se tam něco stane, ale je to tak nevýrazné, že to neberu jako zakončení. Zvlášť, když absence psychologie znemožňuje pochopit, proč se oba manželé nakonec rozhodnout jednat tak, jak jednají. Co se dá dělat, fenomén dánských dramat asi nikdy nepochopím... Slabé 3* ()

zette

Scenar zajimavy, urcite ale ne originalni. Alespon pro dansky film, ktery si v problematice manzelstvi doslova libuje, a to me bavi:-). Pokud zustanu u teto severske zeme, je obdivuhodne herectvi vsech zucastnenych (vetsinou nejen v tomto filmu). Clovek postavy nevnima jako herce, ale jako lidi, kteri snad bydli vedle vas. Klobouk dolu pred Paprikou Steen, kdy se tato uzasna herecka poprve posadila do reziserskeho kresla. ()

charge

Jít do čistě dánskýho filmu znamená až na výjimky téměř vždy jistotu, že snímek bude minimálně dobrej a je tomu tak i zde. Příběh manželů prožívající těžkou depresi ze ztráty potomka, což je divákovi jasný po chvilce sledování, aniž by to bylo vyloženě řečeno. Deprese vytvářející nesnesitelný emoční dusno a napětí a odrážející se na nelogickým chování manželů, musí být zákonitě uvolněno, což má za následek dosti vyhraněný či dokonce peprný situace - scéna s Japoncema, nebo závěrečná msta. Ale i když je zpracování dost vydařený, příběh samotnej mě nedokázal natolik upoutat, abych dal vyšší hodnocení, lehčí nadprůměr. 60% ()

jedna_vrana

Príbeh o ľuďoch v stave absolútneho smútku. Rodičia prídu o dieťa – nie kvôli závažnej chorobe, ale kvôli tomu, že niekto nezodpovedný ich o ňu pripravil. Nenávratne. Ako žiť ďalšie dni? Ako dať týmto dňom ešte zmysel? To, čo sa deje, je logickým vyjadrením najhlbšieho žiaľu. Ukáže sa, že každý si musí prejsť sám svojou osobnou tragédiou a prežíva ju inak. ()

dANo

Veľmi kvalitné filmové zobrazenie manželskej krízy v spojení s dopadom na okolie (priatelia, kolegovia, klienti, či nepriatelia). Debut Papriky Steen sa mi páčil aj kvôli výborným hereckým výkonom, zaujímavému príbehu s epizódami k viacerým postavám a tiež kvôli peknej hudbe (pôvodnej aj prevzatej). Toto je proste ďalší dôkaz, že dánska kinematografia patrí k európskej špičke. ()

Skeksis

Jááááj, tá blonďavá pííííča s tým deckom ma tak srala! Keby záver nebol taký, aký bol, tak by išli dve hviezdy dole. Každý má vlastné problémy - či s deťmi, alebo bez. A každý ich rieši po svojom, pretože nejaké presne stanovené vzorce na riešenie problémov nie sú. ()

DannyBoy80

Hodně zajímavé psychologicko vztahové drama o dvou zoufalých lidech, kteří díky své zoufalosti začnou dělat blbosti. Dvojice, která po tragické události je neschopna najít cestu k sobě, svým přátelům, k nikomu. Upnuti na jednu věc nehledí kolem sebe a jdou si za svým. Psychologa na ně. ()

ddf76

Paprika Steen natocila vyborny psychologicke drama o jedne rodinne tragedii. Film nesleduje jen ustredni dvojici, ale i dalsi interesovane postavy (sef firmy s manzelkou, nezodpovedna matka a zena, ktera zpusobila nehodu). Hudbu skladal k tomutu filmu bratr Papriky Steen Nikolaj Steen. Uz se tesim na dalsi film od Parpiky Steen, ktery mel premieru v tomto roce (2007). ()

rivah

Psychologické drama o následcích ztráty dítěte působí velmi syrově a uvěřitelně. Působivý snímek. ()

xpaja

Výborné komorní drama o páru, který se vyrovnává se ztrátou dítěte. Bohužel jsem film neviděl v optimálním rozpoložení, jaké by si zasloužil. Chtě, nechtě tak musím dát --- == 82 % == ---. ()

Veber

Možné spoilery. Každý se se ztrátou (dítěte) vyrovnává jinak. Důležité je, dovolit si truchlit. Mít dítě či nemít je rozhodnutí jednotlivců/párů co vše to pak přinese a jak se s tím budou vyrovnávat je pak již na nich. Dávám 4* protože mi tam něco málo chybělo. Jinak to ale bylo citlivě natočené a herecké výkony přesvědčivé. ()

lusota

SPOILER Really? Tohle je pomsta, díky níž se vyrovnáte se smrtí dítěte? Nějak mi to hlava nebrala. Jinak excelentní drama, do pěti hvězdiček chybělo jen málo.Teda vlastně přebývalo - to znásilnění... ()

Sremac

Krásný film o hnusných věcech které nás někdy životem provází a nakonec to dopadne tak, že  Chrysler odjíždí a Škody přijíždí. Kdo by si vsadil na to, že to dopadne tak hezky. A ta poslední slova, Pět hvězd málo. ()

lineker

Film o cestě. Cestě z té nejhorší noční můry, která může rodiče potkat. Britt a Claes jdou každý tou svojí, a to jestli se nakonci sejdou či nikoliv je pouze a jen na síle vzájemné lásky. Hutné severské drama se skvělou Sofii Gråbøl. ()

Sazenic

Život je těžký,život je krutý. Ztráta toho nejcennějšího co máte,je ze všeho nejkrutější. Každý se s tím vypořádáme jinak,někdo lépe a někdo mnohem hůře. Jenže v Dánsku se s tím vypořádávají asi malinko jinak. Můžeš se s postavou ztotožnit,ale v případě hlavního protagonisty to asi nelze. Film působí na psychiku,prožijete s herci jejich neštěstí,vtáhne vás to. Jen těm myšlenkám v hlavě občas nelze porozumět. ()