liquido26

Snad nejlepší parodie, jakou jsem viděl. Málem mě to odrovnalo, brutální vtipy, úžasnej Nielsen a další herci taky dobrý, hlavně Brooks a jeho Van Helsing. Všem těm, kteří tu naříkají, že se ani jednou nezasmáli bych doporučil podívat se nejdřív na původního Drákulu z roku 1931 s Belou Lugosim a potom si pustit tenhle film v originále, protože Nielsen paroduje Lugosiho naprosto nepřekonatlně a jeho zvláštní způsob řeči napodobuje téměř dokonale. ()

corpsy

Dvorný herec parodického žánru, Leslie Nielsen, ani v tejto pololacnej báchorke nestratil nič so svojej krásnej debilnosti, za čo mu dávam vyššie hodnotenie a pochvalu, že si nerobí nič zo zlých recenzií. ()

fcreading

Perfektný Leslie Nielsen v roli drakuly, ktorý nám servíruje velké množstvo vtipou, medzi ktorými nájdeme aj tie trapné. Za zmienku ešte stojí Peter MacNicol, ktorý slúži svojmu pánovi všemožne 60 percent. ()

zdepapepa

Toto si někdy musím zriffovat, ovšem až po zhlédnutí parodované předlohy. Neznalost filmů mi nedovoluje jít výš než na 3 hvězdy, ale i ty jsou silné. Nejdříve je tu vesele se pitvořící Leslie Nielsen, který, ač má nejlepší léta za sebou, dokáže udělat nějaký ten veselý vtip. Peter MacNicol jako patolízalský Igor je mile tupý ("Asi praskla cévka.") a dobře nahrává spoluhráčům. I tak ovšem celému filmu kraluje cameo Mel Brooks alias Dr. Abraham Van Helsing, který si ukradl nejlepší scény a hlášky. Ovšem už to není komedie pro tento věk, lehce vyčpělé gagy (např. formou oživlého stínu) jsou nyní již diskreditovanými tropami, jako guilty pleasure to ovšem funguje skvěle. Posledním plusem bych chtěl zmínit, že se Brooks nesnaží sypat jeden tupý vtip za druhým a šetří si je, což filmu dle mého názoru jenom prospělo. ()

Krt.Ek

Filmu by slušel podtitul: Vše, co jste (ne)chtěli vědět o Drákulovi aneb Co nám Bram Stoker pro jistotu zamlčel! Kdyby tak byli distributoři s překlady originálních názvu do národního jazyka stejně kreativní jako já, to by byl teprve na zemi ráj, co si budeme povídat! Ale nevzdychejme, přátelé, škodí to zdraví, upněme radši své zraky k této, ne-li třeskutě vtipně, kdy za celých cca devadesát minut nestačíte povolit úsměv od ucha k uchu, tak alespoň občasně nutící se za břicho popadnouti parodii. Nebuďme netýkavky, nerozebíraje ďábelského Nielsena podávajícího standardně vtahující dojem, vždyť jen MacNicolův Renfield je tak rozkošný patolízal! A krysa!! A patolízal!!! A Mel Brooks se vážně umí obsadit, Van Helsinga by neztvárnil lépe ni samotný Van Helsing. ()

zipper111

Jako malý jsem se tomu velmi smál takže z nostalgie a z celkem dobrých hereckých výkonů dám tři hvězdy, ale to je doopravdy maximum. ()

Bat55

"Máme šťastie. Je to imbecil." Zabavná paródia plná skvelých hercov. Leslie Nielsen ako gróf Dracula rozhodne ťahá film z podpriemeru, ale musím uznať, že film obsahuje plno dobrých nápadov, ktoré fungujú aj pri opätovnom pozretí. Vzhľadom na dĺžku filmu prakticky nie je čas na nudu. A ak to porovnám s ostatnými filmami tohto žánru, ktoré si "uťahujú" z iných diel, ide presne o ten prípad, ktorý ma pobavil, ale neurazil. /60%/ ()

SarumanKo

Moje úplne prvé stretnutie s príbehom o Draculovi a verte či nie, až táto na došťanie vtipná paródia ma pred mnohými rokmi primäla prečítať si Stokerov román. Primárne paroduje verziu s Bélom Lugosim, teda niektoré postavy a príbehové línie zjednodušuje, iné úplne vynecháva, ale svoj účel – zosmiešniť a pobaviť – spĺňa dokonale. Leslie Nielsen bol vždy mojim obľúbencom a nerobí mi problém titulovať ho kráľom paródií. Na Drakulovinách som sa smial často a fakt z chuti, i dnes, mnoho rokov po prvom zhliadnutí, keď už môj rozum všetku tú trápnosť akceptoval úmyselne. Snáď zo mňa nehovorí nostalgia... (80%) ()

Desperado

Mne sa to páčilo, nemôžem sa sťažovať, nenudil som sa. Leslie Nielsen ani nemusí veľmi hrať, no i tak vie presvedčivo zahrať hocijakú idiotskú postavu, aj keď sa už opakuje.Niekoľko trápne smiešných, absurdných a nevydarených gagov tam však predsa len bolo, ale napriek tomu - slušný priemer. ()

MATADOR

Leslie Nielsen už utáhl sám takových blbostí a zde se mu to daří také, i když film je plný slovních vtipných hříček a grimas, on to táhne velkou měrou. Jinak to bylo docela zdlouhavé a o ničem. ()

Derek

čudujem sa ľuďom ktorí považujú humor mala brooksa za vtipný. možno že sú jeho staršie komédie dobré, ale to sa určite nedá povedať o drákulovinách. film (nie komédia) je dosť nevtipný a nudný (poriadne som sa zasmial asi iba raz či dva razy), dá sa povedať že až trápny. riadne sklamanie (no aspoň že sa dá pozerať na herečky:)). ()

IceQueen

Na túto hovadinku treba byť správne naladený a ja som bola. Nie všetky fóry sa vydarili, ale asi žiadnej paródii sa nepodarí kompletne ulahodiť každému. ()