barbis_dc

Taky nevím, co na tomhle filmu lidem vadí. Kdysi jsem ho poprvé viděla čirou náhodou a brečela jsem smíchy. A brečím do teď, i po cca padesátem shlédnutí. Viděla jsem ho s českým zvukem a nikdy ho snad ani jinak vidět nechci - protože dabing pana Pavlaty (Van Helsing) nebo pana Brabce (Dracula) je výtečný a přidává filmu v mém hodnocení minimálně 1*. ()

Bayonnet

Geniální komedie! Geniální Leslie Nielsen a Mel Brooks! Miluju a vždy se nacházím na zemi, popadajíc se za břicho! :D Renfielde, ty Kreténé! :D ()

PinkieCat

Ztvárnění hraběte Drákuly v této parodii je pro mě jedna z nejsympatičtějších rolí Leslieho Nielsena. Celé dílo je dle mého názoru podařené, vtipné, herci skvělí, vžití do svých osobností a to vše pod režisérskou taktovkou Mela Brookse, který si hned střihl i jednu z hlavních rolí. Mám Drákuloviny nahrané ještě na staré VHS a i teď mě u věrně známých scén zaručeně popadají záchvaty smíchu - cikánka předvádějící nebezpečnost upírů, Peter McNicol lapající hmyz, Dracula unášející služebnou místo krásné Miny, scéna v hrobce s dřevěným kolíkem... :-D Prostě starý námět ve vtipném podání zaručeně nezklame a rozveselí. ()

resp8533

Jedním slovem: fantastické! * She will become one herself. * Who in all of England...could possibly be a vampire? Count Dracula. * They had it coming. Vynikající dialogy, vtipné do těch nejmenších detailů (např. potitulkové Pereniah). ()

Zoe.Dorien

Dost mě překvapuje slabé hodnocení tohoto filmu. Parodiím moc neholduji, ale tohle u mě boduje a to hlavně ve slovenském znění... Souhlasím s komentáří - Galadriel a Gemini. :) ()

Piper

Veľmi dobrá paródia, osobne sa na scénach smejem do popukania koľko krát to len pozerám a videla som to už nespočetne veľakrát. Myslím, že väčšine ľudí sa to nepáči, preto lebo nevideli pôvodný film, na ktorý je táto paródia vytvorená a ako nás môže pobaviť niečo keď nevieme aký je originál a čo sa danou scénou presne zosmiešňuje. Rada by som sa opýtala tu kritizujúcich, či vedia aký je originál tu komedizovaného príbehu. Odporúčam si najskôr pozrieť film Bram Stoker´s Dracula z 1992 a následne sa pustiť do tohto. Pre mňa je táto snímka garanciou dobrej nálady. A o Lesliem Nielsenovi pochybovať nikto nemôže. Okrem toho Brooks robí žáner, ktorý nemusí byť každému po chuti ale toto sa mu veľmi vydarilo. ()

Sadova302b50

Nebylo to tak špatné, je tu několik opravdu dobrých vtipů, kde jsem se hodně nasmála, takže celkově to vidím na lehký nadprůměr. S Lesliem Nielsenem jsem viděla podstatně horší filmy. 62% ()

jericho001

Nebylo to tak spatny jak se kdekomu zda.docela dobra zabava piskot jako dement rentfield nemel chybu a zabijeni lucy a pitva na univerzite byly dpbte a navic lucy a ten jeji vystrih.no rekni nejsou solidni?fosta.u me spokojenost ()

padav94

Nebolo to zle take lepšie 3 hviezdičky,pobavilo ma aj ako Peter zatajoval že neje hmyz a bolo vidno že ma v ústach hmyz :D ()

hjvg11

Jeden z mojich obľúbených filmov ktorý ma vždy rozosmeje. Neviem prečo, obyčajne to nie je práve môj druh humoru. ale tu je dobré všetko. Proste :D super - 5* ()

Dunpeal

Dobrých komedií je opravdu málo. Tenhle film rozhodně nepatří mezi nejlepším s Leslie Nielsen, ale každopádně jsem se u něj zasmál. V době novodobých trapných amerických komedií je tohle velmi příjemná změna. Navíc herecké výkony Leslieho a rozhodně taky Petera MacNicola jsou perfektní. Rozmýšlel jsem se mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, nakonec jsem kvůli Lesliemu musel dát 4, ale scénář by snesl nějaké vylepšení. ()

Marrakech86

Nějak jsem hledal další film od Nielsena, který jsem ještě neviděl a narazil jsem na tento. Začátek filmu se mi líbil, ale pak to šlo už pěkně z kopce, člověk se zasměje (občas), ale pak jsem spíš přemýšlel, proč se tenhle film vůbec natočil. ()

Incanus

Čistá parodie, která si s ničím neláme hlavu (nebo spíše upíří tesáky). Film na svých bedrech nesou dvě postavy - Drákula a Abraham Van Helsing. V obou představitelích jsou ztvárňované postavy tak absurdní (Renfield, you asshole), až se ty slzy smíchu předpřiravují pro chvíle, kdy je uvidíte na scéně (Fushta!). Navíc, pokud vydržíte do konce závěrečených titulků, je tam skryto malé překvapení :) .   Mohu jen doporučit těm, co potřebují na skoro hodinu a půl vypnout, nepřemýšlet nad spletitými zákrutami děje a jen se bavit. Voldonik! ()

jumptheshark

Jedna z nejlepších parodií, nízké hodnocení upřímně nechápu. Po zkouknutí tohohle filmu už Drákulu od Coppoly nemůžu brát vážně, vždycky si totiž vzpomenu na Leslie Nielsena s tou příšernou vysokou parukou :) Skvěle mu sekundují Peter MacNicol jako jeho věrný sluha Renfield ("to byla ostružina!") a režisér Mel Brooks, který se zhostil role profesora Van Helsinga. Scéna, kdy šel s Jonathanem zbavit Lucy trápení posmrtného života, patří k nejvtipnějším vůbec. ()

007hanka

Možná že si to ty 4 špičatý puntíky nezaslouží, jenže na druhou stranu mi to spravilo náladu poté, co jsem odtrpěla asi tak polovinu paskvilu od Coppoly, než mě to softporno přestalo bavit docela. ()