Příběh o vášni, jež se vymyká kontrole. Žena, která vede úspěšnou uměleckou galerii, pozvolna shledává, že se propadá hlouběji a hlouběji do děsivého vztahu s mužem, který otevírá její nitro a posunuje rozkoš za hranice všeho, co kdy poznala, neboť je jím svedena k takovému odevzdání, jež nezná žádných zábran. (Bonton Home Video)

Martin741

Tak trochu sa povazujem za narocneho divaka, a odpustim absenciu poriadneho pribehu reziserovi Adrian Lyne /Flashdance/. Ale tento reziser je skuseny clovek, ktory aspon ovlada zaklady toho, ako natocit priemerny film. K tomu ta nadherna zmyselnost vtedy este krasnej Kim Basinger ...... nie je co riesit. Ovsem, dieru do sveta to rozhodne neurobilo 37 % ()

Streeper

Tak z tohoto filmu je ta slavná scéna ze striptýzem doprovázená písní od Joe Cockera! Kdyby mě někdo požádal o stručný popis tohoto filmu, tak bych o něm řekla, že je to lehká verze Padesáti odstínů šedi z 80.let. Mickey a Kim jako pár se mi moc líbil, skvěle to mezi nimi jiskřilo! A ty erotické scény, wow! Na osmdesátky docela odvážné a jsem si jistá, že v té době to muselo vyvolat pořádný rozruch. Nicméně jejich vztah je až moc roztahovaný, nic moc se tam neděje kromě erotiky, na kterou režisér docela sátí. Tehdy to možná bylo boom, ale v dnešní době nic moc. Průměrné romantické story. ()

gabin(a)

Když jsem film viděla, nechtěla jsem věřit svým očím (ani uším). Tahle blbost že tak čeřila vodu a tolik se o ní toho navykládalo? Přestože jsem se mockrát smála, což asi nebylo úmyslem tvůrců filmu, na dobré hodnocení za komedii to nestačí. Když ono se to bere tak smrtelně vážně! Jedna hvězda je za to, že to posloužilo jako předloha ke zparodování, tuším, že ve Žhavých výstřelech. Za to dostal ode mě hvězdu i Top Gun:-). Kdybych měla vystihnout film jedním slovem, neznám vhodnější výraz než TRAPÁRNA!....Četla jsem komentáře až po napsání svého odsudku, a považuji za nutné napsat, že jsem film viděla ještě v době jeho slávy, kdy na nás eros nejukal z každé trafiky, a přece mi připadal hloupý. Ani psychologický, ani erotický, ani drama a už vůbec ne romantický, jak je tu psáno. Plytký, naaranžovaný a fakt o ničem. A bohužel se mi nelíbí Kim Basingerová a ani Mickey Rourke, takže tam pro mě nebyl ani ten pohled na pěkné lidi. Fakt otrava, kdybych to tehdy viděla v TV, tak přepnu. Kdejaký francouzský nebo italský film na téma vztahů mi připadá lepší, vždycky i do vážného filmu nimrajícího se v lidském nitru a pitvající vztah dvou lidí propašují aspoň trošku humoru, když už ho rovnou nepojednají jako (tragi)komedii. ()

Juto

Projekt tohto druhu rozhodujúcim spôsobom závisí od chémie medzi jeho aktérmi a Kim Basinger a Mickey Rourke vytvárajú v tomto filme erotické napätie, ktoré je presvedčivé, komplikované a zmyselné. 6/10 ()

frings

I po tolika letech na mě působí jako balzám na duši úžasná hudba a zasněné, plaché pohledy Kim Basinger - "Bruce, my Bruce?!" Plný počet už jen za to... ()

KajusaK odpad!

Jeden z nejhloupějších filmů co jsem viděla. Absolutně bez děje. Chápu, že v osmdesátkách to musel být boom, ale teď je to jen hloupý vtip a předchůdce padesát odstínů šedi. ()

fantoci

Ve své době skandální erotický film, který dnes v této souvislosti může působit trochu směšně. Nicméně pokud nemáte rádi současné divočiny může to být to pravé pro vás. ()

farmnf

Mě se to i po 23 letech moc líbí, zejména kamera, záběry NY, život obyčejných lidí v obyčejných čtvrtích. Slušná hudba a se sexem se tam zachází jak s náboženstvím. Kim je báječná a rourke klasicky odporný. Nasadí jeden neupřímný úsměv na začátku a vydrží s ním až do konce. I kdyby na hajzlu sral a moc mu to nešlo, bude se držet tohoto ksichtu. Přesto dávám 5, Adriana mám rád a jeho ségru ještě radši, myslím si, že vím, co tím chtěl tento dost dobrý rejža říct. Jen ne Banderase a Rourkeho, jsou to slizouni! ()

baruss

Raspberry Award (Maliny) : 1987 : NOMINÁCIE (3) : Najhoršia herečka - Kim Basinger, Najhorší scenár - Patricia Louisianna Knop, Zalman King, Sarah Kernochan, Najhoršia pieseň - "I Do What I Do (Nine 1/2 Weeks theme)". ()

LadyPupu

Nemůžu jinak, než zvednout hodnocení. Důvod je prostý. Poté, co jsem dnes viděla neuvěřitelné erotické scény v Rapotínské tragédii, mi došlo, jak je vlastně u mně 9 a 1/2 týdne nedoceněný. Zlatá sexy Basinger a Rourke, který v té době ještě nevypadal jako bubák, zato měl charisma na rozdávání. ()

lennyd

Elizabeth (Kim Basinger), vedoucí úspěšné obrazové galerie, si o sobě nikdy nemyslela, že je nějak extra vášnivá žena. Ale jen do okamžiku, kdy potkala Johna (Mickey Rourke), kterému ihned padla do oka. Ten svými sexuálními hrami udělá z Elizabeth sexuální dračici. Jenže - je toto opravdu to, co Elizabeth chce? ... Tento soft-erotický film se mi nijak zvlášť nelíbil už na poprvé (a to jsem byl ještě pupínkovatej puberťák, ani nikdy později). Nějak jsem nikdy nechápal (a stále nechápu), co na Johnovi Elizabeth viděla, že kvůli němu ze sebe nechala udělat sexuální otrokyni, ale budiž, proti gustu ... Jenže - ani po filmové stránce mi tento film nijak k srdci nepřinesl - docela jsem se kousal nudou - a kromě jedné - dnes už legendární - eroticko-kulinářské scéně - mi zbytek filmu totálně vyšuměl z hlavy. Takže asi tak.. ()

rockwoman

Tenhle erotický kulťák je dochovalým důkazem toho jaký býval kdysi Mickey Rourke pohledný zvířátko. Kde jsou ty časy kdy si spolu s Kimčou hráli u ledničky nebo v dešti na schodech :-) ...Slave to love...na na na na...na na na na...Slave to love...And I can't escape...I'm a slave to love... ()

Pavlínka9

Za mě 4* díky nádhernému páru, který mi k sobě ohromně pasoval....Ta vášeň, touha, chtíč, který jsem mezi nimi cítila...to je to, co jsem u jiného filmu zatím nezažila. Zároveň si tím pár prochází mnoha situacemi, které nejsou jednoduché a jsem ráda za daný závěr :) První polovina filmu je hodně o něčem, co si všichni představujeme, ale není to tam ukázáno - za což tvůrci tleskám - až teprve později vidíte tělo, pot a sex jako takový. Myslím si, že plno filmů si odsud vzalo inspiraci, ale originál je jen jeden ;) ()

Hennesy

9 a 1/2 týždňa patrí do kategórie "viac slávny ako dobrý". Čo mu k sláve určite pomohlo je obsadenie a pomerne odvážne, resp. dráždivé scény s prihliadnutím na rok výroby. Ten mu však zároveň najviac podráža nohy, pretože v tomto prípade čím neskôr sa na tento film pozerá, tým je menej zaujímavý. Doba aj filmy sa zmenili a dnes už nikto nie je uchvátený rádoby šteklivými slovnými prestrelkami ústrednej dvojice či dlhými a (z dnešného pohľadu) nudnými scénami erotického napätia. Všetko to näpatie a chémia ostali v 80-tych rokoch, čím sa film stal presným opakom nadčasovosti...teda staromódny. Pre nás ostatných tu máme pomerne nudný film popretkávaný niekoľkými slávnymi scénami....a to je pre mňa dosť málo. ()

zdenny

Dnes je velice moderní číst trilogii „Padesát odstínů šedi“ od E. L. James (žena - samozřejmě). Je to jako nemoc a připadá mi, že to dochází tak daleko, až to budí dojem, že ženská, která to nečetla, je totálně out. Samozřejmě to s velkým zalíbením čte i má šestnáctiletá dcera, které jsem tímto filmem chtěl dokázat, že něco prakticky totožného bylo vymyšleno dávno před zveřejněním této knihy od, pro mě, sexuálně frustrované ženy. Co se filmu týče, byl v určitém ohledu zajímavý a neotřelý. S odstupem času ale musím říct, že Micky Rourke nevypadal vůbec sexuálně neodolatelně. Zatímco Kim Basinger teda ano. Předvedené milostné praktiky byly jímavé, nicméně film člověku nic zásadního neřekl. Proto tedy tři hvězdy. PS: Jsem zvědav na brutálně červená hodnocení připravovaného filmu dle výše uvedené knihy. Přitom se bude bezesporu jednat o pouhý remake několik dekád staré předlohy. Jo, skoro vše už tady jednou bylo. ()

JohnSmith

Nevím, co na tom všichni máte. Vždyť je to naprosto o ničem. Chápu, že při pohledu na mladou Basinger tvrdne nejednomu pánovi v kalhotách a z mladýho Rourka si ženský rvaly rodidla, ale to je tak všechno. ()

Kdo se ponoří do Padesáti odstínů temnoty?

Kdo se ponoří do Padesáti odstínů temnoty?

29.01.2016

Kim Basinger se letos objeví v komedii Správní chlapi Shanea Blacka (Iron Man 3), pořádný comeback si ale dá až v únoru 2017. Zahraje si totiž Elenu Lincolnovou, obchodní partnerku a bývalou milenku… (více)